Listen to this article
Home Blog

Vjerica Radeta tuži Dinka Gruhonjića za krađu kletvi: „To je moj intelektualni vlasništvo, lopove sekularni!“

0

Beograd/Novi Sad – Vjerica Radeta, predsednica Srpske radikalne stranke i neprikosnovena kraljica parlamentarnih anatema, podnela je tužbu protiv Dinka Gruhonjića zbog grubog kršenja autorskih prava na kletve.

„Dinko Gruhonjić je bez mog odobrenja, bez plaćene licence i bez ikakvog poštovanja prema tradiciji, upotrebio klasike žanra: ‘znam gde živite’, ‘majku vam i oca jebem krvavog’ i ‘prokleti bili do sudnjeg dana’. To je moj zaštitni znak još od devedesetih. Plagijat čist kao suza!“, izjavila je Vjerica pred zgradom suda, držeći u ruci svežanj starih stenograma iz Skupštine.

Prema tužbi, Radeta traži odštetu od 666 evra (simbolična suma), javno izvinjenje u Limanskom parku pred dupetom spomenika jelenu i obavezno polaganje kursa „Kletve za početnike – po radikalskoj metodi“ kod nje lično.

„Ja sam kletve usavršavala decenijama. Dinko je samo pročitao par mojih nastupa, pa sad misli da je majstor. To je kao da neko ukrade sliku iz Luvra i tvrdi da je on slikar!“, rekla je Vjerica i dodala da je spremna da oprosti ako Dinko pređe u radikale i počne da kune neprijatelje srpskog naroda.

Advokati Dinka Gruhonjića brzo su reagovali: „Naš klijent je ateista. On ne veruje u kletve, on ih samo koristi kao metaforu za društvenu kritiku. Osim toga, sudnji dan je buržoaska konstrukcija, a mi ćemo dokazati da je ‘majku vam jebem’ opšte dobro čovečanstva, baš kao i vazduh i voda.“

Međutim, stručnjaci za autorsko pravo upozoravaju da Dinko nema šanse. „Kletva ‘prokleti bili do sudnjeg dana’ je registrovana još u vreme Šešeljevih govora. Postoji čak i žig sa Vjeričinim potpisom“, kaže pravni ekspert iz advokatske kancelarije „Anatema & Partneri“.

Dok sudski proces traje, Dinko Gruhonjić je objavio kako nema para za sudske troškove i tražio pomoć od čitalaca da mu se skupi tih 666 evra da plati kaznu za plagijat.

Vjerica je, pak, najavila novi performans u Skupštini: „Ako Dinko ne plati, sledeća kletva ide na njegov auto, pa na njegovu decu, pa na ceo Liman!“

Dinko Gruhonjić baca kletve: „Ateizam je za slabe, ja sam NOVOSADSKI prorok sa Limana!“

0

Novi Sad – U trenutku kada je nepoznata trojka u fantomkama teško demolirala automobil njegovog sina Davida na parkingu u Limanu, Dinko Gruhonjić, poznati novinar, profesor i samoprozvani čuvar sekularizma, doživeo je trenutak prosvetljenja. Umesto da pozove policiju ili napiše još jedan tekst o tome kako je Srpska pravoslavna crkva „zarđala kašika“ i „glavni stub fašizma“, Dinko je seo za tastaturu i izbacio najžešću versku kletvu koju Novi Sad nije video još od vremena kada su se hramovi pretvarali u pabove.

„Imate i vi decu i znam gde živite. Majku vam i oca jebem krvavog! I ovim putem vas proklinjem, i vas i sve vaše, i živo i mrtvo! Prokleti bili do sudnjeg dana!“ – objavio je Dinko na društvenoj mreži X, verovatno dok je u pozadini tiho puštao neku religioznu muziku.

Fenomenalno. Čovek koji je godinama objašnjavao kako je vera za primitivce, kako hramove SPC treba pretvoriti u stejdževe za EXIT, kako su krst i sveštenik najveća pretnja napretku – odjednom baca anateme dostojne najvatrenijih čuvara  pravovernosti. Nema više „nauke i razuma“, nema „sekularne države“. Sada je tu sudnji dan, prokletstvo do večnosti i klasično „znam gde živite“ začinjeno majkom i ocem.

