Baka koja se slučajno zatekla na Gazeli tokom protesta, kako javljaju domaći renomirani mediji, nije stigla da uzme terapiju na vreme, oslabio joj je imunitet i dobila je koronu.
Baka nije uspela da se izbori s ovim opasnim virusom i preminula je jutros oko 9 časova.
Premijerka Brnabić je saopštila da je baka sa Gazele heroj i da će joj grad Beograd svakako podići spomenik.
Kraj godine je vreme kada svi analiziramo šta smo sve uradili i kakve smo rezultate ostvarili u prethodnom periodu. Već poslovično, početkom decembra se organizuju prigodne svečanosti na kojima se odaju priznanja najzaslužnijim pojednicima, udruženjima i privrednim subjektima za postignute rezultate i doprinose od kojih korist ima čitavo društvo.
Upravo jedna takva svečanost je održana danas u prostorijama Privredne komore Srbije (PKS). Razlog njenog održavanja je dodela odlikovanja „Vitez istine“. Naime, reč je o odlikovanju koje se dodeljuje istaknutim pojednicima u znak zahvalnosti za njihovu beskompromisnu borbu za istinu.
„Vitez istine“ je dodeljen po prvi put, a njegov dobitnik je sasvim zasluženo i očekivano srpski muzičar, biznismen i vlasnik preduzeća Pink Media Group Željko Mitrović.
Njemu je odlikovanje lično uručio predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež. Nakon svečane ceremonije, Marko Čadež se obratio okupljenim novnarima i ukratko obrazložio zašto je ova laskava nagrada pala u ruke gospodina Mitrovića.
-Posebno sam radostan što je baš meni zapala ova čast. U vremenu u kome živimo i privređujemo, kao što znate, laž je sveprisutna. Gdegod da se okrenete sačekaće vas laž. Na svakom koraku su njeni ambasadori koji se trude da vam uvale ružičaste naočare kako bi ste kroz njih upijali samo još više laži. U vreme lažnih ljudi i lažnih vrednosti, gospodin Mitrović predstavlja svetionik istine koji nam svima obasvaja prave pute! Pa, pogledajte…
Nakon ovih reči Marko Čadež je zamolio ljude iz tehnike da na velikom ekranu prikažu kratak film o istinskim dometima dobitnika priznanja. Poslednji primer borbe za istinu gospdina Mitrovića je oduševio sve pristutne u sali. Njega je prokomentarisao i predsednik Privredne komore.
-Vidite kako on ne skriva istinu ni od malih i običnih ljudi sa kojima komunicira na Tviteru. On biranim rečima njima odaje priznanje za sopstvene profesionalne uspehe. Pogledajte dobro ovaj tvit. Ovaj crkut istine! Ja sam siguran da će ga posle njega, mali ljudi voleti još više.
Dešavanja proriče poznati vidovnjak Aleksandar Gligorić:
3. april 2022. godina. Vreme-20:30
Sve televizije u zemlji i regionu. Vučić izlazi za govornicu montiranu u centrali SNS-a. Aplauz. Frenetično. Neki vrište. Jedan je pao na leđa poput umiruće bubašvabe.
Žuta kapljica sedimentirane mokraće skliznula je niz unutrašnju stranu ministarkine butkice. Nema dileme. Pobeda. Vođa umiruje do zadnjeg evra lojalne sluge i slugološkinje. Par uvodnih reči a zatim rezultati na osnovu relevantnog procenta obrađenih glasova:
SNS…..51%
Aleksandar Vučić… 87%
Pobeda u skoro svim opštinama sem u opštinama Vračar i Tutin. Marinika sedi u Đilasovoj kancelariji, uči odavno napisanu najavu protesta. Boško Obradović je srećan. Osvojio je više glasova od Marinike. Sprema se koalicija sa nepobedivim. Mesto ministra unutrašnjih poslova čeka.
