Listen to this article
Home Blog Stranica 75

Nadbiskup: Kralj Milutin se ženio 4 puta iako pravoslavna crkva dozvoljava 3 puta i opet postao svetac – u tome je razlika između nas i njih

0

Nadbiskup filadelfijski je nedavno u svojoj nadbiskupiji dao smernice za „seksualnu pristojnost“, ističući pravoslavnu veru kao seksualno nepristojnu.

– Naša čista vera propoveda da razvedeni koji uđu u brak ne smiju imati intimne odnose. Samosavladavanje je moguće i neophodno jer su sada novi supružnici brat i sestra pred Bogom. I samo takvi čisti mogu primiti sakrament pokore, odnosno ispovjed – istakao je nadbiskup.

– A pogledajte pravoslavce. Kod njih se kralj Milutin ženio 4 puta iako pravoslavna vera dozvoljava samo 3 puta. I takav čovjek im je postao svetac. Jeres koji oni propovedaju da je Bog milostiv i pun ljubavi je hula na Svevišnjega i Djevu. Bog nam pripoveda ovako kako vam kažem ja! – završio je nadbiskup sa uzdignutim prstom u vazduhu.

Očevici kažu da su se neki ljudi od šoka onesvestili.

Marinika: Za poplave u Evropi kriv je Vučić jer je svojom politikom usporio evrointegracije!

0

Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić Živku Čobanu optužila je Vučića da je odgovoran za poplave u Evropi.

Kako Marinika navodi u svom tvitu, Vučić je svojom politikom usporio evrointegracije i to je glavni uzrok što su se desile ove poplave.

 

Amerikanci uključili HAARP da se osvete Angeli Merkel!

0

Iz pouzdanih izvora bliskih Pentagonu saznajemo da su poplave u Nemačkoj i Belgiji izazvali Amerikanci.

Zbog nesuglasica između Nemačke i Amerike koje traju već nekoliko godina zaoštreni su odnosi USA i Nemačke. Otkrivanje prisluškivanja Angele Merkel od strane Amerikanaca bila je kap koja je prelila čašu. Merkelova uporno pokušava da zaobiđe Ameriku u ključnim odlukama za Evropu što je veoma razljutilo Amerikance.

Uključivanje HAARP sistema je samo početna opomena. Ukoliko Nemačka nastavi da vodi samostalnu politiku u Evropi, Amerikaci su spremni i na drastičnije korake.

 

Miroljub Petrović srušio brane po Nemačkoj i Belgiji zbog Karadžića i Mladića

0
Miroljub pokazuje pravac poplava

Miroljub Petrović je ostvario ono što je davno najavio – da će srušiti brane po Belgiji i Nemačkoj i tako ih naterati da puste Ratka Mladića i Radovana Karadžića iz Haga.

Miroljub je u gostovanju u emisiji Balkan info rekao da je Evropska unija leglo sotoninog okota i kamenjarki. Zbog toga kaže, propada i moral srpske omladine.

Takođe je izjavio da od fb ratnika nema ništa i da će se on i njegovi sledbenici pobrinuti da puste najveće srpske junake novije istorije na slobodu.

Na pitanje voditelja kako to misli da uradi, rekao je da će srušiti brane Belgije, Nemačke i Holandije. To će izazvati masovni potop i onda će oni moliti da im pomognemo. E tada ćemo mi njima postaviti uslov da ćemo im pomoći ako puste Mladića i Karadžića.

–Nema druge, idu pod mač bato!–završio je Miroljub.

Šekler: jučerašnje nevreme se moglo izbeći kolektivnom imunizacijom !

0

Milanko Šekler, dr veterinarske medicine u intervjuu za Zicer izjavio je kako je jučerašnje nevreme u Nišu moglo biti izbegnuto masovnom imunizacijom. Do 1. avgusta će se doneti odluka o daljem statusu nevakcinisanih ljudi i njihovim slobodama.

