Listen to this article
Home Blog Stranica 61

Pala odluka! Evo ko će u fotelju Zorane Mihajlović posle izbora

0

 

 

Prvi ovogodišnji sneg izazvao je ogromne probleme za elektroenergetski sistem Srbije. Blokovi TENT-a su ispadali jedan sa drugim, kao na traci, što je uzrokovalo da više od 30% sistema EPS-a bude van pogona. Više hiljada domaćinstava u Srbiji je danima bilo bez struje, a ostatak zemlje se pitao da li nas očekuju restrikcije.

Zahvaljujući uvozu struje i mazuta najcrnji scenario je izbegnut. Ali, kako nadležni napominju, mi smo i dalje u krizi. Naš elektroenergetski sistem je još uvek jako osetljiv i stvari nisu u potpunosti rešene.

I dok građani sa nestrpljenjem očekuju izlazak iz energetske krize, odgovorni u EPS-u ne dele njihovo raspoloženje. Razlog je jednostavan. Sa najviših državnih mesta je jasno poručeno –kad kriza bude rešena, videćemo ko je u celom lancu napravio propuste.

Sa svojevrsnom kontrolom štete se već počelo. Smenjena su četiri direktora EPS-a. Međutim, to nije uspelo da zamaže oči javnosti. Kako je i sam predsednik Srbije izjavio gostojući posle dužeg vremena na televiziji Pink, naš narod voli kad lete glave. A za elektroenergetsku krizu ovolikih razmera narod očekuje da polete krupne glave.

Budući da nas na proleće očekuju izbori male su šanse da se to i desi pre njihovog održavanja. Kako bi kupio dodatno vreme, državni vrh je spreman da žrtvuje direktora EPS-a Milorada Grčića i njegova ostavka se očekuje u narednim danima.

Milorad Grčić: Sram i stid bilo onoga ko je rekao da na čelu imam USB ulaz!

Prava i korenita promena se očekuje posle brojanja glasačkih listića i formiranja nove – stare Vlade. Ona je već dogovorena sa našim partnerima iz SAD, ali je na njihovo insistriranje odlučeno da se o njoj ništa ne govori javnosti. Takav je bar bio plan. Ali avaj…

Nema te tajne koju mi nismo otkrili. Mi smo uspeli da saznamo kakva je promena dogovorena. Evo o čemu je reč.

Rešeno je da Ministarstvo rudarstva i energetike dobije novog šefa. Njega, u novoj Vladi Srbije neće voditi aktuelna ministarka Zorana Mihajlović, koju inače najveći broj građana smatra najodgovornijom za ovaj energetski kurcšlus. Njena fotelja je namenjena poslednjem pojačanju naprednjaka – Nataši Jovanović.

Dojučerašnju ljutu radikalku za ovo mesto je kandidovao njen mirni i uravnoteženi temperament, a možda i više od toga činjenica da između nje i odlazeće ministarke vlada veliki animozitet.

Netrpeljivost prema novom partijskom saborcu Zorana Mihajlović nikad nije krila, te je preletanje Jovanovićke u SNS javno prokomentarisala rečima da će ona stranci doneti više štete nego koristi. Po svemu sudeći, štetu će, za sada, osetiti samo ona.

U želji da dobijemo potvrdu i lično od nje, pozvali smo Zoranu Mihajlović. Iako smo bili uporni, ona nam se nije javila. Međutim, od ljudi iz njenog najbližeg okruženja smo saznali da je van sebe od besa i da stalno ponavlja:

-Namerno su se nje setili! Nije im dosta što su dobili dozvolu da me smene, nego mi s njom dodatno prst u oko guraju. Aaa, videćemo još šta će biti! Nije još gotovo, još uvek sam ja Zoka Ministarka…

 

Za ZICER, dr sleep…

Odalović: Građane na referendumu očekuje revolucionarna novina

0

Da li ste za potvrđivanje akta o promeni Ustava Republike Srbije? Ovako će glasiti pitanje na referendumu o ustavnim promenama koji je raspisan za 16. januar 2022. godine. U susret njemu, o njegovoj važnosti kao i pripremama za njegovo održavanje gostujući na RTS-u govorio je generalni sekretar Skupštine Srbije Veljko Odalović.

On je istakao da je veoma važno građanima objasniti da je isključivo reč o promenama koje će uticati na poboljšanje standarda i kvaliteta života u Srbiji, a da po sredi nije nikakvo ispunjavanje želja naših partnera iz Evropske unije.

