Listen to this article
Home Blog Stranica 90

Wikileaks : Ivan Ivanović je brat Nasera Orića

0

      Novo šokantno saznanje dolazi iz Wikileaks depeša u kojima piše da je brat Ivana Ivanovića bivši komandant jedinica armije BiH na teritoriji Srebrenice Naser Orić.

Ovo je otkrio izvor koji kaže da se godinama bavi biografijama poznatih ličnosti koje ga intrigiraju. Ivan Ivanović je samo jedan od njih. Kaže da ga je na istraživanje potakla majica sa likom Jovana Divjaka, bivšeg ratnog generala koju je Sergej Trifunović nosio. Taj čin su osudili mnogi sem Ivana Ivanovića koji je jedini stao u odbranu svog bliskog prijatelja.

–Tada je klupko krenulo da se odmotava… – objašnjava.

–Bilo mi je čudno da Ivan Ivanović tako reaguje budući da se činilo da on nema problem sa prozivanjem mnogih javnih ljudi. On nikada ne priča o svojim rođacima. U javnosti je dostupno samo nekoliko njegovih slika iz mladosti na kojima se jasno vidi da se Ivan drastično promenio.–

U dokumentu Wikileaksa iz 2011. engleski obaveštajac kodnog imena „John Doe“ je bio zadužen za monitoring Ivana Ivanovića pod patronatom engleske medijske kuće BBC. Tamo se navodi da je Naser Orić je rođen 1967. u Potočarima, mestu koje je tada bilo većinski nastanjeno srpskim življem. Iz Potočara vodi poreklo i Ivanov deda po majci, Slobodan Rustemović.

Nakon završetka 2.svetskog rata deo Ivanove familije odlazi put Srbije a deo ostaje u Potočarima odakle migriraju širom BiH gde nekoliko njih prelazi u Islam, zadržavajući -IĆ u prezimenu. U dokumentu se takođe navodi da je Naser Orić završio šestomesečni kurs u Zemunu i radio u policijskoj stanici u Zemunu kao pripravnik odakle 1990. prebačen na Kosovo i Metohiju.

Po povratku u Beograd bio je telohranitelj Slobodana Miloševića. Tada je sredio i Ivanu Ivanoviću da radi kao telohranitelj.

–Zato nikada nećete čuti da se Naser proziva u emisijama Ivana Ivanovića ili da Ivan osuđuje nošenje majci sa drugim ratnim generalima iz armije BiH. Samo sa srpskim generalima jer Ivan nikad nije u potpunosti prihvatio srpski identitet već samo jugoslovenski. Ivan je, kao i Sergej koji je rođen u Mostaru, ima mešano poreklo u familiji i on to zna. – objasnio je naš izvor.

Intervju sa Aleksandrom Šapićem: pregradiću Savu i napraviti najveći bazen na svetu !

0

Aleksandar Šapić se u poslednje vreme retko viđa u javnosti. Zbog toga smo rešili da ga pozovemo i saznamo čime se trenutno bavi i kakvi su mu planovi.

Zicer: Halo? Šapiću Vi ste? 
Šapić: Ko je to?

Zicer: Zicer ovde. Da li imate vremena za par pitanja? 
Šapić: Aaaa vi ste. Pa malo žurim ali kažite?

Zicer: Hvala vam na izdvojenom vremenu, nećemo vas previše zadržavati. Možete li nam reći čime se trenutno bavite? 
Šapić: Jako sam zauzet administrativnim poslovima u svojoj opštini. Radimo na rebalansu budžeta i preusmeravamo novac na novi projekt. Uprkos koroni završili smo godinu sa suficitom u budžetu zahvaljujući pre svega mudroj politici mene i mojih saradnika ali i strpljenju i razumevanju građana Novog Beograda.

Zicer: O kakvom projektu je reč? 
Šapić: Izgradiću najveći bazen na svetu.

Zicer:… Stvarno?
Šapić: Da, naravno. Trenutno sam u pregovorima sa investitorima oko pregrađivanja Save, tako ćemo dobiti bazen.

