Listen to this article
Home Blog Stranica 68

Britanija želi prostor Zapadnog Balkana da uključi u svoj komonvelt!

0

Ekskluzivni Britanski klub zvani komonvelt Britanskih nacija, mogao bi se proširiti za još 5 članica te bi ukupno brojao 59.

Komonvelt kao ostatak viktorijanskog imperijalizma ne samo što nije zamro vremenom, nego su sve veći izgledi da postane novi svojevrsan politički i ekonomski blok.

 

Britanija se zalaže da ce celokupan prostor Zapadnog Balkana uključi u Britanski komonvelt, umesto da uđe u Evropsku Uniju, koja svakako odugovlači prijem preostalih republika bivše Jugoslavije + Albanija.

Uključenjem Zapadanog Balkana u Britanski komonvelt umesto u EU, Britanija bi zadala još jedan udarac Evropskoj Uniji i proširila svoj politički i ekonomski uticaj na Evropu koju je napustila Bregzitom.

Novo prestrojavanje na globalnoj političkoj sceni neodoljivo podseća na situaciju uoči Drugog svetskog rata.

Ukoliko Britaniji pođe za rukom da i Zapadni Balkan uključi u svoj komonvelt, ponovo će se u Evropi naći s jedne strane Nemačka sa svojim satelitima i Britanija sa svojim. Ostaje samo da se nadamo da to neće uzrokovati Treći svetski rat.

 

Vučić: U Ustav ubaciti da je Srbija nesvrstana!

0

Nakon održanog Samita Nesvrstanih u Beogradu predsednik Srbije Aleksandar Vučić je na zasedanju Vlade odlučio da se u Ustav Srbije ubaci klauzula da je Srbija nesvrstana zemlja.

 – Srbija zna šta je borba za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta i svojom borbom za Kosovo i Metohiju, ona brani univerzalne principe Ujedinjenih nacija i ključne vrednosti Pokreta nesvrstanih. – iujavio je Vučić za medije.

Predsednik smatra da pošto Srbija kao pravna naslednica Jugoslavije nije prišla ni jednom bloku, niti je postala članica NATO, to najbolje potvrđuje njenu opredeljenost i istrajnost na putu nesvrstanosti, te je stoga važno da i zvanično u Ustavu Srbije bude naglašeno da je Srbija nesvrstana.

 

Prosjaka pregazila Hitna pa opljačkala policija, kažnjen što nije nosio masku, kaže da je srećnik jer nema Koronu!

0

Srećni prosjak iz Beograda (K.N. ime poznato redakciji) koga su pregazila kola hitne pomoći a potom opljačkali lažni policajci koji su došli na uviđaj, kažnjen je kad je stigla prava policija jer nije nosio masku iako je prilikom udesa upravo izlazio iz Maksija.

U Maksiju tvrde da dotični gospodin svakodnevno prosi ispred njihovog marketa i da nikad ne nosi masku kad pazari.

– Više puta smo ga izbacivali iz marketa jer ne nosi masku ali je on uporan i svaki dan ulazi bez maske. – tvrdi prodavačica iz Maksija.

Prosjak koji je preživeo saobraćajku bez ozbiljnijih posledica, tvrdi kako je on srećan čovek jer nema koronu.

– Ne mogu da nosim masku jer pušim cigaretu za cigaretom i onda mi maska smeta. Od kako je počela korona stalno sam u strahu da se ne zarazim. Dezinfikujem ruke rakijom na svakih 15 minuta jer se srećem sa mnogo naroda na ulici. – rekao je prosjak.

Prosjak smatra da je pravedno da plati kaznu za nenošenje maske jedino što, kako tvrdi, trenutno nema novaca.

– Krizni štab je u pravu. Treba svi da se pridržavamo mera. Evo ja sam se vakcinisao 4 puta. Ali sad stvarno nemam para da platim ovu kaznu a ne bih da budem na teretu državi jer se ona trenutno bavi ozbiljnijim problemima i pokušava da skloni kriminalce sa ulice i iz polcije.- zaključuje prosjak.

 

EKONOMSKI PLAN VLADE SRBIJE: SVIM PENZIONERIMA INSTALIRATI APLIKACIJE ZA RUDARENJE BITKOINA!

0

U pripremi je nova mera, od koje se mnogo očekuje na ekonomskom planu. Prema našim izvorima iz Vlade Srbije, spremna je aplikacija koja će ubuduće biti obavezna na telefonima svih građana starijih od 65 godina. Aplikacija će na telefonima penzionera da rudari bitkoine, koji će da idu – u državni budžet. Naš izvor iz Vlade nam iznosi i konkretne detalje:

– U poslednje vreme, svi penzioneri imaju tzv. „pametne telefone“. Međutim, njihovi su potencijali potpuno neiskorišćeni. Iako svi ti telefoni imaju dobre procesore i najmanje 4 gigabajta memorije, penzioneri čitaju vesti, šalju iritantne slikovne poruke preko Vajbera, i možda otvore Fejsbuk nalog gde blamiraju rodbinu.

Ako bismo putem ove aplikacije iskoristili samo 10 posto tih potencijala, mogućnosti su skoro neograničene, a naši najstariji građani to u normalnom radu neće ni da osete. Tako ćemo, zahvaljujući našim najstarijim sugrađanima,konačno da napravimo ekonomiju za 21. vek – stabilnu, dugoročno održivu i zasnovanu na najnovijim tehnologijama – zaključuje naš izvor iz Vlade Srbije.

Vulin: Svi u policiji idu na poligraf da vidimo ko za koga radi!

0

Ko god neće na poligraf neće dobiti poligrafsku propusnicu – ovo je poruka ministra Aleksandra Vulina svima zaposlenima u policiji.

