Srpski navijači okupili su se ispred hotela u kome je smešten Novak Đoković da izraze nezadovoljstvo što mu je zabranjeno učešće na Australijan openu.
Sa srpskim zastavama i uz tradicionalno srpsko kolo, pristalice su poručile Novaku da nije sam u ovoj borbi.
Jedan ugledni srpski domaćin je, u znak protesta, ispekao kengura na ražnju i doneo ispred hotela da posluži Srbe koji su se okupili da protestuju protiv odluke Australijske države da oduzme Novaku vizu.
Ivan Videnović je ponovo prijavio Novaka Đokovića na svom Tviter profilu, ovaj put ne Vimbldonu nego Australijan Openu.
U objavi u kojoj je tagovao Australijan Open, napisao im je da li su upoznati da je Novak Đoković „Antivakser“. Potom je dodao da se nada da mu neće dozvoliti da nastupa na turniru.
Podsetimo, Ivan je već jednom na isti način tužio Novaka Vimbldonu zbog psovanja na terenu. Tviter nalog Vimbldona odgovorio mu je heštegom PLAKY.
Eminentni reditelj liberalne orjentacije režira doček ispred skupštine.
Gradonačelnik Teofil Pančić drži dugačak govor pre očekivanog koncerta.. Кao, nema se para, svetska kriza, Rusi opet ne daju gas, Nemci otišli.. taj neki fazon ali sa umerenim optimizmom i zahvalnicom ambasadi Amerike na kraju govora.
Par studenata ljubi se ispred bine. Tu je još tridesetak narkomana. Zvižde. Gradonačelnik uz pomoć štaka odlazi sa scene. Mikrofonija.. izlaze neki sredovečni ljudi u kaputićima. Šalovi raznih boja. Uglavnom neki gitaristi.
Jedan sa ogavnom kapom seda za bubnjeve. Studio B prenosi ceo događaj. U dnu ekrana, svečanim novogodišnjim slovima, piše „Grupa S.A.R.S.“ Problemi sa strujom.
Ono dvoje što su se ljubili odlaze. Jedna zvezdica, okačena na vrh scenografije, pade u blato.
U specijalnoj novogodišnjoj ispovesti za Zicer Aida Ćorević požalila se kako je njen posao sizifovski.
– Ja sam okrečila jedan mural genocidnog Ratka Mladića u Beogradu, a genocidaši su ga odmah popravili. Koliko god da mi krečimo, oni su uporniji i stalno popravljaju. To je dokaz da su Beograđani skloni fašizmu. – rekla je Aida.
Aida je takođe dodala da nije dovoljno samo okrečiti murale po zgradama Beograda.
Prekrečavanje murala genocidaša
– Potrebno je prekrečiti sve srpske crkve jer su pune murala genocidnih likova. O ovome niko ne želi da govori ali ja sam našla na internetu SLIKE! Nisam bila ni u jednoj crkvi, nego sam našla slike na internetu. Srbi su oslikali murale svih svojih genocidaša kroz istoriju, od Marka Kraljevića, preko Lazara, i Miloša Obilića, do Karađorđa i Draže Mihajlovića. Oni valjda računaju da niko neće ići u crkve to da vidi, ali znate sada postoji internet! – rekla je Aida.
Mlada romkinja Mia Jovanović iz romskog naselja u Kragujevcu pobednik je matematičke Olimpijade ali i mnogih drugih takmičenja iz matematike i fizike.
Nakon apela na društvenim mrežama da se mladim talentima posveti veća pažnja, Miina majka eksluzivno za Zicer otkriva mračnu stranu uspeha u Srbiji.
–Kao što je vaš portal objavio, moja ćerka je genije za matematiku i fiziku. Nema gde nije pobeđivala.
Nakon slike sa Eko protesta gde je bila malo ležernije obučena, usledilo je pakao. –
Mi smo joj oduzeli telefon i ja sam je lično kaznila zato što se u decembru šetala razgolićena po Beogradu. Ali, pravi razlog zbog čega smo joj oduzeli telefon je da ne vidi sajber buling samo zato što je Romkinja! –vidno potrešena priča Ambrozija, Miina majka.
–Ljudi su svašta pisali, da je glupača, da lažemo kako osvaja takmičenja. Neki ljudi su čak govorili da je naše dete porno glumica!
Nisam prijavila samo iz razloga da ne maltretiram dete dodatno! –
Na naše pitanje gde je sada Mia i da li je dobro, Afrodita kaže da je u Americi gde se sprema za takmičenje iz matematike u Las Vegasu.
Kako saznajemo iz dobro obaveštenih izvora bliskih vrhu opozicije, na internom glasanju koje je organizovala opozicija za izbor gradonačelnika Beograda pobedio je Goran Vesić, sadašnji zamenik gradonačelnika.