Odgovarajući na pitanje novinarke u studiju kako teku pripreme, Odalović je rekao da je zadovoljan intezitetom kojim se radi na pripremama za održavanje referenduma, a zatim dodao.

-Evo jedna ekskluzivna vest za naš medijski servis. Građane na referendumu očekuje revolucionarna novina.

Ne čekajući dodatna pitanja, on je odmah krenuo sa objašnjenjem o čemu se zapravo radi.

-Vidite, već prilikom raspisivanja referenduma bilo je poznato da on mora proći. Znao se i tačan procenat građana koji će na postavljeno pitanje odgovoriti sa „da“. E, sad, ostala je mala nedoumica kako to postići, a da na demokratski duh referendumskog procesa ne padne ni najmanja senka nepravilnosti.

Prema njegovim rečima, postojale su dve struje. Jedni su zagovarali da se ne izmišlja topla voda, te da se i na ovom referendumu primeni poznato i toliko puta do sada potvrđeno pravilo „Nije važno ko glasa, već ko broji glasove“. Međutim, prevagnulo je mišljenje da je potrebno osvežiti i osavremeniti repertoar tehnika za postizanje zacrtanog cilja u izbornim procesima.

-U ovoj grupi naprednih mislilaca koji su izašli sa novom revolucionarnom idejom bio sam i ja, pohvalio se Odalović, a zatim nastavio sa objašnjenjem. -Srž novine je u sledećem: prilikom dogovaranja oblika, izgleda i boje glasačkog listića za referendum, odlučeno je da se oni štampaju sa unapred zaokruženi odgovorom „da“.

Naravno, mali procenat njih će biti odštampan i sa zaokruženi odgovorom „NE“, jer kako je pojasnio Odalović, u Srbiji ima svakakvih ljudi.

-Mi smo dobili podršku i naših partenra iz EU za ovu revolucionarnu novinu. I njima se ona jako svidela.

Na kraju gostovanja, uz šeretski osmeh, Odalović je napomenuo da će se zahvaljujući modernim špecijama kojima će listići biti premazani onemogućiti svaki pokašuja da se po njima švrlja kako bi se oni učinili nevažećim.

-Verujemo da će se ova novina pokazati kao pravo rešenje. Ako na referendumu sve prođe kao po loju, verovatno ćemo je koristiti i na predstojećim izborima.

dr Sleep

Boško Obradović: U Beogradu ću podići spomenik čiča Draži visok 36 metara!

0

Nakon što je odjavljena emisija, Boško je na TV nastavio da govori šta će da uradi kada pobedi na izborima. Niko ga nije obavestio da kamere nisu isključene, tako da je tih nekoliko minuta išlo uživo i mogli smo da čujemo prave namere Boška Obradovića.

Boško je u tih nekoliko minita rekao da živi već 20 godina u Beogradu i da su mu se smučili titoisti. Da su to ljudi koje ne zanima Srbija, da su tikve bez korena, i da su naučili na privilegije i komfor svojih stanova i kuća na Senjaku i Dedinju te da će kad dođe na vlast podići ogroman spomenik Draži a Kuću cveća pretvoriti u muzej žrtvama komunizma.

–Dražin spomenik će biti visok 36 metara i stajaće na sred Dedinja, da bode oči titoistima. A Tita ćemo poštom poslati u Kumrovec, pa tamo nek vide s njim šta će.– rekao je Obradović.

Šapić: Biću gradonačelnik jer sam šampion!

0

Šapić je sada već sasvim uveren da će postati gradonačelnik i to više i ne krije, kako nam je sâm otkrio u ekskluzivnoj ispovesti.

–Naravno da ću biti gradonačelnik, jok, da neće možda Marinika hahaha – kroz smeh priča Šapić.

–Ne postoji bolji kandidat od mene i toga su svi sveni i opozicija to dobro zna. Bio sam šampion u vaterpolu, lep sam, obrazovan. Osim toga, opštinu Novi Beograd napravio sam među 10 najperspektivnijih opština za život na svetu. Istraživanje je objavio i sprovela agencija Galupo galeb iz Indokine. To se lako da proveriti.

–Znamo već kako je vladao Đilas i koliki deficit je ostavio u kasi a izgradio je samo jedan most. Ivica ne želi tu funkciju, Marinika nema nikakve šanse.

Bez lažne skromnosti, bolji kandidat od mene ne postoji. Šampion ostaje šampion. Ja ću biti gradonačelnik da i Beograd postane šampion! – završio nam je Šapić.

