Ministarstvo obrane Republike Hrvatske poslalo je dopis svim izbeglim Srbima iz te zemlje da ako mogu doteraju traktore jer su im preko potrebni kako bi pokrenuli stare Migove.
Hrvati se naime spremaju za odbranu od ruske agresije ali ne mogu lako da pokrenu Migove, a nemaju ni dovoljno kerozina za sve.
Stoga moraju većinu Migova transportovati iz vojnih aerodroma i hangara na putnički aerodrom u Zagrebu gde ima dovoljno goriva i odakle mogu da ih pokrenu u slučaju ruske agresije na tu zemlju.
Marinika je ponovo preletela. Napustila je Dragana Đilasa i prešla kod Zdravka Ponoša, koji je nedavno osnovao svoju stranku.
Nije ništa neobično za Mariniku Tepić da promeni politički dres. Ipak, do sada nikad nije bila u stranci koja naginje desnici.
Marinika još nije zvanično objavila da je prešla kod Ponoša, a ni Đilas se za sad ne oglašava. Da li će ovim potezom Đilas biti potpuno politički potopljen, teško je u ovom momentu prognozirati. Ipak, Đilas ima ozbiljan uticaj na liberalne medije i znatan kapital, koji mu garantuju još koliko toliko prisustvo na srpskom političkoj sceni.
Pojačanje koje je dobio Ponoš u liku Marinike, nije malo. Marinika je prepoznatljivo lice srpske opozicije, sa pozitivnijim rejtingom od većine opozicionih političara, uprokos svojim stalnim preletanjima.
Marinikino preletanje je početak pregrupisavanja u srpskoj opoziciji. Ovaj potez svakako neće ostaviti ravnodušnim glasače opozicije i bitno će uticati na brendiranje nove stranke Zdravka Ponoša.
Aktuelni predsednik opštine Obrenovac, a novi zamenik gradonačelnika Beograda, Miroslav Čučković, stidljivo je predstavio svoj plan za razvoj srpske metropole.
Čučković je naime, na pitanja novinara kakvi su mu planovi za Beograd, bez ikakve reči samo poturio papir na kome je iscrtao betonske blokove i čiča Glišu.
Pošto novinarima nije bio jasan odgovor, ponovo su postavili isto pitanje, na čega je Čučković ponovo reagovao tišinom, pokazavši samo kažiprstom na papir na kome je nacrtao betonske kocke i čiča Glišu.
Ovo gluvonemo objašnjenje novog zamenika gradonačelnika Beograda ostavilo je novinare u neverici, te su pokušali dobiti odgovor od gradonačelnika Šapića.
– Miroslav je veoma oprezan dečko i ne želi da otkriva naše tajne planove za Beograd kako ih ne bi pojedini zlonamernici zloupotrebili, a zna se na koga mislim, i tako onemogućili realizaciju naših genijalnih planova. – dao je objašnjenje Šapić, što je ponovo novinare ostavilo u neznanju o kakvoj se misteriji radi i šta zapravo predstavljaju betonske kocke i čiča Gliša.
Za betonske kocke pojedini novinari naslućuju šta bi mogle da znače i tu su postigli konsenzus ali oko skice čiča Gliše su se podelili. Dok jedni tvrde da čiča Gliša definitivno predstavlja Gorana Vesića, drugi tvrde da je to lično glavom i bradom Vučić, neki treći ipak misle da je u pitanju Brnabić. Po svemu sudeći razjašnjenje misterioznog Čučkovićevog crteža se neće desiti u skorije vreme.
PROROČANSTVA vidovitog deda Vidoja sa Golije uzburkala su javnost Srbije. Deda Vidoje je do sada tačno predvideo bombardovanje Srbije, okupaciju Kosova, atentat na Đinđića, pandemiju korona virusa, rat u Ukrajini i mnogih drugih događaja!
Ovaj starac od 87 godina ne voli da se pojavljuje u javnosti, ali je za Vidovdan ipak pristao da govori za portal Kliknite.ga i da otkrije šta nas sve čeka u bliskoj budućnosti.
Kliknite.ga: Deda Vidoje, od kada ste počeli da predviđate događaje?
Deda Vidoje: Čuj dijete, otkako sam znao za sebe ja vidim sve što će biti. Nekada to kažem nekome, a nekada samo ćutim i ništa nikome ne govorim. Mnogo puta video sam kad će neko umrijeti ali nijesam to govorio nikome. Ne vole ljudi baš sve da znaju.
Kliknite.ga: Do sada ste mnogo toga tačno predvideli?
Deda Vidoje: Jeste. Baš tako. Ali nijesam, rekoh, uvijek sve govorio a što sam vidio da će se dogoditi. Ćutaio sam više puta nego što sam govorio.
Kliknite.ga: Šta nas čeka u skorijoj budućnosti?