Izvori bliski Dinku tvrde da je u šoku čak i sam đavo. „Mi smo mislili da je on naš, a on sad promiviše versku zatucanost kroz nekakve prevaziđene srednjovekovne anateme, praktično rehabilituje crkvu i hrišćanstvo, kao neki pustinjski podvižnik.  Ovo je teška izdaja. Tolike godine smo uložili u njega i vidi sad ovo. Nastupio je kao neki JEZUITA! Zaprepašćeni smo. Nismo se ovome nadali“, navodni se iz kabineta đavoljeg advokata.

U međuvremenu, pokrenuta je peticija da se DInko postavi za prvog počasnog popa u crkvi na Limanu (koju još nije stigao da pretvori u pab jer nije ni izgrađena) i na hram postavi tabla: „Ovde je Dinko Gruhonjić 2026. godine otkrio da Bog ipak postoji !“

Naravno, odmah su se javile i „građanske organizacije“ da osude vandalizam i ponove kako je ovo „direktna posledica režimske kampanje“. Niko, naravno, nije pomenuo da je Dinko sam sebe prokleo onog dana kada je prvi put rekao da crkve treba pretvoriti u kafane. Jer sudnji dan, brate, ne bira strane – on samo čeka da ti se vrati ono čime si gađao tuđe svetinje.

A što se tiče onih koji su razbili auto – mirno spavajte. Dinko vas je već prokleo do devetog kolena. To je jače od bilo kakve policije. Ili, kako bi sam Dinko rekao u nekom svom starom tekstu: „Zaista, šta bi još mogao biti motiv za „božje pastire“ da toliko uporno insistiraju na širenju korone među svojim stadom, sem što imaju ovozemaljskih finansijskih problema zbog proglašenog vanrednog stanja, policijskog sata, zdravorazumskih zdravstvenih mera i tome slično? Zašto, pobogu, oni pričešćuju „vernike“ iz iste kašičice, kada je jasno da su i neki visokopozicionirani crkveni ljudi preminuli nakon što su, uprkos upozorenjima, organizovali verske obrede? Da li možda zbog toga što su im na stend-baju krštenja, venčanja, slave, sahrane („uzemljenja“, u popovskom žargonu…)?  “

BIA radi za Zicer

BEOGRAD, 20. jun 2026. (Tanjug/Zicer)

Nakon objave na društvenoj mreži X u kojoj je jedan korisnik napisao da je „Zicer podguzna muva BIA“, dok je drugi gotovo istovremeno tvrdio da portal radi za Vatikan, analitičari informacionih tokova ocenili su da se javnost već godinama bavi potpuno pogrešnim pitanjem.

Pitanje nije za koga radi Zicer.

Pitanje je zašto svi ostali rade za Zicer.

Kako objašnjavaju stručnjaci za internet logiku, pojava je jednostavna. Onog trenutka kada niko više ne može da utvrdi za koga Zicer radi, svi su prinuđeni da se ponašaju kao da Zicer radi upravo za njih.

Posledica je neobična situacija u kojoj, hteo to neko ili ne, za Zicer danas rade BIA, Vatikan, Mosad, Elon Mask, vlast, opozicija, strane službe, domaće službe, ambasade i nekoliko centara moći koji međusobno već godinama tvrde da ne sarađuju.

„To je potpuno prirodan proces“, navodi jedan sagovornik koji je insistirao na anonimnosti, jer nije siguran da li trenutno radi za sebe.

„Kada napišete da Zicer radi za BIA, zapravo ste priznali da BIA prati Zicer. Kada napišete da radi za Vatikan, priznali ste da i Vatikan prati Zicer. Kada tvrdite da ga kontroliše vlast, znači da vlast čita Zicer. Kada kažete da ga finansiraju stranci, ispada da i stranci uredno prate njegove objave.“

Prema nezvaničnim informacijama, u pojedinim državnim institucijama već neko vreme postoji problem sa internom dokumentacijom. U pojedinim predmetima stoji da Zicer radi za BIA, dok u drugim piše da BIA radi za Zicer. Slična situacija zabeležena je i u nekoliko crkvenih kancelarija, gde se još utvrđuje da li je Zicer glasilo Vatikana ili je Vatikan odeljenje za verifikaciju tekstova objavljenih na Ziceru.