Na ovim internim izborima kandidati su, pored Vesića, bili još i Šapić, Đilas, Marinika, Jeremić, Škoro, Milica Kralj, Lutovac, Brnabić, Biljana Stojković i drugi.
No na kraju je Vesić odeneo ubedljivu pobedu sa razlikom od 25% u odnosu na drugoplasiranog Đilasa i 33% u odnosu na trećeplasiranog Škoru. Svi ostali su bili daleko ispod očekivanog rezultata.
Ovo interno glasanje unutar opozicije je iznenadilo i same glasače, tj opoziciju. Vesić koji je do juče važio za najomraženijeg funkcionera vladajuće stranke, na kraju je ispao ne samo prihvatljiv većini opozicionara, nego i neko za koga bi se opredelili kada bi se gradonačenik birao direktnim glasanjem.
Olja Bećković je planirala da pozove uticajne tviteraše u svoju autorsku emisiju Utisak nedelje, u emisiji su trebali učestvovati SamoDejo01 (za koga SamoDejo tvrdi da je običan plagijator) i Ksendža iz Temerina.
Đilas nije dozvolio da uticajni tviteraši gostuju u emisiji kod Olje jer mu nisu naklonjeni.
– Ovo naravno nema veze sa cenzurom. U pitanju je izmena gostiju u poslednjem momentu jer uticajni tviteraši nisu dovoljno stručni da govore o određenim društvenim problemima o kojima će biti reči u emisiji. -izjavila je Olja Bećković za Zicer.
Misterija profila SamoDejo još nije razrešena, pošto postoji nekoliko profila koji se tako zovu i koji oponašaju nekoga od poznatih ličnosti sa tvitera.
Mađarski potrošači već drugi dan uzaludno traže bilo koji proizvod iz Bosne i Hercegovine na policama svojim marketa, koji bi bojkotovali kao mjeru reciprociteta.
„Oko za oko-zub za zub“ propo!
-Uzalud je! Proveli smo noć u traženju bilo čega iz BiH što bismo bojkotovali i pustili da ubuđa na policama naših marketa! Кaže Imre iz Budimpešte i dodaje : -Izgleda da se njihovi proizvodi ubuđaju prije nego što dođu do mađarske granice, nemam drugo objašnjenje!
„Umorni smo, ali nećemo odustati!“ Izjavila je mlada aktivistkinja udruženja za vraćanje istom mjerom iz Segedina, „Valjda ta afrička državica nešto izvozi!?“ Rekla je ona, a njena drugarica ju je ispravila „Nije Basna u Africi nego u Aziji!“
Primjećena dva kamiona BiH tablica kako se kreću iz pravca Slovačke kroz Mađarsku, ali ih je policija ignorisala, dva policajca na tranzitu kod Temišvara pristala su da prime mito tek kada je jedan vozač šlepera marke Volvo insistirao rekavši „Bola ja vozim u Ristića iz Nevesinja“
Godina je 2023. ispred Hrama voznesenja pomoćnika zamjenika ministra za zapadni Balkan. U Tusi okupili su se (((najbolji))) sRbI da čuju instrukcije kancelarke Boežne koje je na dvije zlatne tablice donijela iz Brisela. Masa pjeva Veselisesrpskirode.mp3 satima, Mali Bečić se primiče govornici prinosi mikrofon, nastaje muk, žele da čuju je li to to, udaramo li konačno na mrski Beograd.
Poglavnica kaže ambasade nisu zadovoljne, žene počinju da ridaju, đeca vrište, muškarci se nekako suzdržavaju, mržnja prema Vučiću ih drži, stiskaju šake i zube.
Kaže ima nekih koji bi da ugroze volju građana iznesenu na prvim demokratskim izborima u historiji CG 30 avgusta prije tri godine. Svi se gledaju međusobno sa nepovjerenjem, koe to, ko to oće svemu jeben!
Kaže jedan, „Kakva izborna volja, ko je od nas glasao ove eKsPErTe!? Za priznanje Kosova? Za sankcije Rusiji? Protejrivanje ambasadora Srbije?“ rulja ga raskuba pravedničkim bijesom, puštaju i đecu da ga gaze, neko dovodi i kučka, brojanica mu oko vrata, pjena mu na usta. (…)
Kad se govor okončao i aplauz splasnuo, Mali Plagistar prilazi govornici, kaže sada možete pristupiti hramu da se poklonite svetim relikvijama. Unutra na centralnom mjestu pijedestal, na njemu staklena kocka poput terarijuma samo umjesto životinjice unutra 20 000 singaprskih dolara.
Majka podiže ćerku da vidi, šapće joj na uvo „Ovo je sveti Milojko žrtvovao da bi nas spasio!“ Djevojčica ispoljava želju da zapali svijeću u slavu eKsPeRaTa, majka kaže nemamo sad no kad legne 450 eura oko prvog. Mala svijeća sad košta 4.5 eura.