Premijer Crne Gore, dr Zdravko Krivokapić, pored mnogobrojnih zasluga u proteklih godinu dana na ostvarivanju izborne volje građana, što je već naširoko poznato, je i sjajan erudita.
Donosimo spisak nekih od najvećih mudrosti i lepih reči koje je Zdravko izrekao u protekloj godini, za nauk mladim naraštajima:
1. Proskula
2. Gubitak svakog čovjeka je nadoknadiv
3. Persona non gratis
4. Kontrolno sasuštanje
5. Iz potpaljuba nijeste mogli da dodjete gore na palubu…….
7. Išćeraće sve na čistunac.
8. Jedino u zdravom duhu zdravo tijelo a ne obratno…to je pogrešno
9. Osjećati pijatet prema čovjeku
10. Popularizam
11. Molo molo tljev, koktel
13. Slotemberg
14. Bar je prekookeanski grad
17. Skupčina
20. Meni POČITAVATE
21. Muslinami
22. Avioni tipa Emrarer
24. Jasno kao dlan
26. Ivuzizanjem kvaliteta života
27. multiratelarno
30. Vi meni insunirate nešto
31. Grad pod zaštitom UNICEF-a
33. Da se nijesmo zadužili to bi bio poraz finansijskog kolapsa
35. Počitavati
36. Protažirati
37. Da prikrivi tamo
38. Drže predike
39. Izvesti na čistunac
40. Bezbjedonosno
41. Diplomatski hor
44. I ja sam se ovđe porodio (Prilikom posjete porodilištu u Nk)
45. Božić opsija radost
47. Blaženopočivši, bivši predsjednik Crne Gore, Momir Bulatović
48. Snagom vjere čovjek pomjerio planinu, to se stvarno desilo!
49. Bar je prekookeanski grad
50. Spasti maske
51. Vi ste prava baronica koju bih jaaa voleo da saaam upoznao ranije
Aleksandar Vučić saopštio je danas na konferenciji za novinare da će svi mladi koji su se vratili iz inostranstva dobiti pomoć države od 300 evra, za koje se mogu prijaviti do 31. marta. U tu grupu spadaju svi mladi od 18 do 29 godina.
Aleksandar Vučić je izjavio kako ovim želi da im poruči da je država zahvalna što su se vratili i da su slobodni da ostanu ukoliko žele, jer je otvoreno na hiljade novih radnih mesta.
Vlada je takođe usvojila mere kojima će mladim povratnicima iz inostranstva biti omogućeni povoljni krediti za kupovinu stana ili pokretanje sopstvenog biznisa.
–I ja sam po povratku iz Londona želeo da se osamostalim od roditelja. U vremenima ove teške krize koja nas je zadesila, želim svim mladima koji su odlučili da svoj život nastave u Srbiji omogućim da to urade. –rekao je Vučić.
Jedan lep romantičan gest dogodio se danas ispred prostorija Stranke slobode i pravde. Naime, Toma Lovreković pojavio se sa buketom ruža da zaprosi Mariniku, Đilas ga zato što je došao bez prstena izbacio napolje.
Zahtevajući da Marinika izađe napolje, Toma je čekao sa buketom ruža ispred prostorija stranke. Tada se pojavio Dragan Đilas rekavši da je on kum i da je red prvo da vidi prsten.
Na to je Toma bespomoćno raširio ruke govoreći da nema pare za prsten ali da to ne umanjuje njegovu ljubav prema Mariniki. Na to se Dragan uozbiljio i pripretivši prstom Tomi, rekao da mu ne padne više na pamet da zaprosi Mariniku bez prstena!
Toma je zavapio: –Zar tako, kume?!– a onda je demonstrativno seo na beton rekavši da neće mrdnuti dok mu ne daju da je vidi !
Obezbeđenje ga je nežno iznelo ispred gde je Toma ostao tužan ispred kapije dozivajući Mariniku.
S obzirom da održani referendum nije previše zanimao Srbe, svima je promakao gaf Evropske unije iz koje je stigla čestitka povodom izglasavanja izmene Ustava TRI sata pre zatvaranja biračkih mesta.
Portparolka EU Ana Pisonero u 17. 15 je čestitala Vučiču „uspešno završen referendum o Ustavnim promenama“.