Deda Vidoje: Čeka nas veliki rat, mnogo mrtvih ljudi u Evropi, glad, bijeda, bolešćine razne. Rusija će opet uzeti pola Evrope, Putin će biti za Evropu novi Staljin, tako će ga vidjeti, i biće novih država u Evropi sve više, a neke države će skroz nestati, neće ih više biti na mapi Evrope.
Kliknite.ga: Šta će biti sa Srbijom?
Deda Vidoje: Srbija će ostati sama za sebe, neće ratovati ni sa kim, Srbija će biti mjesto gdje će svi bježati da se sakriju i da živu glavu na ramenima sačuvaju. I da ne crknu od gladi!
Kliknite.ga: Ko će vladati Srbijom?
Deda Vidoje: Vučić! On će vladati Srbijom sve dokle bude hteo! A vladaće tačno do 2035. godine kada će otići, sam, bez ičije prisile.
Kliknite.ga: Da li nam preti rat svetskih razmera?
Deda Vidoje: Jeste! Cjeli svijet će ratovati osim onih država u Americi. Ali Azija, Afrika i Evropa će ratovati punih 7 godina, i Kina i Rusija će pobijediti Evropu i Ameriku u ratu u Aziji i Evropi. Severna Koreja će sama najuriti Ameriku iz Azije, a Kina će u svemiru pobediti Ameriku i Evropu i poobarati im sve satelite, ostaće gluvi i slepi u Americi i Evropi, bez telefona i televizora, i ovoga interneta.
Kliknite.ga: Posle tog velikog rata, šta će biti sa Srbijom?
Deda Vidoje: Poslije tog rata, Srbija će biti sila na Balkanu, a bogme i u Evropi! Jer će u Srbiji biti hrane za sve ljude, pomagaćemo svim drugim ljudima u Evropi da prežive, da ne umru od gladi, a Rusija i Kina naćiniće Srbiju velikom silom, pa će tako naš dinar nakon velikog rata biti jači od evra.
Nakon što su koplja na TV Vojvodina oko emitovanja rijeliti programa u Srbiji ukrstili vlasnik TV Pink Željko Mitrović i lider pokreta „Kreni – promeni“ Savo Manojlović, građani, zgađeni onim što su videli, su pokrenuli peticiju protiv bilo kakvih novih duela ove vrste.
Za dva dana, peticiju je već potpisalo 230.000 ljudi. Pokretač peticije Svetislav Bučević, za Zicer objašnjava razloge pokretanja peticije:
– Verujte, bilo me je sramota šta sam pogledao! Onako nešto, u vreme dok deca imaju pristupa malim ekranima, niko ne bi trebalo da vidi. Za razliku od rijeliti programa, gde se neprijatne stvari bipuju ili bluruju, niko nije zaštitio građane od onoga što su imali prilike da vide za vreme tog sramnog duela. Zbog toga smo i pokrenuli ovu peticiju. Ako opet budu hteli da prirede onako nešto, to je njihova stvar, ali neka to rade na posebnim kablovskim frekvencijama koje su zaštićene šiframa, ili nakon ponoći, kako bi se makar deca zaštitila onako mučnih scena.- rekao je Bučević.
Poznati sarajevski glumac i promoter Genocida u Srebrenici, Sergej Trifunović na tviteru je proglasio Vuka Karadžića ratnim zločincem.
Sergej nije objasnio kako je došao do zaključka da je Vuk ratni zločinac ali s obzirom na bošnjački narativ koji Sergej svesrdno promoviše, nije teško zaključiti da je to stoga što je i Vuk Karadžić bio jedan od učesnika Prvog srpskog ustanka.
Pokušali smo da kontaktiramo Sergeja povodom ovog njegovog tvita, no čim smo se predstavili i izustili reč „Zicer“ Sergej je počeo da psuje majku četničku, da viče kako će nas pronaći i kako će nam podmetnuti bombu pod sajt.
Nije nam ništa drugo preostalo nego da ga prijavilo odeljenju za visokotehnošloški kriminal i kontradiverzionoj jedinici MUP-a. Nadamo se da će pored svih dosadašnjih prijava bombi po Srbiji i ova Sergejeva biti lažnjak, tim pre što znamo i ko je izrekao pretnju.
Strpljen – spasen. Mada naš narod voli ovu mudru izreku o strpljenu i gotovo je svakodnevno koristi, desi se ponekad da joj okrenemo leđa. U tim trenucima, po pravilu, reagujemo naglo. Savladaju nas mračne emocije i pod njihovim uticajem opredeljujemo se za drastična rešenja.
Konstantno odugovlačenje privatizacije najvećeg, najskupljeg i najznamenitijeg javnog preduzeća u Srbiji upravo je rezultiralo jednim ovakvim rešenjem. Saznavši iz medija da bi prvi korak u pravcu privatizacije EPS-a, njegova transformacija u akcionarsko društvo, trebao da bude završen tek početkom 2023. godine, građani Srbije nisu imali kud, morali su da pokrenu peticiju kojom su zatražili njegovu hitnu privatizaciju!