– Vreme je da pročistimo redove policije, da se zna ko kosi a ko vodu nosi i ko za koga radi. – rekao je ministar Vulin za medije.

U  toku je opsežna istraga sektora unutrašnje kontrole u MUP. Svima zaposlenima u MUP je stigao poziv za obavezno poligrafsko ispitivanje, a svako ko se ne odazove smatraće se da radi protiv interesa države, policije i predsednika.

– Od danas će svi policajci morati imati poligraf propusnice. Ko ne prođe poligraf neće moći da uđe u policijsku stanicu.- rekao je Vulin.

Na pitanje novinara da li će policajci bez poligrafske propusnice biti suspendovani ili će nastaviti redovno da rade i šta zapravo znače te propusnice, ministar je objasnio da se na rešavanju te problematike upravo radi i da će se sve znati u najskorije vreme.

 

Udruženje džeparoša Beograda zahvalilo KŠ i Vladi : mnogo bolji uslovi za rad u gradskom prevozu

0

Udruženje džeparoša Beograda (UDŽB), neprofitna nevladina organizacija koja se finansira dobrovoljnim donacijama građana Beograda, uputila je zahvalnost Kriznom štabu i Vladi na poboljšanju uslova rada.

Zoki na radnom mestu

–Na početku epidemije svima nam je bilo teško. Kada je broj putnika u gradskom prevozu bio ograničen, nismo imali od čega da živimo – priča Zoki koji operiše na linijama 54 i 85. –Neki od nas su prelazili čak u navijače Partizana i Zvezde, toliko je bilo teško –

–Od popuštanja mera i obaveznih maski u gradskom prevozu, nama je mnogo bolje. Maske nam puno pomažu. Naročito nam pogoduje sama vožnja putnika u Beogradu koja je jako brza. Putnici moraju da budu skoncentrisani da ne popadaju i to nam zaista pomaže.

Želeli bismo ovim putem da se javno zahvalimo merama Vlade i KŠ. Hvala što i mi imamo od čega da živimo! – navodi se u saopštenju.

Iz udruženja poručuju da je preko 85% njih vakcinisano i revakcinisano i da su postigli kolektivni imunitet.

ZICER AKCIJA – BAŠTENSKI ČETNIČULJAK za samo $4,99

0

Baštenski četničuljak u prirodnoj veličini, ručno bojen, po neverovatnoj ceni od svega $4,99 za komad.

Ako poručite CRNU TROJKU (tri četničuljka) dobijate popust od 20%.

Količine su ograničene.

Poručite odmah!

 

Vesićev odgovor Selakoviću: Dižem spomenik čiča Draži kod Kuće cveća od 45 metara!

0

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić obraćajući se ministru Selakoviću i drugarima iz stranke, rekao je da podiže spomenik čiča Draži visok 45 metara.

–U Beogradu su se uvek čule poruke mira tačno, ali Beograd je ratovao za oslobođenje od Nemaca.

Najveću zaslugu u tome imao je čiča Draža, junak koji je, kao i ja, bio progonjen i osuđen bez suda. Narod je prepoznao tu istorijsku nepravdu i rehabilitovan je. Herojska borba i zaveštanje kako ne treba verovati mnogim ljudima je zaveštanje čiča Draže. Naročito drugovima!

Spomenik će biti visok 45 metara zbog godine kada smo pobedili u 2. Svetskom ratu. Radiće ga naši prijatelji Rusi – saopštio je Vesić.

Toma Nikolić izašao sa projekcije filma Toma: Bjela mi je obećao da je film o meni, našao sam pare za snimanje od Kineza

0

Tomislav Nikolić je doživeo veliko razočarenje na projekciji filma Toma kada je video da film nije o njemu.

–Bjela me je jako razočarao. Pričao mi je da hoće da snimi film Toma. Da mu fali novac. Ja sam obećao da ću mu pomoći samo da ne pominje vikendicu u Bajčetini, i on se složio.

Okrenuo sam par telefona od mojih prijatelja, žutih ljudi. Rek’o sam im drugovi, snima se film o meni, treba pare. Odmah su pristali. –priča Toma.

–Iako su mi poslali link, otišao sam u bioskop. Dobio sam dve karte. Dragica nije mogla da ide. I odem… –uzdahnuo je Nikolić.

–I vidim čoveka, pljunuti ja iz devedesetih, frizura, stas, odela. Ali, glas? Ja nikad nisam pevao sem za moje prijatelje političare. I tu mi je sinulo da je ustvari film o Tomi, ali pevaču. Istog momenta sam ustao i izašao iz sale.

Bjela me je prevario. U inat sam svima to veče slao link. Neće se na ovome završiti, pare ima da vrati! – poručio je Toma Nikolić.

Selaković: Pored Kuće cveća podižemo spomenik političkom geniju Titu visok 36 metara

0

Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković obraćajući se učesnicima Pokreta nesvrstanih poručio je da će Srbija podići spomenik političkom geniju Josipu Brozu Titu pored Kuće cveća visok 36 metara.

– U Beogradu su se uvek čule poruke mira, solidarnosti i želje za zajedničkim radom, na osnovama tolerancije i međusobnog uvažavanja, za bolju budućnost sveta, a to je zaveštanje našeg druga Tita. –  rekao je Selaković.

Selaković je dodao da je Tito svakako zasluži ovakav jedan monumentalan spomenik u Beogradu i da se treba potruditi da se uspomena na ovog genija i vizionara nikad ne zaboravi.

– Tito je bio jedan od političkih genija 20 veka. Mi se time ponosimo, kao i time što iako nije bio srpske nacionalnosti, želeo je da bude sahranjen u Beogradu, a i njegovi potomci žive ove. –  rekao je Selaković