– EU pozdravlja okončanje ovog važnog koraka u reformi Ustava koji za cilj ima jačanje nezavisnosti pravosuđa u skladu sa strateškim izborom Srbije da napreduje ka članstvu u EU. Reformski proces jačanja pravosuđa je ključan i osnova je za pristupni proces pridruživanja EU – rekla je Pisonero.
Pisonero je tom prilikom saopštila da se posao ne završava samo na referendumu, mada referendum još nije završen dok je ona to govorila, te da se neki od zakona moraju dopuniti da bi se efikasno primenila Ustavna reforma.
Đilas: Sredio sam opoziciju, nema nikog osim mene.
Vučić: Ne bih rekao. Sad imaš i ove patriote otkad ti Boško nije pod kontrolom a imaš zelene i ovog klinca Savu.
Đilas: Patriote su debili a zeleni još zeleni. Sve ću ih pacifikovati parama.
Vučić: Ne znam šta da radimo oko referenduma.
Đilas: To me ne zanima. Dobio si od Evrope da to ordadiš, pa odradi to.
Vučić: Pusti to. Da li si ti za ili protiv. Ja moram biti za jer organizujem referendum, pa je red da budem za ali bih najradije da on propadne jer će da mi se svi mešaju u sudove.
Đilas: Meni su moje sudije lojalne.
Vučić: Da ali šta sa referendumom. Eto ja sam kao ZA a ti?
Đilas: Mene to ne zanima. Mene zanimaju samo izbori za Beograd, da opet dođem na vlast.
Vučić: Znam to. Nego moramo imati neki stav oko referenduma.
Đilas: Ne moramo! Ja mogu da nemam stav ionako nemam stav o svemu, pa što ne bih nemao stav oko referenduma koji ni ne razumem.
Vučić: Komplikovano je to Dragane ali veruj mi da moraš imati nekakav stav.
Đilas: Moj stav je da me to ne zanima!
Vučić: To je detinjasto.
Đilas: A ozbiljno je da si ti kao ZA a šalješ okolo Đuku da agituje protiv.
Vučić: Otkad nisam čuo tu reč agituje… Moram malo balansirati a i ne odgovara mi taj referendum ali ni državi.
Đilas: Ti se setiš da ne odgovara državi kad ne odgovara tebi.
Vučić: Ti si poslednji koji mi to može prigovoriti. No, pustimo to, kakav stav da imamo oko referenduma. Ja imam ZA a ti budi PROTIV. Pa kao jedan protiv drugog k’o i do sada.
Đilas: Ja sad neću, baš neću, neću da se igram te igre…
Vučić: To je detinjastno Dragane moj.
Đilas: Ma ti mi kaži nešto, praviš cirkus na medijima, dramiš i ludiraš se… sluđuješ ovaj jadni narod svojim predstavama.
Vučić: Dobro bre dokle ćeš se duriti. Gubiš pozicije u opoziciji ako nemaš stav. Evo Boško i ludi Radule vode kampanju protiv i jačaju u opoziciji. Sad si slabiji od njih.
Đilas: Meni moja istraživanja kažu da nisam slabiji. Osim toga kad krene kampanja sve ću ih izgaziti.
Vučić: Ok je to, imaš medije, imaš Šolaka, imaš pare, lako je tebi.
Đilas: Zezaš me, pa ti si bogatiji od mene.
Vučić: Ne Dragane ja sam u odnosu na vas žute Patrijarh Pavle.
Đilas: Idi bre neću više da pričam o tebi, niti o tvom referendumu. Neću da se igram sa tobom igre ZA ili PROTIV. Hoću da dobijem Beograd nazad.
Vučić: Da ali prethodna stanica je referendum a vi to ne vidite.
Đilas: Ja ću da bojkotujem.
Vučić: To je provaljeno da meni odgovara tvoj bojkot.
Đilas: Baš me briga, neću da se igram sa tobom.
Vučić: Moraš pokriti taj deo političke scene koji sad poentira na referendumu dok ti sediš i smrdiš. Za tvoje dobro ti govorim. Idi u kampanju protiv i povrati rejting.