Miloš Jovanović javlja princu Кarađorđeviću da opet nije prešao cenzus. Gliga, sveže okupan, sa hidrirajućom kremom na čelu i podočnjacima, leži negde na Кonjarniku i zaspiva. Vozač dolazi u 6:20. Još jedan snimajući dan. Jazavičar je ispružio situ stomačinu po tepihu. Mašta o ženki bigla iz susedstva. Putin sa osmehom Monalize. Preminuo je Džozef Bajden.
Zabrinut za sudbinu čovečanstva, Ilon Mask, najbogatija osoba koja je ikada hodala planetom, krajem prošlog meseca upoznao je svetsku javnost sa, po njemu, jedinim mogućim rešenjem – moramo kolonizovati Crvenu planetu.
Svoj ambiciozni plan koji podrazumeva uspostavljanje stalne baze na Marsu, Mask je izneo tokom „Zum“ konferencije Nacionalne akademije nauka, zajedničkog sastanka Odbora za svemirska istraživanja i Odbora za fiziku i astronomiju.
Mada je njegov plan dočekan sa velikim oduševljenjem i odobravanjem, za samo nekoliko dana početni entuzijazam je praktično nestao. Ilon Mask se susreo sa nepremostivim problemom. Naime, najveći svetski naučnici i istraživači su redom odbijali da učestvuju u njegovom projektu.
Zašto se to deslio i ko mu je pomogao da taj veliki problem uspešno prevaziđe, u razgovoru za naš list otkrio je visokopozicionirani zvaničnik kompanije SpaceX (ime zvaničnika poznato redakciji).
-Ilon Mask nije hteo ništa da krije. Svim naučnicima s kojima je kontaktirao je otvoreno rekao da bi se prvih nekoliko puteva na Mars moglo pokazati kao neprijatna vožnja. Citiraću njegove reči: „Ovo nije za one slabog srca. Sva je prilika da ćete umreti. I biće teško, ali biće i prilično veličanstveno ako uspete“. Kad su to čuli, svi su odustali.
Prema rečima našeg sagovornika, odbijanje naučnika Masku je veoma teško palo.
-Upao je u tešku depresiju. Oborene glave stalno je mrmljao kako mu jedino može pomoći neka neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar.
Ograđujući se da nije upućen baš u sve detalje spašavanja Maskovog plana, naš sagovornik je nastavio.
-Neočekivana sila se iznenada pojavila. Maska je nazvao predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, inače njegov dobar drug. Budući da je i sam veliki vizionar, gospodin Vučić je znao kako se Mask tačno oseća, te mu je bez mnogo okolišanja ponudio rešenje…Izvinite jako sam uzbuđen…
Nakon što je uzeo malo šecera i vode i obuzdao jake emocije, sagovornik našeg lista je uspeo da dovrši započeto izlaganje.
-Gospodin Vučić je ponudio Masku da srpski naučnici, istraživači i ekolozi budu prvi kolonisti na Marsu! On mu je predočio da većina njih ionako jedva čeka da pobegne iz zemlje i da se nikad ne vrati, te da sa te strane nema boljih kondidata od njih.
A kako mu je objasnio da su to najbolji kandidati i po pitanju stručnosti, rekao nam je sam Ilon Mask koji se iznenada pojavio.
-Moj drug Alek mi je rekao sledeće: vidi imam neke naučnike i neke ekologe, besposlene, pa stalno nešto kukaju i bune se. Evo sad se bune protiv Rio Tinta. Ej, pazi, kažu da će kad Rio Tinto iskopa litijum i ode, iza sebe ostaviti pustoš, da će Srbija biti kao Mesečeva površina. El znaju kako je na Mesecu?! E, pa vodi ih, nek’ upoznaju i Mars. I ne vraćaj nazad!
Ne krijući da mu je drago, na prvom mestu zbog vaskolikog čovečanstva, što mu je plan spašen, na kraju našeg razgovora, uz veliki osmeh, Mask nam se pohvalio da je dobro prošao.
-Obećao mi je Alek da ću za male pare dobiti bulumentu zgubidana, bre!
Velika međunarodna korporacija Rio Tinto spremna je da pomogne Srbima politički, ekonomski pa ako treba i vojno da stvore Veliku Srbiju pod uslovom koncesije na sve rudnike narednih 150 godina.