Milorad Grčić: Sram i stid bilo onoga ko je rekao da na čelu imam USB ulaz!

0

Povodom slike direktora EPSa Milorada Grčića koja se širi internetom sa pitanjem „zašto direktor EPS-a ima na čelu USB ulaz, povali smo Milorada za komentar.

–Šta, ja da imam USB?! Кakav USB, ja sam u SNS! – proderao nam se u slušalicu. Nakon objašnjenja šta je USB Milorad je kazao: –Sram i stid bilo onoga ko je to rekao! Moja bora na čelu je nastala još kad sam bio dete zato što sam čitao na sveću jer nismo imali struju! Ponosan sam na svoju rupicu!–

Na pitanje kada će doći do stabilizacije elektromreže u Srbiji, Milorad kaže: -Neka se snađu ljudi pobogu, neka upale neku grejalicu, agregat! Pa nije napolju minus 20. Radimo na tome da otklonimo kvarove! Ćao! – završio je Milorad spuštanjem slušalice.

Kako je Đilas uz pomoć dodola hakovao proteste!

0

Treću subotom zaredom širom Srbije organizovani su protesti i blokade puteva zbog protivljenja projektu „Jadar“ i dolaska kompanije Rio Tinto. Za razliku od prethodnog vikenda, ovog puta je bilo osetno manje demostranata.

 

Da je raspoloženje za proteste u narodu drastično splaslo najočiglednije se videlo u Beogradu. U srpskoj prestonici se ove subote okupilo tek nekoliko stotina demostranata koji su na sat vremena zaustavili saobraćaj na mostu „Gazela“, a zatim se vidno indisponirani razišli.

 

Jedan od razloga izuzetno slabog odziva demonstranata je svakako telefonski razgovor predsednika Aleksandra Vučića i Sava Manojlovića predstavnika organizacije „Kreni-promeni“.

 

Da se čuo sa predsednikom Srbije javnost je obavestio sam Manojlović. On je u kratkom obraćanju za medije rekao da ga je Aleksandar Vučić pozvao i da su se veoma brzo dogovorili da je vreme da se blokade prekinu, a da njih dvojica, uz kuvano vince, utanače dalji tok saradnje.

 

Zadovoljni postignutim dogovorom, Savo Manojlović i organizacija „Kreni -promeni“ su izjavili da od ove subote više neće učestvovati u građanskoj neposlušnosti, što nesumljivo blokada važnih saobraćajnica širom Srbije i jeste. Međutim, to je samo jedan od razloga. Drugom, daleko važnijem razlogu, kumovao je Dragan Đilas. Otkrivamo vam šta je on uradio.

 

Iznenađen velikim odzivom demonstranata prošle subote, on je prvo pokušao da preotme proteste. U društvu svoje potpredsednice Marinike Tepić on se prošetao blokiranom Gazelom. Pod plaštom podrške blokadi, ovaj dvojac je krenuo da agituje za njihovu stranku, ali su ih okupljeni demonstranti brzo provalili i „nagradili“ salvom zvižduka.

 

Pokunjena nosa, oni su brže-bolje pobegli sa mosta. Udaljivši se dovoljno daleko, Đilas se revoltirano okrenuo i doviknuo zvizdačima: „Upamtićete vi mene!“ Ovo svojevrsno obećanje – pretnju on je ove subote i ostvario.

 

Sujeta i bojazan da će „zelenima“ ovi protesti dići rejteing, te da će usled toga njima, a ne opozicionoj grupaciji kojoj pripada pripasti veći broj, od s vlastima dogovrenog broja poslaničkih mesta za opoziciju u Skupštini, Đilas se rešio na ovaj drastičan korak.

 

Dobro znajući da su za uspeh protesta koji se odvijaju na otvorenom od presudne važnosti atmosferske prilike, on je angažovao profesionalne dodole da prizovu kišu baš u subotu, i to neposredno pred održavanje blokada, kako bi najveći broj demonstranata ostao u svojim domovima.

 

Kontaktirali smo Udruženje profesionalnih dodola Srbije „Kiša će padati“ i od njih smo dobili potvrdu napisanog. Dragan Đilas ih je angažovao ove subote.

 

Od njih smo saznali da ovo nije prvi put da ih Đilas angažuje. Prema rečima naše sagovornice, on je njihove usluge koristio i ranije, kad je bio na vlasti. Samo, kako je ona napomenula, tada nije pitao za cenu, te je obavezno poručivao obilne padavine i pljuskove.