Đilas: Vređaš me, sad sam detinjast, sad smrdim a sad sam i glup. Neću da se igram sa tobom oko referenduma.
Vučić: Dobro, kako hoćeš pokajaćeš se. Dobićeš manje glasova no što misliš.
Đilas: To nije bitno, ionako se u Srbiji dolazi na vlast preko ambasada.
Vučić: To nije tako jednostavno. Narod bira na izborima a ambasade kumuju koalicijama ali ako ne dobiješ mnogo glasova ni ambasade ti ne pomažu.
Đilas: To nije tačno ali neću više da se raspravljam sa tobom. Sam radi tvoj referendum i mene ne mešaj.
Vučić: Ok, kako hoćeš, ako se predomisliš, javi se.
Na proleće počinje snimanje novog holivudskog spektakla o Trampu a glavnu ulogu će poneti ni manje ni više nego Radoš Bajić. Pored neverovatne sličnosti sa Trampom, Radoš je izabran i zbog svog ležernog karaktera i unikatne pojave. Sve ovo zahvaljujući najbrojnijoj sprkoj dijaspori u Americi.
Naime, nije tajna da među Srbima u dijaspori ima mnogo ljudi na uticajnim mestima svuda, pa tako i u Holivudu. O filmu se razmatra već neko vreme a kako nam je šapnula ptičica, Radoš Bajić je zahvaljujući našim ljudima bio pozvan na kasting. Reditelj je bio oduševljen!
Radoš je samo kratko izjavio posle kastinga: -Zaebalo vek! – što je bilo propraćeno oduševljenjem prijatelja koji su ga čekali ispred.
Početak snimanja se očekuje na proleće a Radoš je najavio da će snimiti i seriju za naše tržište koja će se zvati „Tramp, zaebo vek!“
–Međunarodni voz Beograd Bar kod mesta Tešice na jugu Srbije, blokirale su divlje svinje uz strašnu buku, tako da je od kašnjenje od 18 sati sata bilo 22 sata – priča mašinovođa Zoran Jovanović iz Niša.
–Na tom delu deonice voz ne sme ići brže od 10km/h zbog stanja u kome se pruga nalazi. Od mera protiv korone priroda se skroz oporavila pa su divlje svinje normalna pojava. Njih pedesetak je blokiralo prugu a neke su probale i da jedu voz.
Jedini putnici su nam zadnjih godina nažalost, migranti. Kada su svinje blokirale prugu jedan od njih je provirio kroz prozor i ugledao ovaj stravičan prizor. Uzviknuo je Alah i još nešto a onda su se vrišteći razbežali. Neki od njih su u panici iskakali kroz prozor. –
Problem je rešen uz pomoć lovačkog društva „zadnja kljova Tešice“ koji su pucnjevima u vazduh rasterali svinje. Migranti su začuvši pucnje, počeli da se pojavljuju uzdignutih ruku iz okolnog žbunja i da ulaze u voz. Nakon toga smo nastavili put – završio je Zoran Jovanović.
–Šetao sam Suboticom i gledao svoja posla. Podigao sam glavu i ugledao srpske trobojke. Odjednom je počelo da me steže u grudima i počeo sam da gubim vazduh. Tako je sve počelo – započinje svoju priču Kokan Mladenović.
–U urgentnom su mi rekli da nije srce, kako sam mislio, nego napad panike. Odatle su me poslali na Psihijatriju. Ispostavilo se da sam odavno anksiozan, od kako su počele da se pojavljuju trobojke po Novom Sadu, a sada i širom Vojvodine. Ja sam mislio da u Vojvodini žive Jugosloveni, a ne Srbi nacionalisti.
-Psihoterapeut me je upitala u jednom trenutku: –Ti jugosloveni o kojima stalno pričate, jesu li oni sada sa nama u sobi? Pokazao sam joj na srce: Ovde su doktorka, ovde. Nakon toga sam se zaplakao kao malo dete.–
Na naše pitanje kako se oseća sada Kokan odgovara da mu je bolje ali da je pred njim još uvek dug put.
–U novčaniku nosim stari kalendar sa Titinom slikom i petokrakom. Doktorka mi je rekla da kad god se šetam Suboticom da je držim u ruci i gledam po potrebi. Ako osetim da se približava napad panike da pustim na telefonu „Od Vardara pa do Triglava“ dok ne nađem sklonište od srpskih zastava.