Prikupljanje potpisa ide sjajno. Za prvih nekoliko sati svoju podršku hitnom stavljanju na doboš Elektroprivrede Srbije dalo je bezmalo pola miliona građana naše zemlje. Ukoliko se održi ovakav tempo, očekuje se da će se već u sredu, najkasnije četvrtak, krenuti sa drugim krugom potpisivanja ove sudbonosne peticije.
Ogromna podrška hitnoj privatizaciji EPS-a ne čudi, jer je narodu dojadilo višegodišnje loše poslovanje koje je rezultiralo kolapsom sistema, zbog čega svakodnevno uvozimo električnu energiju po paprenim cenama.
Pitali smo nadležne u Ministarstvu rudarstva i energetike, pod čijim okriljem posluje EPS, za kratki kometar aktuelnih dešavanja. Oni su saglasni sa konstatacijom da bi naši građani svakako više voleli da za katastrofalno stanje u EPS-u mogu da optuže strane gazdei dodalida iako ne mogu javno da podrže ovakvo drastično rešenje, imaju razumevanja i simpatije za njega.
Kako su nam došapnuli na kraju razgovora „provucite kroz redove da smo dali sve od sebe da do ovakvog stanja EPS što pre dođe“, mi smo to upravo i učinili.
Kako je bilo planirano, nemački kancelar Olaf Šolc posetio je Beograd 10. juna.Tom prilikom on je isporučio ultimatum svojim domaćinima i napustio Srbiju. Za njim su nas, po svemu sudeći, napustile i poslednje nade da će i naša država jednog dana postati punopravni član Evropske unije. Ili, možda još sve nije izgubljeno?
Visoki gost iz Nemačke je bio jasan. Priznanje Kosova*je nemački uslov za ulazak Srbije u EU. Budući da je većinski stav građana Srbije, ali injene političke elite, da se s teritorijom naše južne pokrajine ne sme trgovati ni po koju cenu, zaključak je jasan – put Srbije u Evropsku uniju bezuspešno je okončan 10. juna 2022. godine.
Međutim, šta ako je kancelar Šolc pogrešno shvaćen? Šta ako je došlo do nekesitne, ali bitne, greške u prevodu njegovih reči kojima nam je ultimatum isporučen? Da li se u tom slučaju situacija drastično menja u našu korist, tj. da li to znači da se naše tumaranje stranputicom ka EU nastavlja?
E, tu smo! To je naša slamka spasa od koje nam zavisi evropska budućnost:pravilno tumačenje izjave kancelara Šolca. Pravilno, u smislu – da on nije baš rekao ono što je rekao, ili ako je to rekao, nije baš tako mislio – je ono što se traži, bre.
U tom cilju, Vlada Srbije će, najverovatnije preko svog ministarstva koje se preuspešno bavi evropskim integracijama, za koji dan raspisati konkurs za tumače izjave Olafa Šolca.
Kako smo uspeli da saznamo, plan je da se primi tuce njih. Prve procene govore da je to za sad dovoljan broj, jer je počela sezona godišnjih odmora, te su građani preokupirani bitnijim temama: gde letovati, kakav kupaći pazariti i sl. Naravno, ako se vremenom pokaže da je taj broj ipak nedovoljan, lako će se konkrus ponoviti. Ima posla ko hoće da radi!
Jedan od osnivača pokreta „Ne davimo Beograd“ i šef odborničke grupe Moramo u Skupštini Beograda, Dobrica Veselinović provozao se danas svojim autobusom do svog prvog radnog mesta u Skupštinu grada.
– Ovo je moje prvo radno mesto i kako naši narodni običaji nalažu, treba na njega doći svojim automobilom, da bi karijera bila uspešna i dugotrajna. Pošto se ja od početka zalažem za skromnost, onda nisam hteo da kupujem nekakav turbofolk luksuzni automobil, već kao pravi proleter došao sam autobusom na posao. Naravno, mojim autobusom. – rekao je Dobrica za Zicer.
Na naše pitanje odakle mu autobus, Dobrica je samo kratko odgovorio:
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić na konstitutivnoj sednici Skupštine grada Beograda, prišao je Aleksandru Šapiću i poklonio mu svoju najnoviju knjigu „Moj Beograd“.
Šapić je na taj gest dobre volje Gorana Vesića, samo pognuo glavu i zaplakao se. Potom je ustao i napustio Skupštinu.
Kako saznajemo Vesić je u posveti, citirajući predsednika Amerike Džona F. Kenedija, napisao sledeće: „Pobeda ima hiljadu očeva, ali poraz je siroče!„.