 

Ovog puta je poručio sumorno vreme i kišicu. Mada ga one nisu pitale, što je naša sagovornica podvukla, sam je skrušeno obrazložio promenu rečima – znate, sad plaćam iz svog džepa.

Dr Sleep

Oglasili se odgovorni za incident u Kostalačkoj u Beogradu

0

 

Beograđane je danas razbudila nesvakidašnja vest. U ranim jutarnjim časovima na Voždovcu, u Kostolačkoj, kroz rupu na asvaltu propao je dostavni kamion.Kako smo na mestu događaja od okupljenih stanovnika ove ulice saznali, rupa u koju je propao skoro ceo kamion, nastala je zbog pucanja vodovodne cevi.

Pukom srećom vozač dostavnog kamiona je ostao nepovređen, a materijalna šteta na samom vozilu je velika.

Ekipe „Vodovoda“ koje su prve izašle na teren kako bi sanirale kvar, konstatovale su da rupa stvarno postoji i da voda zaista curi na sve strane, ali sa velikim žaljenjem su okupljenima saopštile da one ipak nisu nadležne i da treba da dođu druge ekipe.

I dok se dolazak drugih ekipa očekuje u skorijoj budućnosti, za divno čudo, oglasili su se odgovorni za ovaj bizarni incident.

Naime, odgovornost na sebe preuzeo je Esnaf patuljaka „Veseli krampić“ koji je angažovan na izgradnji beogradskog metroa. Njihovo saopštenje povodom ovog nemilog događaja prenosimo vam u potpunosti.

„Ljudi, šta da se radi. Ustvari, ko radi, taj i greši – kako vi umete često da kažete. U velikoj želji da što pre dobijte dugoočekivani metro, mi smo se malo zaneli, te smo kopali i gde treba i gde ne treba. Sudbina je tako htela, pa je neko potkačio i vodovodnu cev. Žao nam je i iskreno se nadamo da se ovakvi incidenti neće dešavati baš svaki dan. Ajd, sad zdravo!“

 

Za ZICER, dr sleep…

 

 

Ekolozi vezani protestuju protiv svinja u Temerinu

0

Ekološki aktivisti iz Temerina u borbi za čist vazduh protestuju protiv svinja u Temerinu.

„Smrad je nepodnošljiv, gušimo se, svinje su zlo!“

Pozivaju na protest protiv svinja 21. decembra i apeluju na ljude da pređu na laboratorijski uzgojeno meso.

Ukoliko im se zahtevi ne ispune prete da će se vezati ispred kanalizacione cevi svinjca.

Šapić: Biću 100% gradonačelnik, obećala mi je Ciganka sa Bajlonijeve pijace!

0

Dok se ovih dana izborna kampanja polako zahuktava, mnogi su primetili da nema Aleksandra Šapića Lepog. Kontaktirali smo ga da vidimo zašto je to tako.

Šapić nam je u telefonskom razgovoru potvrdio da je dobro, da trenira i vodi računa o sebi. Na pitanje zašto se odjednom ne pojavljuje u medijima, Šapić nam je odgovorio da nema potrebe:

-Biću gradonačelnik 100 posto, ne treba mi kampanja za to. –

Na pitanje kako to zna odgovorio je da mu je to prorekla Ciganka sa Bajlonijeve pijace:

-Gledala mi je u dlan i rekla mi da sam prelep čovek i veoma obrazovan i da ću sigurno biti gradonačelnik Beograda ako joj dam 200 dinara. Dao sam joj 500. Rekla mi je da sad vidi da ću biti 100 posto gradonačelnik i blagosiljala me. Ja joj verujem.- završio je Šapić i uz izvinjenje da žuri prekinuo nam je vezu.

Očajnički potez opozicije: Pajtić dogovara rušenje režima iz kosmosa

0

 

Predsednički izbori se bliže, a opozicija još nije izašla sa imenom svog predsedničkog kandidata. Mada su se do raspisivanja izborne trke lideri opozicije gotovo svakodnevno hvalili da imaju kandidata koji će pobediti aktuelnog predsednika Aleksandra Vučića i tako zadati sudbonosni udarac njegovom režimu, javnost u Srbiji još uvek nije čula njegovo ili njeno ime.

U intervjuu za Nova SS, koji je objavljen juče, Bojan Pajtić je pokušao da odbrani ovo odugovlačenje opozicije oko saopštavanja imena predsedničkog kandidata.