Predstavnici ove korporacije su saopštili da su nakon detaljnih analiza terena Zapadnog Balkana došli do zaključka da su Srbi na ovim prostorima autohton narod i da bukvalno svaki pedalj regiona arheološki svedoči da je sve to srpska zemjla.
– Mi ne želimo da vam otimamo dedovinu, kako su to činili vaši neprijatelji. Naprotiv, mi možemo da vam pomognemo da stvorite Veliku Srbiju i da se konačno ujedinite. Jedino što je naš uslov jeste da nam date koncesiju na sve rudnike u Velikoj Srbiji na narednih 150 godina a mi sa svoje strane obećavamo ne samo da ćemo vam sačuvati ekologiju već i suverenitet i integritet države. – poručeno je iz ove velike korporacije Srbima.
Na ovaj predlog predstavnici sve tri srpske države su reagovali različito. Dok je Milorad Dodik odmah prihvatio sve predloge uz uslov da mu se od rudne rente isplaćuje godišnje 1%, Vučić je postavio nekoliko uslova. Jedan od Vučićevih uslova je da on nastavi da bude predsednik te nove srpske države. Zdravko Krivokapić je tražio malo veći procenat rudne rente i mogućnost dualnog identiteta ili makar ključne funkcije za svoje ljude u ogranku ove korporacije za Balkan.
Do zaključenja ovog broja odgovor na ove uslove iz Rio Tinta još nije stigao.
Marinko Tepić iz Banja Luke tvrdi da je rođeni brat srpske političarke Marinike Tepić.
Marinko je kamiondžija. Kako kaže „Vozam do Njemačke i nazad“.
– Naša porodica Tepića je iz Donjeg Sokolova. Niko naš se nije bavio politikom. Mariniku smo poslali na studije u Novi Sad dok sam ja bio sjekač u šumi. Otac nije imao para da nas oboje školuje. – počinje svoju priču Marinko.
Marinko tvrdi da se sestra Marinika nakon što je ušla u politiku više nikome iz familije nije javljala. Da je izmenila lične podatke, odrekla se ijekavice i promenila naglasak.
– Onaj debeli Čanak ju je upropastio. Seja i ja smo pjevali na zborovima. Ljepo smo pjevali. Svi su nas voljeli slušati. Mislili smo osnovati neku pjevačku klapu „Marinko i Marinika“ bi se zvala, kao „Žare i Goci“ što su bili. – rekao je Marinko kroz suze.
Marinko je objasnio da su Tepići pravoslavni Srbi iz Bosanske Krajine i da nemaju nikakve veze sa Rumunima.
– To je nju onaj debeli Čanak ubjedio da se tako predstavlja, da je Rumunka. Da je kao neka manjina, da bi je lakše poguro u politiku. Ona ne zna rumunjski ko ni ja. I sad evo blati naše prezime i porodicu u Srbiji zbog prljave politike. – rekao je Marinko.
Za kraj Marinko je poručio da sestru ipak jako voli i dodao da joj poručuje da se vrati u rodni kraj:
– Vrati se sejo. Pusti politiku. Dođi da ponovo pjevamo na Grmečkoj koridi!- rekao je Marinko.
Očekujte neočekivano. Tako bi se ukratko mogli opistai svaki izbori u Srbiji. Razlog tome je, iako se nalazi duboko u našim korenima, očigledan svima. Srbi vole izbore. Vole da se dele i prebrojavaju. Takav smo narod.
A budući da su i oni sastavni deo našeg naroda, takvi su i našipolitičari. Ako je to moguće, oni izbore vole još više.Političari koji se nadmeću na njima zarad dobrog rezultata i pobede spremni su na stvari kojih se „obični“ ljudi nikada ne bi setili.
Promenom sopstvenog imena zbog izborne liste Borko Stefanović je 2016. godine podigao visoko lestvicu kada je u pitanju ludost na koju su spremni političari samo da bi učestvovali na izborima.Od tada niko se nije približio ovom poduhvatu, a kamoli ga nadmašio.