Zbog sve veće konfuzije razmatra se osnivanje Komisije za utvrđivanje ko zapravo radi za koga. Komisija bi trebalo da radi dok ne zaključi da radi za Zicer, nakon čega će biti raspuštena zbog očiglednog sukoba interesa.

Nezvanično, razmatra se i izmena obrasca za prijavu internet zavera. Umesto dosadašnjeg pitanja „Za koga radi Zicer?“, građani će ubuduće odgovarati na pitanje „Ko danas radi za Zicer?“, uz mogućnost višestrukog izbora.

Prvi rezultati pilot projekta pokazali su da se na spisku nalaze gotovo svi.

BIA.

Mosad.

CIA.

FSB.

Vatikan.

Vlast.

Opozicija.

Reptili.

Jedan administrator Fejsbuk grupe.

Dve komšinice iz prizemlja.

I čovek koji ispod svakog teksta napiše: „Sve je ovo namešteno.“

Do zaključenja ovog teksta pojavila se nova teorija prema kojoj Zicer ne radi ni za koga, već svi ostali rade za Zicer iz prostog razloga što već godinama pokušavaju da otkriju za koga Zicer radi.

Stručnjaci smatraju da je upravo taj paradoks trenutno najstabilniji oblik organizacije domaćeg interneta.

Dejan Bodiroga i Toma Nikolić u trci za Andrićev venac: Ko će biti predsednik Srbije?

0

Nakon višemesečnih spekulacija o vanrednim izborima, politička scena Srbije dobila je dva najozbiljnija kandidata za predsednika države – nekadašnjeg košarkaškog asa Dejana Bodirogu i bivšeg predsednika Tomislava Nikolića. Kako saznaje Zicer, vladajuće i opozicione stranke konačno su priznale da više niko nema dovoljnu popularnost, te da je izbor pao na ovu dvojicu, pa će građani moći da biraju između sportiste kojeg su svi zaboravili i političara kojeg su takođe svi zaboravili.  Prema prvim istraživanjima, i Bodiroga i Nikolić su poznati samo starijim glasačima ali procenti pokazuju da se obojica kreću na nekih 30% glasačkog tela.

Predizborna kampanja bi trebala uskoro da počne. Bodiroga planira da počne kampanju iz dijaspore, negde otprilike iz Dizeldorfa, a glavna slogan kampanje će biti „Na mladima Srbija ostaje“.  Njegov protivkandidat Nikolić uzvratio je sloganom „Bez starca nema udarca“, a kampanju će početi iz Bajčetine. U televizijskim duelima Bodiroga planira da koristi sportsku taktiku, dok će Nikolić, prema najavama iz štaba, koristiti taktiku lopate.

Analitičari ocenjuju da će izborna trka biti neizvesna. Posebnu pažnju izaziva mogućnost drugog kruga u kojem bi kandidati morali da odmere snage u disciplini „slobodno bacanje uz pečenje praseta“.  Kako god da se izbori završe, stručnjaci smatraju da će Srbija prvi put u istoriji dobiti predsednika koji može ili da pogodi trojku sa osam metara ili da za pet minuta ispeče rakiju i objasni geopolitičku situaciju na Balkanu.

DRŽAVA SPREMNA ZA AI RAT: Formirana komisija koja će razmotriti mogućnost osnivanja radne grupe za LLM

BEOGRAD, 19. jun 2026. Nakon upozorenja da bi veliki jezički modeli mogli biti korišćeni za informacione operacije protiv Srbije i Srpske pravoslavne crkve, nadležni poručuju da država situaciju prati pažljivo i da nema mesta panici.

Kako saznaje Zicer iz dobro obaveštenih hodnika državne uprave, formirana je komisija koja će razmotriti mogućnost osnivanja radne grupe za izradu nacrta strategije razvoja buduće nacionalne politike u oblasti razmišljanja o veštačkoj inteligenciji.

Prvi sastanak zakazan je čim se pronađe slobodna sala.

Stručnjaci upozoravaju da savremeni LLM sistemi mogu u sekundi da analiziraju milione tekstova, prate raspoloženje građana, prilagođavaju poruke različitim grupama i proizvode praktično neograničen broj originalnih objava.