– Klima se promenila, a nevakcinisani su glavni problem. Dok su bili zatvoreni, prosto je bilo manje emitovanja virusa i drugih opasnih bakterija koje razaruju ozonski omotač. Čim su nevakcinisani pušteni napolje, evo vidite šta se dogodilo – naveo je Šekler.

– Mi jedino imunitetom krda možemo sprečiti dalje vremenske nepogode. Da li ste ikada videli da je stado krava ili ovaca uzrokovalo neku vremensku nepogodu? Naravno da niste. A zašto? Zato što imaju imunitet krda. I ljudima je potreban imunitet krda.

Ja sam rekao i predsedniku Vučiću i celom kriznom štabu da su preblagi. Do 1. avgusta će morati doneti odluku – ili masovna obavezna vakcinacija ili neka ljudi ponovo umiru. Nemam više živaca da objašnjavam ljudima da je u vakcinama spas. Pa ja sam se prvi vakcinisao svim vakcinama! Svim! I šta mi fali?! Naš narod je postao previše razmažen. Sa govedima je mnogo lakše raditi ! – zaključio je Šekler.

Zbog neplaćenih računa, vlasti na Dedinju najavile jednodevno isključivanje klime, stanovnici poručuju – samo probajte!

0

Zbog neplaćenih poreza i računa za struju,lokalne vlasti na Dedinju najavile su restrikcije klima uređaja u periodu od 12-14 časova. Ta odluka razbesnela je stanovnike Dedinja a iz organizacije „Za decu sa Dedinja“ najavljuju tužbu.

Stanovnica Dedinja poznata pod estradnim imenom Lepa Dara kaže da je ovo direktni atak na njihov život: – Prvo ste nam onemogućili da pevamo a sad nam ne dozvoljavate da dišemo! Šta se bre vi zamišljate?!–

Mnogi stanovnici Dedinja koji su upravnim odborima kažu da su zbog antikovid mera ostvarivali prihode od samo 2000€ mesečno, a neki i manje. – Moj komšija je prošli mesec primio samo 1800€. Dolazili su kod nas sa decom nekoliko puta da mole za pola praseta. Ljudi su gladni! Ovo neće tek tako proći, ako treba stupićemo u bezglutenski štrajk glađu! – izjavio je za Zicer političar sa Dedinja koji je želeo ostati anoniman.

Iz HO „Za decu sa Dedinja“ najavili su podnošenje tužbe uz obrazloženje da bez dva sata klime ne mogu preživeti ni deca, ni kućni ljubimci ni vegetacija u stanovima–

Boris Tadić tajni pripadnik Dinarske četničke divizije

0

Iz Dinarske četničke divizije procurela je vest da je Boris Tadić postao tajni pripadnik ove organizacije. Borisa je u organizaciju uveo Mlađan Đorđević, nekadašnji savetnik Borisa Tadića, danas istaknuti ekočetnik.

Boris Tadić primljen je na tradicionalnoj inauguraciji na Ravnoj gori. Ritual obuhvata gledanje snimaka Draže Mihailovića a zatim promotivni film o značaju četničkog pokreta. Nakon polaganja svečane zakletve obred se završava stavljanjem šajkače na glavu i zaricanjem na odanost Pokretu.

Izvor iz organizacije koji je želeo da ostane anoniman, naveo je da su pored Tadića bili prisutni i mnogi drugi bivši i sadašnji članovi Demokratske stranke, kao i članovi drugih opozicionih pokreta i organizacija. Plan je da se unutar pokreta ujedini opozicija koja bi konačno srušila Vučića sa vlasti.

U Leskovcu počeo „Paradajz fest“

0

Svake godine sredinom jula u Leskovcu se održava manifestacija „Paradajz fest“. Prošle godine je izostala, ali ove broj posetilaca drugog dana je već duplo veći u odnosu na pretpošlu godinu. Više o tome u razgovoru sa direktorom festivala Slobodanom Jovanovićem.

