Listen to this article
Home Blog Stranica 91

Vučić obećao Šapiću ako pobedi na Bg izborima da će ga usvojiti: Zvaće se Aleksandar Šapić Vučić!

0

Lokalni izbori u Beogradu održaće se u oktobru a jedan od glavnih kandidata će svakako biti Aleksandar Šapić, nova uzdanica srpske napredne stranke Aleksandra Vučića. Vučić polaže velike nade u Šapića jer u Novom Beogradu ima status Sveca. Čak se vodio u jednom trenutku i mišlju da mu se sagradi jedna mala crkva na Novom Beogradu ali je ubrzo odustao. –Razmislio sam i shvatio da to ne bi odobrila Patrijaršija a i da je previše, budući da je Hram Svetog Save tek završen. – kazao je Vučić.

–Gangula je super lik, bivši sportista a ja budući trener! Imamo puno toga zajedničkog i obojica smo na istom putu. I moj Šapa voli medije i predan je radu na sebi. Mnogo, mnogo radi, skoro da jedva spava. Takvi ljudi su nam potrebni ako želimo da idemo napred ljudi moji!– izjavio je Vučić.

Aleksandar Vučić obećao je Šapiću ako pobedi na beogradskim izborima da će biti postavljen za zamenika SNS i usvojen kao deo porodice – Aleksandar Šapić Vučić. –Ja uvek nagrađujem lojalne ljude kojima je bolja budućnost Srbije jedini interes! – završio je je obraćanje Vučić.

Školski drug vladike Grigorija DJ Krmak botuje za vladiku na tviteru!

0

Iskrena ispovest Dj Krmka koji stoji iza uticajnog tviter profila crkvene aktuelnosti – i ja sam jedan od 300 mladih koji će promeniti Srpsku pravoslavnu crkvu! –

Goran Žižak iz Banjaluke, poznatiji kao DJ ( Di džej) Krmak, rođen je 30.avgusta 1968, završio je tri škole, bogosloviju, pravo i filozofiju. Popularni je turbo folk i tehno folk pevač na prostorima bivše Jugoslavije.  Najpoznatiji hitovi su mu „Ciganka“, „Profesorice“, „Doktore“. Živi u Bosni i Hercegovini. Mediji su istraživali koji je razlog nepojavljivanja zadnjih godina nakon velikog estradnog uspeha. To nam otkriva Dj Krmak lično, sa kojim nas je upoznao Marko Vilotić, njegov bliski prijatelj i dugogodišnji saradnik.

–Nema ti više toliko para u muzici bolan. Sve sam ja to prošao, harao sam i palio, đe se ja pojavim tu bude pravog derneka. Imao sam para jebiga, malo se udarao po nosu, malo pio i eto… ostao sam bez svega. Da nije bilo Grigorija nikad ne bih postigao ovo što radim danas – priča Krmak.

–Grigorija znam iz vremena kad smo skupa išli u bogosloviju. Uvjek je bio pi*ka. Ali jbg sad je post′o faca i što je najvažnije, ima para. Mada, mogu reć′ da se izmjenio u poslednje vrijeme. Valjda pare i vlast na njega utiču pozitivno. Nekako je postao čovjek i stvarno do sad me nikad nije zakin′o. Sve uredno plaća. Kad se napušim i našmrkam onda sjednem na tviter i botujem za mog omiljenog vladiku. Tad imam jaku inspiraciju bolan, sve mi ide od ruke.


– Ja sam gledajući iz bilo kog ugla umjetnik koji srcem i dušom radi ovo što radi. Volim to da radim, nije mi teško, s ljubavlju radim. Dokle god me Grigorije bude plaćao, DJ Krmak će nesebično botovati !

–Situacija je kataklizmična. Ljudi trče u nadi da će biti bolje, umjesto da se vrate u vjerske objekte, da potraže Boga, da potraže spas, mi smo se pogubili!– iskreno je ispričao Dj Krmak.

 

DJ Krmak je u znak zahvalnosti snimio pesmu Armani svom omiljenom vladici Grigoriju: „Limuzina fina, pijem dobra vina, šta ću Bože kada mi se može“.