Međutim, kako to obično i biva, pripremajući se za izbore koji nas očekuju na proleće, šampion je oborio svoj rekord. Evo šta je gospodin Stefanović promenio ovog puta i kako je došao na tu ideju.
-Šetam je gradom i osluškujem kako građani komentarišu necivilizacijski napad na Mariniku. Čujem, velika većina njih veli, gde, bre, nju da napada po nacionalnoj osnovi. Rumuni su nam jedini iskreni prijatelji u okruženju. Nikad sa nama nisu ratovali. Pa, to što je Rumunka, to joj je jedina svetla tačka. Ej, svetlu tačku da napada.
Nakonstataciju našeg novinara da je tako nešto bilo savim očekivao, jer su Rumuni zaista naši prijatelji i da zbog toga ne bi trebao da se iznenađuje, gospodin Stefanović se složio, a zatim nastavio:
-Nisam se iznenadio, ali mi je to dalo odličnu ideju. Što i ja ne bih imao bar jednu svetlu tačku? Svetlu tačku koju mi ne bi osporili ni politički neprijatelji. To bi baš bilo lepo. I tako ja reših da postanem Rumun, bre! Kad sam već menjao ime, mogu valjda i nacionalnost…
Na samom kraju razgovora pitali smo gospodin Stefanovića da li to znači da je promenio i prezime, na šta je on potvrdno odgovorio i poverio nam se šta konkretno očekuje od ove promene.
-Marinika pravi super listu kandidata, valjada će malo pogurati svoje. I kod nas Rumuna važi: ko će koga, ako ne svoj svoga. Nadam se da ću se u prvih 30 na listi, jer teško da će nam režim pokloniti više poslaničkih mesta, naći i ja – Borko Stefanesku.
Volimo kad vidimo popularne i slavne ličnosti u crtanim serijama koje pratimo. Takođe, uvek nas fascinira kad njihovi autori u neku od epizoda inkorporiraju događaje koji će se tek desiti u našoj bliskoj ili malo daljoj budućnosti.
Među brojnim predviđanjima iz crtanih filmova, a koja su se zapravo i ostvarila, najpoznatije je svakako predviđanje Simpsonovih da će Donald Tramp postati predsednik SAD. Međutim, jedno drugo predviđanje koje je ovih dana počelo da se obistinuje ozbilnjo preti da mu preotme svu slavu.
Naime, reč je o predviđanju iz američke hit crtane serije „Rik i Morti“, a koje je izrekao niko drugi do Vojislav Šešelj.
Svima u Srbiji je dobro poznata činjenica da se gospodin Šešelj pojavio u trećoj epizodi druge sezone ove izuzetno popularne američke animirane naučno-fantastične serije za odrasle. Mediji su pre koju godinu na sav glas objavili da se u epizodi „Auto erotska asimilacija“ pojavljuje Vojislav Šešelj, ali su pri tome slagali da je njegov lik imao samo sporednu ulogu.O tome da su prećutali njegovo predviđanje ne treba trošiti reči.
Istina je sasvim drugačija i ona ovih dana izlazi na videlo. Mi vam otkrivamo kakvu jeulogu imao gospodin Šešelj i od kolike je važnosti za ceo svet njegovo predviđanje.
U pomenutoj epizodi, glavni likovi serije – cinični ludi naučnik Rik Sančez i njegov dobrodušni, ali malo izgubljeni unuk Morti Smit, putujući svemirom svraćaju na planetu Sirijus B, gde se upoznaju sa šarmantnim i romantičnim službenikom u kome čuči istinski genije Crvenim Vojvodom, tj. Vojislavom Šešeljom.
Uverivši se da se radi o dobrim i čestitim zemljanima, Crveni Vojvoda im otkriva da će se u skorijoj budućnosti u SAD pojaviti čovek koji će svim Amerikancima zaposesti umove i polako im oduzimati sposobnost samostalnog rasuđivanja. Saopštava im da će taj čovek doći iz Srbije, a da će kontrolu i „um košnice“ nad Amerikancima ostvariti suptilnim aplaudiranjem u njihovom neposrednom okruženju, pretežno iza leđa osobe čijim umom želi da zagospodari.