Život mi se načisto promenio. Sve ređe izlazim iz kuće iz straha da mi negde ne iskoči srpska zastava. I kad izađem uvek gledam u zemlju. Zbog toga mi se stvorila grba na vratu, evo vidite. To je grba nostalgije za boljim vremenima. Gde staje voz za Jugoslaviju? –sa suzama u očima zavšio je Kokan.
Vest da je sud u Melburnu poništio odluku federalne vlade Australije o ukidanju vize i deportaciji Novaka Đokovića nije obradovala baš sve u Srbiji. Iako su advokati najboljeg svetskog tenisera argumentovano odbranili podnetu žalbu na odluku Vlade i tako potvrdili da je Novak imao kompletnu dokumentaciju za medicinsko izuzeće, postoje persone koje smatraju da su ga australijske vlasti morale, i pored svega, deportovati, i šlus.
Takvim personama slamku spasa predstavlja činjenica da borba Đokovića i australijskih vlasti još nije gotova. Naime, postoji mogućnost da ministar za emigraciju Aleks Hok iskoristi ličnu poziciju da ukine vizu Novaku. U slučaju da se ovo dogodi, srpski teniser bi dobio zabranu dolaska u Australiju na tri godine.
Kako bi izvršio pritisak na australijskog ministra da povuče ovaj potez, predvodnik nezadovoljnih persona u Srbiji, Teofil Pančić, se rešio na drastičan potez – stupio je u štrajk glađu!
Budući da se zavetovao na tišinu sve dok traje njegova borba, o Pančićevom štrajku koji je šokirao sve u Srbiji, bili smo prinuđeni da popričamo sa njegovim bliskim saborcem koji je želeo da ostane anoniman (identitet saborca poznat redakciji).
–Tačno je. Teofil se odlučio da štrajkuje glađu dok se ova nepravda ne ispravi, neveselog tona je započeo naš sagovornik, a zatim i dodao: Ali, nažalost, ne ide sve po planu. Ne znamo koliko će uspeti da izdrži.
Kako smo saznali, čim je čuo da je sudija Entoni Keli doneo presudu u korist Đokovića, Teofil je krenuo u borbu. Rešio je da momentalno stupi u štrajk glađu i tako primora australijske vlasti da se dozovu pameti i ponište ovu, po njemu, sramnu presudu.
-Ma, nije časio ni časa. Nije ni doručak do kraja završio. Preskočio je već jednu užinu i ručak, ali posledice samoiznurivanja tela su već nastupile. Počeli su da mu se priviđaju četnici. I to svuda i na svakom koraku. Pa, on je uobrazio da su četnici, a ne sudija, otplivali do Australije i oslobodili Đokovića. Strašno…
Naš sagovornik je rekao da su on i njegovi saborci,zabrinuti za Pančićevu sudbinu,alarmirali svetsku javnost i da se nadaju pozitivnom odgovoru.
-Ako se njegov štrajk nastavi i sutra…ko zna kakve će posledice to izazvati po Teofilovo fizičko i psihičko zdravlje. Strahujemo da bi ova vlast iskoristila priliku i, pod izgovorom da se brine za njega i njegovo mentalno stanje, smestila ga u kakvu ustanovu zatvorenog tipa. A tamo…Zna se šta bi prvo uradili – oprali bi ga i ošišali.
Premijer Zdravko Кrivokapić gostujući na jučerašnjem Tviter “Spejsu” pojasnio je zašto nije čestitao Dan Republike Srpske 9. januar.
–Koliko znam, Nova Godina je bila 1.januara. Ovim putem svim vernicima čestitam Novu Godinu. Ja sam mislio da sam ovom čestitkom obuhvatio sve praznike do 1.maja– rekao je Krivokapić.
Interesantna je bila interakcija sa jednim od slušalaca “Space-a” koji ga je ponovo upitao zašto nije čestitao i da li shodno tome za zvaničnu Crnu Goru Republika Srpska ne postoji.
–Nije moje da sudim o tome ko postoji a ko ne, neka se nauka bavi time–