 

Autoškole uvode obuku za snimanje storija na Instagramu ali to nije sve

0

Autoškole u Srbiji po ugledu na kolege iz inostranstva uvode dodatne obuke za izdavanje specijalnih dozvola. Više o tome za Zicer Predrag Anđelković, vlasnik autoškole Moderna iz Beograda:

–Suočeni smo sa sve većom modernizacijom autoškola na Zapadu i u SAD te smo odlučili da pratimo taj trend. Danas priznaćete svako može savladati osnovne tehnike vožnje i biti vozač ali, mlađim generacijama to nije dovoljno. Oni žele da nauče nove veštine. Na primer kako se jednom rukom snimati za TikTok ili Insta stori dok drugom upravljaju vozilom, kako se našminkati kompletno za vreme crvenog svetla, kako i koje vozilo je najbolje za drift itd. Obučavaćemo takođe i licencirane instruktore luksuznih vozila za snimanje muzičkih spotova kao i kaskadere.

Sve ovo ćemo raditi u skladu sa Unijom autoškola Evrope tako da će naše dozvole biti priznate bilo gde u svetu. Naravno, trudićemo se kao i do sada da cene budu prilagođene građanima Srbije a biće i omogućeno plaćanje na rate.–

Intervju sa novinarima Nova S: otvoreno o svemu i bez SPC

0
Ako do sada niste videli kako izgleda ovo je novčanica od 500 evra

Zicer: Pomaže Bog, hvala vam što se izdvojili vreme za Zicer!
Nova S: Кako to mislite „Pomaže Bog“, pa ovo je sekularna država? Nemojte te retrogradne pozdrave, molim vas. Na šta to liči kolega? Srbija je moderna država koja je raskrstila sa tim shvatanjima iz prošlosti još davne 1945. god. Pričao mi deda dok je jurišao na Dedinje… ovaj, mislim na nemačke tenkove.

Zicer: Vaš deda je bio jedan od oslobodilaca Beograda?
Nova S: Moj deda je bio legenda. Bio je toliko dobar čovek da je bio i četnik i partizan. Svoj nepokolebljivi stav i profesionalizam sam od njega nasledio.

Zicer: Dobro, da se vratimo na temu, tj. da je započnemo. Kada ste osetili potrebu da postanete novinar?
Nova S: Кao mali voleo sam tračeve, pre svega u školi. Voleo sam da cinkarim drugare. Znate, društvo me je odbacivalo ali sam im se svetio. Zapisivao sam sve što rade i objavljivao tamo gde je trebalo. Niko nije imao pravo da me zlostavlja i odbacuje. Tako sam već od malih nogu počeo da se bavim istraživačkim novinarstvom i pisanjem. Po prirodi sam plašljiv. A volim da pričam o drugima, i eto, tako sam našao sebe u novinarstvu.

Zicer: Šta je na Vas ostavilo najjači utisak tokom školovanja?
Nova S: Borba za rodnu ravnopravnost. Rad na projektima Evropske unije. Učestvovanje u NVO. Zatim, sati gledanja Jugoslava Ćosića, Olje Bećković i ostalih kul novinara kao i tribine Staše Zajović, Srbijanke Turajlić i Sonje Biserko.

Zicer: Vi ste završiliu žurnalistiku?
Nova S: Naravno da nisam. Pa nije niko. Nije ni Jovana Gligorijević ni Sloba Georgiev, niko… to nije neophodno. Ako ste pravi novinar onda ste pravi novinar i bez škole.

Zicer: Šta mislite da je najveći problem srpskog društva?
Nova S: Svima je jasno da je to SPC. Ona je najveća rak rana srpskog društva i izvor svakog zla!

Zicer: Zašto to mislite? SPC je ipak najstarija institucija, stožer kulture, pismenosti, pa i medicine i svega što ima duboke istorijske korene u tradiciji, da ne spominjemo duhovni segment?
Nova S: Ne znam i ne želim da znam, niti me zanima.