„Danas više nema copy-paste propagande. Svako dobija drugačiji tekst, ali svi na kraju počnu da se svađaju oko iste stvari“, objašnjava jedan sagovornik upoznat sa problematikom.

Prema njegovim rečima, moderni informacioni rat više se ne vodi komentarima koje je lako prepoznati, već personalizovanim sadržajem prilagođenim svakom pojedincu.

Na primer, odjednom se na više mesta pojavljuje ista epizoda iz istorije SPC, ista fusnota, isti citat iz nekog zaboravljenog dokumenta.

To nije dokaz.

Ali jeste trag da više autora možda koristi isti RAG sistem.

Sedmi sloj je analiza emocija.

LLM kampanje često ne pokušavaju da ubede.

One pokušavaju da održe određeno emocionalno stanje.

Bes.

Gađenje.

Podsmeh.

Strah.

Ako vidiš da ista emocija traje nedeljama bez obzira na događaje, moguće je da neko planski proizvodi upravo takav sadržaj.

Osmi sloj je „nema greške“.

Pravi ljudi greše.

Zaborave.

Protivreče sami sebi.

Promene mišljenje.

LLM sistem koji koristi dobru bazu znanja može mesecima da ostane potpuno dosledan.

To je, paradoksalno, ponekad i najsumnjivije.

Na pitanje da li Srbija raspolaže sopstvenim velikim jezičkim modelom obučenim na domaćem jeziku, istoriji, zakonima i društvenim specifičnostima, odgovor je bio kratak.

„Ne.“

Na pitanje da li postoji državni AI centar koji u realnom vremenu prati semantičko širenje narativa kroz internet prostor, odgovor je takođe bio kratak.

„Ne.“

Na pitanje da li postoji nacionalna strategija za odbranu od informacionih operacija zasnovanih na generativnoj veštačkoj inteligenciji, odgovor je glasio:

„Biće.“

Prema informacijama kojima raspolaže Zicer, domaći odgovor trenutno se zasniva na tradicionalnim metodama.

Jedan računar služi za štampanje.

Na drugom traje Windows Update od utorka.

Treći je rezervisan za elektronsku poštu.

Izvori tvrde da je u planu i nabavka grafičke kartice čim se završi postupak javne nabavke i pribave tri ponude.

Posebna pažnja posvećena je zaštiti Srpske pravoslavne crkve od sofisticiranih AI kampanja.

Prema mišljenju analitičara, upravo ovakvi sistemi predstavljaju ozbiljan izazov za savremenu veštačku inteligenciju.

„Možete imati model od bilion parametara, ali nijedan još nije uspešno prošao kroz domaću pisarnicu“, navodi jedan stručnjak.

Nezvanično saznajemo da je nekoliko stranih AI modela već odustalo od pokušaja destabilizacije Srbije nakon što su tokom pilot projekta tri puta vraćeni na dopunu dokumentacije zbog nepravilno popunjenog obrasca.

Jedan model navodno je ugašen nakon što je pokušao da objasni referentu da razume kontekst.

Referent je ostao pri svom stavu da kontekst nije overen.

U međuvremenu, najveće svetske kompanije ulažu desetine milijardi dolara u razvoj sve naprednijih sistema veštačke inteligencije.

Srbija, kako saznajemo, ulaže napore da toner ovog puta stigne pre isteka budžetske godine.

Nadležni poručuju da građani nemaju razloga za zabrinutost.

„U slučaju eventualnog AI napada, postupićemo po proceduri.“

Procedura, međutim, još nije pronađena u registratoru.

Vlada razmatra zabranu ironičnog klimanja glavom

0

 

Kako saznajemo iz dobro obaveštenih kafanskih izvora, tokom 2026. godine mogla bi biti uvedena zabrana svih oblika dvosmislenog odobravanja.

Građanima više neće biti dozvoljeno da na pitanje:

„Jel’ nam je dobro?“

odgovore:

„Ma odlično.“

ukoliko ton glasa, izraz lica ili uzdah ukazuju da zapravo misle suprotno.

Posebno će biti sankcionisana rečenica:

„Ćuti, može i gore.“

Nadležni smatraju da nije moguće utvrditi da li građanin zaista veruje da može gore ili na sofisticiran način dovodi u pitanje trenutno stanje.