Naime, on je „ćutanje“ opozicije opravdao taktičkim razlozima. Prema Pajtićevim rečima, opozicija ne saopštava koga će poslati na crtu predsedniku Vučiću, jer zna da će „svaki predsednički kandidat biti izložen dehumanizaciji, satanizaciji tog trenutka kad se pojavi njegovo ime“.

Da rečeno više predstavlja kupovinu mira i vremena u redovima opozicije, svestan je i sam Pjatić, za koga se uveliko priča da se samo formalno povukao iz aktivnog stranačkog života, a da zapravo i dalje vedri i oblači prozapadnim delom opozicije.

Pajtić je svestan i dobro zna, kao što uostalom znaju i svi u Srbiji, da opozicija nema ideju ko bi bio njen predsednički kandidat. Zabrinut zbog toga i ne verujući da će opozicionim liderima u bliskoj budućnosti sinuti bilo kakva ideja bliska razumu i zdravoj pameti, on je rešio da preuzme stvar u svoje ruke.

Cajtnot i panika učinili su svoje, pa je veći deo Pajtićevog plana za spašavanje opozicije dospeo do javnosti. U slučaju da niste obavešteni, evo o čemu se radi.

Bojan Pajtić dogovara rušenje rešima iz kosmosa!

Želeći da se pohvali svojim dobrim odnosima sa Ilonom Maskom, Pajtić je na društvenoj mreži Tviter objavio njihovu zajedničku fotografiju i tako pokrenuo lavinu pitanja i komentara.

Odgovarajući jednom svom pratiocu, on se nehotice izleteo i otkrio da je fotografija nastala ovog vikenda prilikom njihovog poslednjeg sastanka u vezi slanja predstavnika srpske opozicije na Mars.

Ilon Mask: Vučić podržao moj plan, Srbi će biti prvi kolonisti na Marsu!

Inspirisani ovom objavom, mi smo se bacili na istraživački rad. Okrenuli smo par telefonskih brojeva i evo šta smo uspeli da saznamo.

Prema Pajtićevoj zamisli, zadatak opozicionara poslatog u koloniju koju je Mask podigao na Crvenoj planeti je pronalazak saveznika širom naše galaksije za rušenje režima u Srbiji.

Razlog ovom očajničkom potezu opozicije je prosta činjenica – dosadašnji zemaljski saveznici proevropskog dela srpske opozicije imaju svog favorita na predstojećim predsedničkim izborima.

Na nesreću opozicionara, to je aktuelni predsednik. Zadovoljni su njime i ne žele da ga menjaju. Sluša ih bolje nego svi dosadašnji, a teško da će i neki budući biti poslušniji. Jednostavno nemaju računicu da ovog puta proguraju kandidata opozicije.

Kad smo već kod računice, sigurno ste se pitali odakle opoziciji, udaljenoj svetlosnim godinama od državne kase, para za ovu svemirsku avanturu. E, i za to se pobrinuo Pajtić.

Svima je poznato da je bio rado viđen gost na Brionima. Javnost u Srbiji se pitala odakle mu para za tako ekskluzivna letovališta. Odmotavajući klupko oko plana za rušenje režima iz kosmosa, otkrili smo i to.

Njegov sponzor je bio niko drugi do Ilon Mask. Zapravo, njihovo poznastvo i poslovna saradnja je započeta na njima. Štaviše, da nije bilo Bojana Pajtića ne bi bilo ni svemirskog programa Ilona Maska. Bez dela Titovog svemirskog programa, za koji svetska javnost nije ni znala da postoji, ne bi bilo moguće izgraditi ljudsku koloniju na Marsu. Ta dokumenta je Pajtić poklonio Masku i tako ga kupio da kraja svemira i nazad.

Međutim, sazali smo da nije baš sve išlo kao po loju. Dogovor je skoro zapao u ćorsokak kad je trebalo odlučiti ko će u ime srpske opozicije leteti na Mars. Na odlučno insistiranje i pretnje da od dogovora neće biti ništa ako ga ne posluša, Pajtić je uspeo da ubedi Maska da na Mars ide Marinika Tepić, heroina prozapadnog dela opozicije.

Nismo uspeli da otkrijemo razloge sumnjičavosti Maska po pitanju srpskog svemirskog putnika i misionara. Možemo samo da nagađamo, što nije pametno. Al’ ajde, može biti da je do Ilona Maska stigao glas od njenih ostrašćenih političkih neprijatelja, mahom iz redova srpske desnice – ma, pusti nju, ona je kao pala s Marsa, bre.

 

 

 

Za ZICER, dr sleep…