Zicer: Šta mislite da je najveći problem grada Beograda?
Nova S: Spomenik Stefanu Nemanji tvorcu genocida nad bogumilima i tvorcu genocidne srpske nacije.

Zicer: Ispratili smo aferu sa pedofilijom i silovanjem koja je potresla naše društvo. Vaš komentar?
Nova S: Šta je sa pedofilijom u SPC, zašto se ćuti o tome? Zato što je crkva sigurno utočište za pedofile, manijake i silovatelje!

Zicer: Ispratili smo i protest radnika na internetu i sve peripetije oko poreza, koji je vaš komentar?
Nova S: SPC da plati porez!!!

Zicer: Šta mislite da je najveći promašaj aktuelne vlade?
Nova S: Donacije izgradnji Hrama Svetog Save!

Zicer: Dobro, šta mislite o ovom virusu koji je potresao čovečanstvo?
Nova S: Mislim da ga šire popovi i SPC kroz lizanje kašika, ikona i freski!

Zicer: Vi malo imate neprofesionalan odnos prema SPC čini se? 
Nova S: Naravno da ne, mi izveštavamo profesionalno i po svim etičkim principima. A za ovo ću vas tužiti! Vršite eikeitranje i hajku na novinare Nove S, N1 i Danas!

Zicer: Dobro, dobro, smirite se kolega, na kraju hajmo o SPC iznesite vaše mišljenje ?
Nova S: Mene ta organizacija ne zanima, mada bi hteo da bude na njenom čelu vladika Grigorije, jer je profesionalan kao i njegovi saradnici koji su nam izvori iz SPC.

Zicer: Kakvi su vam budući planovi? 
Nova S: Tužbe protiv plaćenika koji tvrde da izveštavamo protiv SPC.

Zicer: Hvala vam na izdvojenom vremenu. 
Nova S: Doviđenja!

 

Građani podnose prijave zbog neobičnih pojava na nebu

0

Građani beogradskih naselja Ritopek i Borča kako nam je javljeno iz policije su uznemireni zbog neobičnih pojava na nebu. Stiglo je više od deset prijava u kojima kažu da čuju zvukove nalik ogromnim rojevima pčela ili komaraca naročito noću. Oni tvrde da su zvukovi praćeni pojavljivanjem misterioznih objekata na nebu nalik „letećim tanjirima“ ili džinovskim dronovima. Po izjavama očevidaca, jedan stariji čovek je čak završio u Hitnoj pomoći zbog infarkta srca.

–Mislio sam da su u pitanju avioni ali zvuk je drugačiji, kao zujanje neko. Izašao sam ispred kuće a kad sam podigao glavu video sam nekoliko, kako bih rekao, mašina nekakvih, kao dronovi. Imali su vrlo jaka svetla i brzo su leteli i menjali smer. Nikad ništa slično nisam video!- priča Aleksandar (48). Kaže da su svi uznemireni jer ne znaju šta je u pitanju. –Vrlo je dramatično, neka deca vrište, druga se smeju, psi laju i zavijaju, ne može da se živi! Zahtevamo objašnjenje! –

Policija je više puta izlazila na teren a iz gradskih opština su rekli kako rade na rasvetljavanju slučaja i da građani budu bez brige.

Kinezi povukli lutke iz prodaje jer su deca doživljavala fras

0

Nekoliko trgovinskih lanaca iz Kine koji posluju u Srbiji nakon reagovanja Društva za zaštitu potrošača povuklo je lutke „bebe“ iz prodaje.

Ovo udruženje, kako navode na svojoj fejsbuk stranici, primilo je više zahteva gnevnih roditelja za povlačenjem sporne lutke. Po izjavama roditelja deca su loše reagovala po viđenju lutke – od plača i vrištanja do nekoliko dece koja su doživela fras. Sva deca su bila uzrasta između 1.5 do 5 godina. Roditelji su slali dopis i tržišnoj inspekciji bez mnogo uspeha. Kako saznajemo, nekoliko roditelja je išlo i da se fizički obračuna sa Kinezima što je pretilo da preraste u međudržavni incident.