Pod posebnom prismotrom biće i odgovori:

„Ma super.“

„Fenomenalno.“

„Top.“

„Institucije rade svoj posao.“

ako se izgovore uz osmeh koji traje duže od dve sekunde.

Jedan visoko rangirani obaveštajac organizovao je sastanak na kojem je građane obavestio o mogućnosti „neprijateljskih akcija“, koje će pokrenuti neki „interni pobunjenički elementi“.

On je upozorio građane da „drže glave mirno“.

Građani će ubuduće biti dužni da uz svaku pohvalu popune obrazac kojim potvrđuju da pohvala nije ironična.

U slučaju sumnje, formiraće se komisija koja će pregledati mimiku, interpunkciju i prethodne objave na društvenim mrežama.

Posebno će se analizirati tri tačke na kraju rečenice.

One već godinama predstavljaju bezbednosni izazov.

Stručnjaci upozoravaju da se iza običnog:

„Dobro je…“

često krije čitava politička platforma.

Prema nacrtu pravilnika, klimanje glavom više neće biti slobodno, već će biti podeljeno na afirmativno, neutralno i uslovno klimanje.

Građani koji klimnu pod uglom većim od petnaest stepeni moraće da navedu razlog klimanja u roku od osam dana.

Posebna pažnja biće posvećena građanima koji izgovaraju:

„Kako da nije.“

Pošto je u dosadašnjoj praksi utvrđeno da ova rečenica može da znači i „da“ i „ne“ i „nemoj da me zajebavaš“, biće tretirana kao verbalni predmet od posebnog bezbednosnog interesa.

Razmatra se i uvođenje službenih klimomera.

Uređaji će meriti amplitudu pokreta glave, brzinu spuštanja brade i procenjeni procenat cinizma.

Sve vrednosti iznad dozvoljene granice automatski će biti prosleđene nadležnim organima.

U pilot projektu zabeležen je i jedan posebno težak slučaj.

Građanin je na pitanje:

„Je l’ sve u redu?“

odgovorio:

„Naravno.“

Posle čega nije rekao ništa.

Samo je pogledao u plafon.

Predmet je prosleđen višim instancama.

I dalje traje veštačenje.

Nadležni veruju da je pogled trajao duže nego što bi običan pogled trebalo da traje.

Zbog toga se ne isključuje mogućnost da je i plafon bio ironičan.

Naučnici oživeli Koštunicu!

0

BEOGRAD – Neformalna grupa „Naučnici za obnovu Jugoslavije“ saopštila je da je nakon višegodišnjih eksperimenata uspešno oživela poslednjeg predsednika Jugoslavije, Vojislava dr Koštunicu. Iako se ubrzo ispostavilo da Koštunica zapravo nikada nije bio mrtav, naučnici tvrde da to nije umanjilo značaj njihovog dostignuća. Kako navode, nakon više od decenije političkog mirovanja i povremenih pojavljivanja na fotografijama koje kruže portalima specijalizovanim za dokazivanje postojanja Bigfuta, čupakabre i drugih mitskih bića, istraživački tim je sasvim opravdano zaključio da se radi o fosilu izumrle političke epohe.

„Isprva smo mislili da radimo na rekonstrukciji izumrle vrste. Kada je subjekt otvorio oči i zatražio primerak Ustava iz 1974. godine, shvatili smo da je proces uspeo uprkos svim očekivanjima“, izjavio je vođa projekta. Prema njegovim rečima, Koštunica je u izuzetno dobrom stanju, očuvan, komunikativan i sposoban za političko delovanje. Istina, povremeno zastane usred rečenice i govori usporeno, ali stručnjaci tvrde da to nije posledica kriogenog sna već autentična karakteristika organizma. „Uporedili smo snimke iz 2003. i 2026. godine. Nema razlike. To je naučno fascinantno“, navodi se u izveštaju.