Zicer: Zašto baš bazen?
Šapić: Zašto da ne? Beograd je grad na ušću dveju reka koji se ubrzano razvija i postaje moderna evropska prestonica kulture i zabave koja privlači turiste. Gde će se oni kupati?Neće sigurno da skaču u Dunav. Zamislite samo koliko će to biti korisno. Sam sam osmislio ceo projekat i ponosim se njime.

Zicer: Možete nam nešto više reći? 
Šapić: Bazen će se prostirati na preko 10 hektara, biće dubok oko 50 m a dugačak preko 2 km čime ćemo oboriti rekord Čilea. Imaće kafiće, veliki akva park, podvodni akvarijum, a moći će i da se koristi za trening vaterpolista i plivača. Kad bude završen koristiće se za takmičenja. Uskoro ćete i vi kao i javnost biti upoznata sa detaljima. Mogu vam reći da maketa prelepo izgleda! A sada izvinite, upravo mi zvoni druga linija, zove me poslovni partner!

Zicer: Doviđenja! 
Šapić: Ćao ćao!

Dragan Đilas : Ne osećam se dobro, Rusi su zli ko zna šta su mi uvalili!

0

Nakon stajanja u redu Dragan Đilas je konačno stigao na red za vakcinaciju. Iz izvora bliskih Draganu saznali smo da je primio Sputnjik 5 rusku vakcinu ali da nije zadovoljan.

–Kada je stigao kući bilo je sve u redu. Sutradan smo imali radni sastanak sa inostranim partnerima iz Amerike. Dragan je insistirao da odemo u hotel Moskva. Razgovor je tekao normalno a onda je Dragan ničim izazvan dreknuo хорошо! Bilo nam je malo neprijatno ali ja sam sve okrenuo na šalu. Na kraju sastanka smo ustali da se pozdravimo i Dragan je počeo da se znoji. Konobar je proverio temperaturu ali sve je bilo u redu. I tada je opet dreknuo До свидания и спасибо! To ih je stvarno uvredilo i dogovor je otpao. – rekao je naš izvor.

– Dragan je požurio u WC a i ja za njim. Tu mi je rekao da se ne oseća dobro: Rusi su zli ko zna šta su mi uvalili ! Privatni lekar ga uverava da je sve u redu ali za svaki slučaj je rekao da se do kontrole kloni ruskog jezika pa će na dalje videti kako se situacija odvija. – objasnio je naš izvor.

(VIDEO)Levijatani traže da se Toma Lovreković uhapsi zbog krvničkog pokušaja atentata kokoškom!

0

Najnoviji pokušaj atentata potresa Srbiju. Naime, novinar Toma Lovreković pokušao je da ubije političarku Mariniku Tepič ŽIVOM kokoškom. Međutim, udruženje za zaštitu životnja je reagovalo iz sasvim drugih razloga.

–Pogledajte to jadno stvorenje. Koliko straha u njenim sitnim okicama! – rekao je Pavle Levijatan za Zicer.

–Ovaj gnusni čin zloupotrebe kokošaka u političke svrhe, bezobzira da li su morovićke ili separatističke rumunske kokoške, je izazvao revolt i gnušanje svih članova udruženja Levijatan. Oštro protestujemo i zahtevamo od nadležnih da hitno procesuiraju Tomu Lovrekovića. – izjavio je Pavle Levijatan.

Toma Lovreković nije hteo da da izjavu za Zicer iako se javio na telefon. Kratko je rekao da ga baš briga za obe kokoške!

Novosadska Antifa proslavila pobedu nad fašistima

0

Novosadska Antifa objavila je pobedu nad fašistima u Novom Sadu i još jednom podsetila građane kome duguju zahvalnost na tome:

–Mi postojimo kako bi se suprotstavljali fašističkim idejama, aktivnostima i organizacijama. Mi sa fašizmom imamo politički, ideološki i moralni konflikt i suprotstavljamo mu se svim sredstvima. Verujemo da je veoma važno suprotstaviti se fašizmu na fizički način, kao što je neophodno boriti se protiv njega i ideološki. 

