Zamenik gradonačelnika Goran Vesić održao je promociju svoje knjige o Beogradu. Okupljeni narod ispred beogradske galerije „Progres“ gde se održavala promocija knjige, koji nije mogao da uđe u prostorije zbog Vesićevog obezbeđenja je poželeo da dobije autogram od zamenika gradonačelnika.
Međutim, sve je završeno prizorom jurnjave za Vesićem Knez Mihajlovom ulicom, a zamenik gradonačelnika je uspeo da pobegne zajedno sa svojim obezbeđenjem.
Prema našim saznanjima Vesić se uplašio da je okupljeni narod došao da ga linčuje i dao se u bežaniju.
Revoltirani Vesićevi fanovi su nakon ovako kukavičkog čina njihovog pisca masovno spaljivali knjige koje su doneli na potpisivanje.
Da tragedija bude veća poznati pisac Goran Vesić koji je ujedno i zamenik gradonačelnika je obećao da više nikad neće napisati nikakvu knjigu, mada su po njegovom priznaju njegov literarni stil i filozofska dubina ravna Dostojevskom.