Nakon uspešnog oživljavanja, Koštunici je ponuđeno da se stavi na raspolaganje nekoj političkoj partiji i eventualno ponovo postane predsednik Jugoslavije. Problem je nastao kada su ga obavestili da Jugoslavija više ne postoji. Svedoci tvrde da je nekoliko minuta ćutao, a zatim mirno odgovorio: „Dobro, sačekaćemo da se steknu ustavni uslovi.“ Naučnici iz grupe „Naučnici za obnovu Jugoslavije“ priznaju da Koštunica možda nije idealan reprezent jugoslovenske ideje, ali da su zbog alhemijskih formula morali da krenu od kraja, kako bi konačno došli do Tita. Kada smo ih podsetili da Tito nije bio začetnik Jugoslavije niti same jugoslovenske ideje, članovi tima počeli su da vrište, urlaju i govore neartikulisanim drevnim jezicima. Zbog bezbednosti prisutnih, eksperiment je prekinut, a na lice mesta pozvan je pop koji je nakon kraćeg obreda i razgovora zaključio da je oživljavanje Koštunice ipak bio manji problem od oživljavanja jugonostalgije.

Dragan J. Vučićević će voditi emisiju „24 minuta sa Zoranom Kesićem“

0

 

BEOGRAD – Vlasnik Informera i istoimene televizije Dragan J. Vučićević saopštio je da je uspešno otkupio licencu za emisiju „24 minuta sa Zoranom Kesićem“, čime je okončana višegodišnja podela srpske medijske scene na one koji preziru Kesića i one koji preziru Vučićevića.

Prema ugovoru koji je Kesić svojevremeno potpisao na deset godina, autor emisije je u obavezi da prisustvuje svakom snimanju do isteka ugovora. Međutim, nakon preuzimanja licence došlo je do manjih promena u formatu. Emisiju će od sada voditi Dragan J. Vučićević, dok će Zoran Kesić biti smešten u posebno uređeni ugao studija, iz kojeg će imati privilegiju da posmatra nastanak programa koji nosi njegovo ime.

– Kesiću smo izašli maksimalno u susret. Ne mora da odgovara na pitanja, ne mora da se smeje, ne mora da aplaudira, pa čak ne mora ni da se slaže sa mnom. Njegovo je samo da sedi i da ne pravi probleme – objasnio je Vučićević i dodao da će Kesić tokom emisije imati pravo na jednu čašu vode i dva odlaska do toaleta po sezoni.

Nova pravila predviđaju da Kesić ne sme da zaspi tokom snimanja, da koluta očima, uzdiše demonstrativno, niti da napusti studio pre kraja emisije. Za teže prekršaje, poput ironičnog osmeha ili pokušaja da izgovori vic, predviđena je disciplinska mera gledanja specijalnog izdanja Informera u trajanju od šest sati.

Produkcija je najavila da će emisija zadržati naziv „24 minuta sa Zoranom Kesićem“, jer su istraživanja pokazala da publika najviše voli upravo taj deo naslova. Gledaoci će tako i dalje imati priliku da provedu 24 minuta sa Zoranom Kesićem, s tim što će ga uglavnom gledati kako ćuti u ćošku dok mu Dragan J. Vučićević objašnjava šta je zapravo hteo da kaže svih ovih godina.

Milomir Marić odustaje od vođenja emisije ĆIRILICA. Novi voditelje će biti Vučić!

0

BEOGRAD – Dugogodišnji autor i voditelj emisije „Ćirilica“ Milomir Marić saopštio je da se povlači iz televizijskog novinarstva i da autorska prava na svoju kultnu emisiju prodaje predsedniku Srbije Aleksandar Vučić, koji će od naredne sezone biti i jedini voditelj, gost, analitičar i povremeni gledalac programa.

„Ja sam već omatorio. Nisam više u stanju da sedim tri sata na jednom mestu, a i bešika me pritiska. Ne znam kako to predsednik uspeva, ali čovek može da govori bez prekida duže nego što traje mundijal. Shvatio sam da više nema smisla da se borim sa konkurencijom. Kad god dovedem Vučića u emisiju, gledanost ode u nebesa. Kad ga nema, ljudi misle da je nestalo struje. Zato smo se dogovorili da mu prodam Ćirilicu, a ja da dobijam pet odsto od svake emisije koju bude vodio“, izjavio je Marić za Zicer.

Prema nezvaničnim informacijama, nova verzija emisije zvaće se „ĆIRILICA SA ALEKSANDROM VUČIĆEM I JOŠ MALO ALEKSANDROM VUČIĆEM“, a koncept će biti revolucionaran. Predsednik će sam sebi postavljati pitanja, prekidati sam sebe dok odgovara, zatim demantovati ono što je rekao pre deset minuta, pa na kraju zaključiti da je ipak bio u pravu. U specijalnim epizodama biće organizovani i ekskluzivni dueli Vučića protiv Vučića iz 2012, 2016. i 2022. godine, kako bi građani mogli da vide kako predsednik uspešno pobeđuje sve svoje prethodne političke verzije.