Svako u antifašističkim naporima treba da radi ono u čemu misli da je najbolji. Nekad je to dobar dizajn plakata a nekad motka u njušku zlikovcima. Mi se religijom ne bavimo. Ali, jasno je da je uloga organizacije zvane SPC u balkanskim krvavim ratovima izrazito velika i nečasna. Dovoljno je reći da je svaki od koljača i profitera spreman da izjavi i pokaže svoju odanost SPC. –

Članovi kažu da su nekada bili prinuđeni da kriju svoj identitet: – U društvu u kojem se na dosledni antifašizam gleda kao na nekakav ekstremizam, trudili smo se da očuvamo privatnost i tajnost aktivista jer smo samo tako mogli delovati. Napokon to više ne moramo da radimo jer smo ih pobedili ! –

Proslava je upriličena u privatnim prostorijama boraca a slavlje je trajalo do kasno u noć. Zahvalili su se svima na pobedi : – Sve najbolje i organizujte svoju lokalnu AFA jer vlast i sistem neće puno uraditi da spreče zlikovce da nekog povrede. Širimo ljubav i volite sve osim fašista! –

Bosna i Hercegovina donirala Nemačkoj opremu za nadzor granice EU

0

Bosna i Hercegovina donirala je Nemačkoj opremu u vrednosti od oko 850.000 evra. Reč je o donaciji 10 kvadova, 4 Golfa dvojke dizel, jednog transportnog oklopnog vozila marke FAP, uređaj za proveru dokumenata, baterijske lampe, jedan endoskop, boksere za ruke, tri cuka rase Šarplaninac i jednu zolju.

–Ova oprema će se koristiti za nadzor granice, što će svakako doprineti u borbi sa nezakonitim migracijama– napomenuto je nakon upriličenog svečanog uručenja.

–Od 2000. godine Bosna i Hercegovina Njemačkoj pruža pomoć u vidu usavršavanja i opreme: samo u protekle tri godine stavljeno je oko 3.7 miliona eura na raspolaganje– saopšteno je iz ambasade BiH u Nemačkoj.

BiH se istovremeno nada da će se politički akteri u Nemačkoj i dalje zalagati za nesmetan prolaz migranata preko teritorije BiH ka Nemačkoj bez preteranog zadržavanja na teritoriji Bosne i Hercegovine. Takođe je istaknuto je kako BiH u Nemačkoj vidi važnog partnera za nesmetan prolaz i osiguravanje granica Evropske unije.

Donacija je realizovana u sklopu bilateralne saradnje.

Fejk njuz portali se bune što im Nova S preotima posao i publiku

0

Zbog sve neverovatnijih članaka portala Nova S u našu redakciju su stigla pitanja čitalaca ali i urednika nekoliko satiričnih i drugih portala, poput Zone Sumraka, Trećeg oka ali i redakcije Vajsa.

Podsetimo, Nova S je bebu iz Rumunije koja je preminula od komplikacija svoje bolesti 12 sati nakon krštenja pripisala obredu krštenja srpske pravoslavne crkve u Srbiji, zatim da je spomenik Stefanu Nemanji koštao kao 2 kipa Slobode u Americi a zatim najnoviji u nizu su da postoje jurišnici koji jure decu još u osnovnoj školi da ih regrutuju u desničarstvo. To je potaklo naše čitatelje ali i urednike satiričnih portala da se oglase.



Treće oko se ograđuje od ovih napisa i tvrdi da su oni prvi počeli sa izmišljanjem vesti davno pre Nove S: –Mi smatramo da nije u redu od ovog portala da kradu naše ideje i predstavljaju ih kao svoje. Mi smo napisali da je kip Stefana Nemanje koštao kao 3 kipa Slobode i pola Golden Gejt mosta i naši čitaoci su pozdravili tu ideju. Od kolega smo očekivali više profesionalnosti. Jako smo razočarani. –

Zona Sumraka kao satirični portal sa velikim brojem pratilaca traži izjašnjavanje Nove S: –Mi već imamo serijal pisanja o bebi iz Bugarske koja je u međuvremenu postala anđeo koji se javlja monasima u Hilandaru. Ako su kolege iz Nove S prešle u satiru molimo da se tako i izjasne jer mi pozdravljamo svaku vrstu satire, to naši čitaoci znaju! –