Tek nakon intervencije Društva za zaštitu potrošača, sporne lutke su povučene iz prodaje. Jedan od nabavljača, Haos Či Ling izjavio je da ne razume u čemu je problem i da su naša deca previše razmažena. –U mom selu odakle sam deca se igraju sa drvenim varjačama i izgriženim cipelama i ništa im ne fali. –

Proročica Milijana otkriva: Ana Brnabić ostaje premijer a vladika Grigorije postaje predsednik Srbije!

0

Proročica Milijana krunisana proročica među prorocima sa Sajlova otkriva šta nas čeka u budućnosti.

Specijalno za Zicer proročica Milijana najavljuje velike promene na političkoj sceni Srbije.

– Mračne sile su se nadvile nad Srbijom ali će sve na dobro izaći na kraju. Evo, javlja mi se, da će krajem godine biti Beogradski izbori i oni će biti prekretnica za politiku u Srbiji. U Beogradu će najzad pobediti Đilasova struja. Marinika Tepić će biti gradonačelnica, a Šapić će biti zamenica gradonačelnice. – počinje svoje potresno proročanstvo Milijana.

– Ova godina će biti presudna za Srbiju. Šta se bude uradilo ove godine, to će imati posledice dugi niz godina. Sledeće godine će biti predsednički izbori na kojima pobeđuje vladika Grigorije. – dodaje Milijana.

Prema vizijama proročice Milijane Grigorije će pobediti za predsednika ali njegova stranka neće proći cenzus.

– I nakon predsedničkih i republičkih izbora SNS će ostati daleko najjača stranka. Onda će vladika Grigorije kao predsednik preuzeti SNS pod svoju kontrolu. – Objašnjava Milijana.

– Na zahtev članova SNS Ana Brnabić će nastaviti da bude premijerka. Tako će Grigorije biti predsednik, a Brnabićka ponovo premijerka. ALI će se u jednom momentu stvari skroz okrenuti – tada će Grigorije postati premijer, a Ana Brnabić će postati predsednica Srbije. Biće to prva predsednica Srbije i to sa blagoslovom crkve! – Objašnjava Milijana.

Na naše pitanje ko će biti novi patrijarh, Milijana je uzdahnula i rekla da joj se to ne javlja jer je to u nadležnosti Svetog Duha.

Đilas: Zapadna Evropa i SAD me podržavaju kao i pre

0

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas izjavio je danas da mu Zapadna Amerika i Evropa već 20 godina pružaju podršku u opstanku na političkoj sceni Srbije što podrazumeva potpuni politički apsurd s obzirom da na vlast ne može da dođe već 9 godina.

Đilas je za Danas rekao da taj apsurd uključuje i najveću pljačku i korupciju u Evropi, ukidanje vladavine prava i institucija i pismenu saglasnost koji su on na tadašnjem čelu DS potpisali da Srbija uđe u dužničko ropstvo prema Americi i zapadnim zemljama Evrope.

–Poslednji primer za to je nepozivanje ni mene ni mojih saradnika da popijemo bar konjak u Francuskoj kao pre kada smo odlazili. Gospodina Makrona ne košta ništa da me pozove, osim što bi to značilo gaženje onog na čemu je Francuska nastala i zbog čega svakom čoveku na svetu srce zakuca brže kad čuje Marseljezu –rekao je Đilas. Ali, kako je Đilas dodao, –to je već problem Francuza, a ne nas, demokrata–

Naš problem je režim Aleksandra Vučića i mi ćemo taj problem, kao i uvek u našoj stranci, rešiti uz pomoć prijatelja iz SAD i Zapadne Evrope- rekao je Đilas. Kad – tad! – dodao je.

Život i priključenije Tee Lončar iz Karine

Napomena: zbog otkazivanja hrvatskog prevodioca u zadnjem momentu tekst smo prinuđeni objaviti na srpskom jeziku. Unapred se izvinjavamo čitaocima na tome i savetujemo ukoliko dođe do nerazumevanja teksta na kome je jezik napisan upotrebu Gugl prevodioca. Hvala na razumevanju.