– Na ideju smo došli sasvim slučajno, gledajući festivale boja u Indiji. Tamo se ljudi gađaju bojama, mažu po licu i telu. Vrlo je veselo i dinamično – ističe Slobodan.

Obzirom da Leskovcu jula nedostaju kulturna dešavanja rešili smo da organizujemo Paradajz fest. Paradajz, kako mu samo ime kaže je rajska biljka koja najbolje uspeva u Leskovcu. Pošto ga svake godine proizvedemo u izobilju rešili smo da organizujemo festival.

– Prvog dana je besplatno deljenje paradajza i farbanje ulica. Drugog dana uz prateći muzički program kreće gađanje paradajzom. U večernjim satima sledi takmičenje u brzom jedenju paradajza. Trećeg, zadnjeg dana, sledi izložba garderobe dekorisane paradajzom, predstavljanje proizvoda od paradajza. Za goste je obezbeđenja rakija od paradajza, sitan leskovački sir i besplatna voda. Odziv je za sada premašio je sva naša očekivanja i mi smo prezadovoljni posetom. – izjavio je za Zicer Slobodan Jovanović.

Dino Merlin: kad umrem nek me zakopaju u Potočarima !

0

Edin Dervišhalidović, poznatiji kao Dino Merlin, objavio je na svom tviter profilu poruku kako i on želi da bude sahranjen u Potočarima.

Dino Merlin Bliski prijatelji Dina Merlina kažu da se tako želi odužiti svojoj državi. – Dino je mnogo vezan za Bosnu. On je čak i nudio da ga ubroje u žrtve srebreničkog genocida još za života, ali su ga odbili jer je suviše poznat. Rekli su mu da je najbolje da sačeka da umre pa onda. – priča njegov bliski prijatelj.

–Hrabro je to od Dina ljudi. Javno priznat da ćeš biti uračunat u najveće žrtve koje je BiH dala za nezavisnost… šta reći dalje. –

Na pitanje da li smatra da je u redu da nastupa u Srbiji pred genocidnim narodom, do objavljivanja ovog teksta nismo dobili odgovor.

Poginuli u Srebrenici doveženi autobusima – rođen u Sar’jevu, ubijen u Srebrenici, živim u Njemačkoj! –

Veliki broj autobusa iz Evrope i Skandinavije pristigao je danas u Potočare na obeležavanje genocida u Srebrenici. Više o tome za Zicer govore same žrtve.

–Strašno je bilo ! Kad su me zvali iz majke Srebrenice da me pitaju jesam li pogino ’95 odlučno sam reko da jesam! Kako neću poginut Allaha mi dragog kad su me mučki ubili Srbi! Evo me na ploči, dođi da vidiš bolan, da posle neko ne kaže kako Suljo laže! –

Druga žrtva Selim Hadžić (57), živi od 1991. u Oslu gde ima svoju građevinsku firmu. – Ćuj jarane, ćim je zapucalo ja sam oš’o! Lijepo su nas gore primili, svaka ćas. Ali kad sam ćuo štas Srbi uradili ’95 odmah sam se prijavio na spisak poginulih! Dosta je bilo šutnje! Poginuo sam i ja i babo moj i moja hanuma Mirela al’ ne mere ti sad ona govorit, u toalet je ošla. –

Majke Srebrenice odaju počast Fati

Iz udruženja Majke Srebrenice kažu da se spisak od 3000 popeo skoro na 9000 ali da to nije konačan broj: – Svakodnevno otkrivamo nove ubijene. Naša organizacija u saradnji sa nevladinim organizacijama iz Srbije svakodnevno dobija pozive širom svijeta od ubijenih. Otprilike mjesečno proširujemo spisak na oko 30 novih žrtava imenom i prezimenom. Mnogi od njih žive i rade u Evropi, Skandinaviji a neki čak u Americi. Svima njima želimo da zahvalimo na javljanju i da im obećamo da njihovo mućko stradanje ’95 neće bit zaboravljeno! –