Spazivši strah i paniku na licima Rika i Mortija, Crveni Vojvoda ih umiruje rečima da nemaju razloga za brigu. Nakon ove dobrođudne intervencije, Amerikanci će postati bolji ljudi, prave demokrate. Izmenjene svesti, oni će sa gađenjem odbaciti svoju tužnu prošlost i početi život iz početka. A prvi korak u tom pravcu će biti obnova prijateljstva sa najstarijim narodom na svetu. Nakon ovih umirujućih reči oni se, izljubivši se tri puta, rastaju.
Ova epizoda je emitovana 9. avgusta 2015. godine. A koliko juče iz SAD se oglasio naš ambasador Marko Đurić. Javlja nam da su odnosi Srbije i SAD u konstantnom usponu i da uskoro možemo očekivati pismo podrške dodatnom unapređenju odnosa dve zemlje koje će potpisati značajan broj članova američkog Kongresa.
U svom obraćanju javnosti, naš ambasador se pohvalio da u ovom trenutku imamo dvostruko više prijatelja nego pre samo godinu dana, kada je on počeo sa intezivnim pridobijanjem članova Kongresa i Senata za srpski Kokus.
I ako se pohvalio. Bravo, Marko Srbine! Zaslužio si veliki aplauz. Naravno, veliki aplauz je zaslužio i Crveni Vojvoda, tj. gospodin Šešelj za svoje predviđanje koje se u potpunosti obistinulo. Baš veliki aplauz. Velik skoro kao Velika Srbija.
U vikendu iza nas održana je svečana akademija Srpske napredne stranke (SNS). Ona je organizovana povodom 13 godina od osnivanja najveće stranke u Srbiji. Velelepno zdanje Štark Arene nije bilo dovoljno veliko da se u njega uguraju svi dovezeni građani, te su oni koji su ostali napolju morali da se zadovolje praćenjem svečanog programa preko video bima.
Upravo ovo okupljanje velikog broja ljudi u zatvorenom prostoru za vreme nepovoljne epidemiološke sitacijezlonamerni mediji su videli kao jedino bitno. Prenebregavajući činjenicu da su se i skoro svi članovi Kriznog štaba nalazili u sali (sic!), neznatan broj njih je primetio da na rođedanskom slavlju nije bio prisutan Tomislav Nikolić.
Pošto izostanak osnivača i prvog precednika stranke nama nije mogao da promakne, nazvali smo gospodina Nikolića i upitali ga da li je tačno da ga je njegovo dete, evo sad već tinejdžer, izostavilo sa spiska zvanica.
-To vas zanima. E, pa rećiću vam. Tačno je. Nisu me zvali. Ali, i da su me zvali, ja ne bih došao…Uta-uta-uta-ta!
Nerazumejući ovo poslednje i misleći da su u pitanju smetnje na vezi, okrenuli smo nulu i ponovili pitanje.
-Nisu me zvali, ponovio je gospodin Nikolić, a zatim i dodao, zato što smo se tako dogovorili.
Zamolili smo nekadašnjeg precednika Srbije da nam to malo pojasni, a on nam je rado izašao u susret.
-Vi znate da sam ja odličan poznavalac narodnih običaja, verovanja i sujeverja. Poznato vam je i da sam ovlašćeni tumač proročanstva Tarabića. A pošto me često u vašem listu zovete Toma the Undertaker, zbog mog nekadašnjeg posla, znate da sam dobro upućen i u onostrani život. Pa, kako ja pored sveg tog znanja da odem na 13. rođendan, pitam ja vas?!
Dodavši da je opšte poznato da se 13. rođendan stranke ne slavi uz halabuku, jer to može prizvati lošije rezultate na budućim izborima, Tomislav Nikolić nam se pojadao da je savetovao Aleksandra Vučića da na proslavu pored njega pozove još samo par drugova iz Službe, ali da on nije hteo da ga posluša. Progutavši knedlu, gospodin Nikolić je završio razgovor sledećim rečima: