Marjan Rističević je najavio svoj prvi let u svemir, saznajemo iz dobro obaveštenih izvora bliskih Kremlju.
Marjan je za Zicer kratko prokomentarisao da mu je od malena bila želja da bude kosmonaut ali eto sudbina kleta ga je opredelila za poljoprivrednika, a sad mu se ukazala prilika da ispuni svoj dečački san.
– Istina je. Leteću u svemir. Ma to je kao kad voziš traktor. Nema tu velike razlike. Bitno je samo da je čovek pravi domaćin, ostalo sve samo po sebi dolazi. Zahvaljujem se mojim ruskim prijateljima i predsedniku Putinu. – rekao je Marjanović.
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić uzdrmao je nedavno javnost objavom o jeftinijem gradskom prevozu. Kako je saopštio na konferenciji za novinare 6. aprila, prvobitni plan je bio da se jednokratna karta za vožnju autobusom, tramvajem ili trolejbusom, koja trenutno košta 89 dinara, zameni celodnevnom koja će koštati 200 dinara.
– U novom sistemu postojaće samo dve. U sadašnjem sistemu postoji karta koja važi 90 minuta i košta 89 dinara. Ova karta se ukida. Postojaće celodnevna karta za ceo grad i cena će biti 200 dinara. Ukidaju se i papirne karte za jednu vožnju – rekao je Šapić.
Samo jedan dan kasnije, gradonačelnik je naveo da će ipak biti jednokratne karte koja važi za sat i po vremena vožnje, ali da će od maja meseca ove godine koštati svega 50 dinara umesto 89.
Opipavši puls naroda, i shvativši da bahati Beograđani neće plaćati kartu za prevoz bez obzira na to koliko „belih“ komunalnih milicajaca bude poslao na njih, Šapić je danas objavio nove cene gradskog prevoza:
– Rešili smo da ovde malo upotrebimo obrnutu psihologiju, pa će tako Grad izdvojiti sredstva da plati svakom putniku Beogradskog gradskog prevoza 100 dinara po vožnji. Novac će se preuzimati kod vozača, a jednom kada vozilo pređe u drugu zonu, putnik će moći da preuzme još 100 dinara. Ovim želimo da podignemo svest građana o tome da je gradski prevoz javno dobro, nešto što se svima isplati da koriste – istakao je Šapić na konferenciji za novinare u Skupštini Grada.
Šapić je takođe potvrdio da će „beli“ komunalni milicajci biti upućeni na teren, sa naredbom da „biju ko neće“ da uzme novac.
Milo Đukanović nakon što je izgubio na predsedničkim izborima i podneo ostavku na mesto predsednika svoje stranke, uskoro bi trebao da se preseli u Beograd na Dedinje u vilu koju je kupio uoči izbora „za ne daj bože“, a koja se nalazi u komšiluku Svetozara Marovića.
Nakon preseljenja u Srbiju Milo planira da se bavi humanitarnim radom.
Poseta Aleksandra Vučića Sremskoj Mitrovici potvrdila je još jednom isceljiteljsku moć predsednika, o kojoj antirežimski tabloidi uporno ćute, uprkos brojnim dokazima njegovog dara.
Naime, prilikom nedavne posete, jedna mala devojčica iz Laćarka, Valentina, slomila je ruku. Ovaj nemio incident se dogodio zbog nepažnje male Valentine, o čemu nam je ispričala lično njena baka:
–Ceo dan smo bili uzbuđeni zbog posete našeg predsednika Vučića. Čistili smo kuću, dvorište i ulicu da bi ga što lepše dočekali. Moja unuka mnogo voli predsednika, od malena. Njen životni san je oduvek bio da ga upozna – uzbuđeno priča baka.
– I kad smo čuli da stiže, Valentina je potrčala sa buketom cveća u rukama, iako sam joj vikala „Polako!, jednostavno me nije čula od silne radosti. I onda se saplela i nezgodno pala i nažalost polomila ruku.
Komšije su pritrčale da joj pomognu i da zovu Hitnu Pomoć ali Valentina je kroz suze rekla da želi da vidi gospodina Vučića, da neće u bolnicu.
Predsednik Vučić čim je to čuo je dotrčao i podigao moju Valentinu u naručje. Viknuo je nekom iz obezbeđenja da mu odmah donesu maramu i da se sklone.
Mi smo samo videli kako se Valentina smeši i grli predsednika dok joj je stavljao maramu, uopšte nije plakala. Onda …, – ovde su baki potekle suze.
–I onda, on je klekao ispred nje, stavio joj svoju ruku na njenu i rekao joj da ne brine, da marljivo uči i radi i samo ako tako bude radila ruka će joj zarasti za dve, najviše tri godine, i da će nova kost biti još bolja i lepša nego prethodna kost. – kroz jecaj nam priča tronuta baka.
–Kupio joj je nove patike i tablet za školu. Moja Valentina je na sedmom nebu. Išli smo taj dan kod lekara koji je konstatovao da se na snimku vidi da je kost bila pukla, ali i da je potpuno zarasla. Nije mogao da objasni kako se to desilo.
Mi znamo kako, a neka zna i cela Srbija! Živeo zauvek naš predsednik Vučić! – završila je baka, dodavši da će i mala Valentina čim poraste postati član SNSa, da bi bila bliže njenom heroju koji joj je iscelio ruku.
Međunarodni krivični sud u Hagu izdao je nalog za hapšenje Vladimira Putina optuživši ga da je odgovoran za ratne zločine počinjene u Ukrajini
Rusija kaže da je nalog Međunarodnog krivičnog suda u Hagu (MКS) za hapšenje Vladimira Putina „besmislen“.
– Odluke Međunarodnog krivičnog suda nemaju nikakvog značaja za našu zemlju, pa ni sa pravne tačke gledišta. Rusija nije potpisnica Rimskog statuta Međunarodnog krivičnog suda i nema nikakvih obaveza prema njemu – izjavila je potparolka ruskog ministarstva Marija Zaharova.
MKS je takođe izdao nalog za hapšenje Marije Aleksejevne Lvove-Belove, komesarke za prava deteta u Kancelariji predsednika Rusije, zbog sličnih optužbi.
Dižon – Širom Francuske danima unazad održavaju se antivladini protesti (jer nisu ekonomski tigar kao neki).
Na jednom od takvih protesta u francuskom gradu Dižonu, protestanti su na ulicu položili lutke premijerke Francuske, bivšeg ministra zdravlja i aktuelnog predsednika, a potom ih zapalili.
Za to vreme u Srbiji novinara Dejana Zlatanovića drže 30 dana u pritvoru zbog citiranja tuđih reči, poslanika Aleksandra Jerkovića su malo tukli, malo mu pretili SNS aktivisti, Damjan Knežević je u pritvoru jer je… ružan. Verovatno.
Zicer ekskluzivno saznaje da naš poznati četnik iz Hajd Parka, Mlađa Đorđević, okrilaćen velikim brojem selfija iz Moskve, uskoro organizuje press konferenciju u Beogradu.
Ugledni ruski gosti iz Kremlja biće takođe na pressici, ali će ih Mlađa, iz skromnosti, i da se ne bi lično pogordio, prethodno poprskati sprejom protiv vidljivosti.
Ovi potom već nevidljivi, ali svakako ugledni gosti, govoriće isključivo preko Mlađe, jer se boje da bi ih neko po boji glasa mogao prepoznati. Budući da su u pitanju jako ugledni i poznati ljudi, odmah bi svi shvatili koliko je Mlađa uspešan i genijalan diplomata. A on to ipak skriva, iz skromnosti.
Svaki od novinara koji budu došli na pressicu, može slobodno zamisliti kojeg god želi poznatog ruskog državnika iz Kremlja i postavljati im pitanja. Bilo kom nevidljivom ali veoma uglednom gostu. Čak i ona najškakljivija i strateški važna.
Mlađa će, naravno, govoriti umesto njih i prevesti na srpski njihove nečujne odgovore.
U nastavku će g. Đorđević, zajedno sa svojim uglednim gostima otići do specijalne ustanove za slične pojave, zvanu Laki Laza Lazarević, da im lično pokaže dokle smo dogurali kao nacija zbog ne obraćanja pažnje na Mlađine mudre savete.
Zicer takođe ekskluzivno saznaje da će Mlađa tamo lično zapevati Kaljinku i deliti svim posetiocima ruske piroške koje će sam ispeći. Ulaz će biti besplatan, a fotografisanje sa g. Đorđevićem se takođe neće naplaćivati.
Novinarka Danasa: Gospodine Đorđević, šta Vam najteže pada dok imate tako mnogobrojne i važne sastanke u Kremlju?
Mlađa: Iskrenо, to je borba da se ne pogordim. Trudim se da sačuvam skromnost i ne ponesem se uspehom.
Novinarka Danasa: Na Vašim fotografijama Vi ste nekako uvek sami?
Mlađa Đorđević sa visokim zvaničnikom Rusije
Mlađa: Pa to Vam i pričam. Sva kvaka je u skrivanju vrline i uspeha misije. Ne smemo se gorditi tolikim susretima i tako velikom medijskom pažnjom.
Novinarka Danasa: Ali, da li to neko može pogrešno protumačiti kao neuspeh Vaše misije? Vi ste nekako uvek sami na fotografijama?
Mlađa Đorđević na ručku sa Vladimirom Putinom
Mlađa: Shvataš li ti ženo šta je smirenje?
Novinarka Danasa: Ne. Objasnite nam?
Mlađa: Šta?! Vi sumnjate u moje smirenje!?
Novinarka Danasa: Ne ljutite se, samo Vam postavljam pitanje. Sve je u redu. Nemojte se nervirati. Uzmite tableticu. Smirite se. Nastavićemo intervju kad napravite još neki selfi iz Moskve, ako se slažete? Doviđenja.
…
Halo, Redakcija! Za štampu neka ide samo prvo pitanje.
Narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić specijalno za Zicer je odgovorio na spekulacije njegovih kolega poslanika da nosi periku jer je nemoguće da mu je kosa tako prirodno crna.
– Hehe, pa ne zovem se ja džaba Uglješa. Šalim se, naravno. Ne, ne nosim periku. To su gluposti. – rekao je Uglješa.
A zatim objasnio da zlonamerni poslanici iz opozicije izmišljaju ovakve gluposti da bi ga ocrnili jer im uvek doaka u Skupštini argumentima.
– I ta priča kako sam poreklom Kinez je besmislena. Niko moj nikad nije bio u Kini. To što imam takvu kosu, to je moja šauma!- zaključio je Uglješa.