(VIDEO)Ljubomir Filipović elaborirao: Crnogorci imaju problem s izgovorom jer studiraju poslednjih 100 godina u Beogradu pa im je nametnut tuđ jezik!
Analitičar Ljubomir Filipović iz Crne Gore tvrdi da postoji autohtoni crnogorski jezik koji je poslednjih 100 godina marginalizovan namerno pod uticajem velikosrpske ideologije, te da sada Crnogorci imaju problem s izgovorom.
Ljubimor Filipović: pic.twitter.com/A5yUCg19LH
— ZICER (@SajtZicer) August 26, 2022
– Nijesam se ja spetljao ne televiziji, nego je problem što smo mi Crnogorci odbacili svoj autohtoni jezik. – rekao je Filipović za medije.
Filipović je objasnio kako je to sve zbog velikosrpske ideologije:
– Posljednjih 100 godina Crnogorci se školuju u Beograd. Jeste naš jezik slovenski i sličan srpskom ali nije isti. Ali kad ti mladi ljudi odu u Beograd, onda ih tamo indoktriniraju, sprdaju se s njihovim izgovorom i riječima koje su donjeli iz zavičaja i omladina vremenom odbaci svoj jezik kao zaostao i prihvati srpski. A onda nastanu muke kad treba reći neku srpsku riječ koja je rogobatna. – objašnjava Filipović.

Filipović se požalio kako ga je Miša Vacić ispreskakao na tviteru i dodao:
– Velikosrpski fašisti od metar i po uopšte ne poštuju nas gorštake. Ja sam mogao smršati da sam hteo, a on meni (Vacić) kaže da sam konj. Eto ja sam visok dva metra i on to ne poštuje. To je taj tretman koji mi Crnogorci imamo od Srbijanaca. Oni nas gledaju kao konje. – dodao je Filipović kroz suze.