Oglasila se i ekipa Vajsa koja tvrdi da iako tekst sa maskiranim jurišnicima liči na njihov oni nemaju ništa sa tim. Podsećaju da oni kada pišu uvek navode lokaciju iz koje pišu kao što je o plaćenicima u Bogoti. –Nismo čuli do sada za maskirane jurišnike u Srbiji koji jure decu po osnovnim školama. Rado bismo istražili tu temu ako nisu lažne vesti u pitanju, mi smo otvorenog uma i kod nas nema tabu tema. –

Motorciklista koji se identifikuje kao biciklista postavio novi svetski rekord

0

Rodna ravnopravnost postaje sve više zastupljena u svim sferama života pa tako i u sportu. Sjedinjene Američke Države su omogućile da se učestvovanje u sportskim takmičenjima više ne odvija na osnovu pola, nego na osnovu toga kako se pojedinac identifikuje i oseća. Tako je prošle godine Mis sveta postao biološki muškarac a novi svetski šampion u ženskom bodibildingu Amerikanac Džon Dilan koji se identifikuje kao žena.

Da ovaj trend nije zastupljen samo u Americi govori nam najstarija biciklistička trka u Evropi Rouen. Ova trka organizovana je u novembru daleke 1869. godine i najstarija je biciklistička trka organizovana između dva grada. Engleski biciklista Džejms Mur drži svetski rekord u ovoj trci sa 10 sati i 45 minuta na stazi dugoj 123 km.

Njegov rekord oborio je motorciklista iz Francuske Žilijen Artoa koji je stazu osvojio za neverovatnih 67 minuta. Žilijen, koji se od 2017. identifikuje kao biciklista, na svom motoru je do sada oborio 2 svetska i 3 evropska biciklistička rekorda.

Sve više izbeglica iz Danske traže državljanstvo BiH

0

Pozdrav Raja, ja se zovem Daniel imam 36 godina. Trenutno živim u Danskoj ali želim se preseliti u BiH zbog korona ograničenja i prinuda u Danskoj. Radi tog povoda tražim ženu iz Bosne da me oženi da dobijem bosanski pasoš. Dobro kuvam, finansijski sam stabilan i već pomalo učim Vaša jezik : “ Ja platim za sve“ što znači „Ja tebe volim“. 

Ovako je svoj oglas preveo Daniel Human iz Danske i objavio na svom fejsbuk profilu. Bosna mu se kako kaže, učinila zanimljivom zbog blagih mera protiv Korone i zbog toga što ima nula vakcinisanih za razliku od Danske gde se i dalje sprovodi policijski čas. I kaže da nije jedini. Zbog sve represivnijih mera sve više njegovih prijatelja razmišlja da pođe njegovim stopama. Ističu da ne mogu da veruju da postoji evropska zemlja gde ljudi žive kao da Korona ne postoji. Nadaju se da će uskoro naći žene iz Bosne koje će ih uzeti zbog dobijanja bosansko-hercegovačkog državljanstva. Da li će Bosna i Hercegovina postati omiljena evropska destinacija?

Vučić obećao Šapiću ako pobedi na Bg izborima da će ga usvojiti: Zvaće se Aleksandar Šapić Vučić!

0

Lokalni izbori u Beogradu održaće se u oktobru a jedan od glavnih kandidata će svakako biti Aleksandar Šapić, nova uzdanica srpske napredne stranke Aleksandra Vučića. Vučić polaže velike nade u Šapića jer u Novom Beogradu ima status Sveca. Čak se vodio u jednom trenutku i mišlju da mu se sagradi jedna mala crkva na Novom Beogradu ali je ubrzo odustao. –Razmislio sam i shvatio da to ne bi odobrila Patrijaršija a i da je previše, budući da je Hram Svetog Save tek završen. – kazao je Vučić.

–Gangula je super lik, bivši sportista a ja budući trener! Imamo puno toga zajedničkog i obojica smo na istom putu. I moj Šapa voli medije i predan je radu na sebi. Mnogo, mnogo radi, skoro da jedva spava. Takvi ljudi su nam potrebni ako želimo da idemo napred ljudi moji!– izjavio je Vučić.

Aleksandar Vučić obećao je Šapiću ako pobedi na beogradskim izborima da će biti postavljen za zamenika SNS i usvojen kao deo porodice – Aleksandar Šapić Vučić. –Ja uvek nagrađujem lojalne ljude kojima je bolja budućnost Srbije jedini interes! – završio je je obraćanje Vučić.