Da život piše drame nije nova izreka našeg naroda a to pokazuje i slučaj mlade poliglote Tee Lončar iz Srbije koja je za samo tri godine uspela ono čime se ne mogu pohvaliti ni vrsni prevodioci i lingvisti. Naime, ona je za to kratko vreme uspela da pređe sa maternjeg srpskog jezika na potpuno novi strani jezik – hrvatski. Da stvar bude neverovatnija, za samo 3 godine hrvatski je usavršila u tolikoj meri da uskoro ide na takmičenje iz istog.

Neverovatan uspeh prati i isto tako ne manje zanimljiva priča o teškom putu na koji se Tea zaputila pre 3 godine. Putu asimilacije u stranu zemlju, okružena ljudima sa kojima se zbog jezičkih prepreka nikako nije mogla sporazumeti i patnje koje je zbog toga prolazila da postane danas ono što jeste – vrhunski poliglota. Kako nezvanično saznajemo, u toku su i pregovori sa izdavačkom kućom Laguna o objavljivanju biografije kruševačkog vunderkinda kako je od milošte zovu u Karini. Prenosimo malio delić priče koju smo sa hrvatskog jezika uspeli prevesti na srpski:

–Bilo mi je jako teško kada sam se vratila u Hrvatsku. Osećala sam da pripadam ovde ali mi je jezik bio toliko stran da bez gugl translejta nisam mogla baš ništa. Novi drugari u Karini su se trudili da me razumeju pa smo se sporazumevali rukama i crtežima na papiru. Ja bih na primer nacrtala peglu a oni su onda spelovanjem prevodili na hrvatski polako, slovo po slovo G l A Č A L O i tako bih zapisala svaku novu reč koju bih naučila i ponavljala je sve dok je ne zapamtim. Veš mašina » perilica, domaćica » kućanica itd.

Tako sam i shvatila u stvari koliko je hrvatski jezik iako mnogo komplikovaniji od srpskog , ipak vrlo star jezik od koga su Srbi napravili svoj. Na primer, kod zubara nisam znala kako reći kutnjak ali me je zubar razumeo jer kut na hrvatskom je ugao od stare asirske reči ugal koja znači pozadi, iza, daleko i tako je odmah razumeo da je u pitanju zadnji, ugaoni zub. To se vidi i u istoriji hrvatske koju Srbi kradu i pripisuju sebi kao što je slučaj sa Stefanom Nemanjom koji je bio Hrvat jer se u njegovoj biografiji pominju tisućnici,  zapovednici koji zapovedaju nad 1000 vojnika a on je bio župan. Srbi su veliki nacionalisti, šalju mi klip Top liste Nadrealista Jezici što ja iskreno ne razumem. –

Štampanje knjige na hrvatskom jeziku očekuje se na proleće naredne godine.

Vladika Grigorije na besedi u Dizeldorfu konačno priznao: ja sam vaš Bog!

0

Na poslednjoj besedi održanoj u crkvi Svetog Save u Dizeldorfu Vladika Grigorije se osvrnuo na napade pojedinih medija na njega nazivajući ih bezumnima jer nisu svesni svoje nesvesti:–A pitam se samo šta bi bilo kada bi oni znali da sam ja Gospod sam jer blaženi ste kada vas sramote i progone i lažući govore protiv vas svakojake rđave reči, zbog mene. Radujte se i veselite se, jer je velika plata vaša na nebesima, jer su tako progonili i proroke pre vas (Мт. 5, 11-12). Znaju li oni ko sam ja? Znaju li bezumni na koga bacaju drvlje i kamenje?!–

Malobrojni okupljeni vernici su pali ničice na zemlju zazivajući blagoslov i oprost na šta ih je vladika Grigorije podsetio da nije još vreme za to jer ih tek čeka borba podsetivši da Jevanđelje poručuje da stojimo uspravno pred Gospodom.

Besedu je završio rečima: –Očekujte neočekivano stado moje, očekujte još žešće napade i imajte radosti u srcu svome jer ja sam uz vas, i sada i u vekove vekova, amin! –