U REM-u navodno smatraju da je ovo prirodan razvoj domaćeg televizijskog programa, dok televizijski stručnjaci procenjuju da će nova Ćirilica trajati između četiri i sedam sati po emisiji. U slučaju vanrednih okolnosti, poput izbora, protesta, posete stranih državnika ili lošeg vremena, emisija će biti emitovana neprekidno 24 časa dnevno, uz kratke pauze tokom kojih će predsednik gostovati u drugim emisijama kako bi komentarisao ono što je rekao samom sebi u Ćirilici. Marić je poručio da nema razloga za brigu: „Emisija ostaje u sigurnim rukama. Iskreno, mislim da će Vučić uskoro početi da gostuje i u Dnevniku dok ga istovremeno vodi.“

Dvojica muškaraca prijavila jedan drugog kao antihrista, nadležne službe saopštile da trenutno proveravaju dokumentaciju

0
LONDON / LOS ANĐELES
Nakon višegodišnjeg međusobnog optuživanja, filozof Slavoj Žižek i milijarder Piter Til podneli su zvanične prijave u kojima tvrde da je upravo onaj drugi antihrist. . .
Kako saznaje Zicer, prijave su prosleđene nadležnim međunarodnim institucijama, koje su formirale posebnu komisiju sastavljenu od teologa, filozofa, investicionih fondova i dva čoveka sa Fejsbuka iz Srbije koji već deset godina proučavaju Otkrivenje Jovanovo kroz mimove.
„Proces je složen. Obojica imaju određene karakteristike koje odgovaraju opisu. Jedan veruje da će čovečanstvo biti spaseno tehnologijom, drugi da će biti spaseno društvenom transformacijom. Komisija trenutno pokušava da utvrdi da li se radi o dva antihrista ili o administrativnom nesporazumu“, navodi se u saopštenju.
Prema nezvaničnim informacijama, problem je nastao kada su članovi komisije primetili da se obe strane međusobno slažu oko jedne stvari: da je sa čovečanstvom nešto ozbiljno pošlo naopako.
„Razlika je samo u tome što jedan predlaže servere, a drugi revoluciju“, rekao je jedan od istražitelja koji je želeo da ostane anoniman jer već tri dana pokušava da pročita Žižeka bez upotrebe sedativa.
U međuvremenu, građani širom sveta podelili su se u tabore. Jedni veruju da će ih spasiti vanzemaljci i drug Stiven Spilberg, drugi da će ih spasiti nova društvena paradigma, dok treća grupa smatra da će ih spasiti dedin recept za rakiju i gašenje interneta posle 22 časa.
Srbi su, naravno, najpodeljeniji, dok jedni navijaju za Žižeka iz jugonostalgičarskih pobuda, drugi navijaju za Tila zbog simpatija prema Trampu. Međutim, postoji još 6 podela kod Srba:
– Srbi za Trampa antihrista
– Srbi protiv Trampa antihrista
– Srbi za Melaniju Tramp, protiv antihrista
– Srbi protiv Melanije Tramp, za antihrista
– Srbi za bilo kog antihrista
– Srbi za novog Gavrila Principa koji će ubiti antihrista
Komisija očekuje da konačnu odluku donese do kraja godine, osim ukoliko se u međuvremenu ne pojavi još nekoliko kandidata. . .
Međutim, postupak je privremeno obustavljen nakon što su članovi komisije počeli da sumnjaju da bi i sama komisija mogla biti antihrist.
Dodatnu zabunu izazvala je činjenica da je komisija za utvrđivanje antihrista formirana još 1987. godine, ali da se nijedan njen član ne seća ko ju je osnovao. U arhivi postoji samo požutela fascikla sa pečatom i rukom dopisana beleška:
„Kada stigne, znaćete.“ . . .
Nakon otvaranja fascikle, šest članova komisije prijavilo je jedan drugog.
Predmet je vraćen na početak postupka, a nadležne službe trenutno proveravaju ko je prvi počeo da proverava dokumentaciju.