Listen to this article
Home Blog Stranica 56

OPŠTINA SAVSKI VENAC UVODI MOGUĆNOST PLAĆANJA MITA U BITKOINIMA!

0

Da mere za podsticanje razvoja informatike idu koracima od sedam milja, vidi se i po najnovijoj vesti iz opštine Savski Venac, koja je prva opština u Srbiji koja je uvela plaćanje mita u bitkoinima.

Prema rečima zvaničnika, više nećete morati da idete do menjačnice, kupujete koverte, nosite novac u džepu i plašite se da vam neko usput otme novac ili da se objašnjavate sa policijom gde nosite toliki novac…

Danas će se sve završavati na jednom mestu, takoreći na elektronskom šalteru, gde možete prosto da prebacite iznos u bitkoinima, i to da izaberete da li ćete to da uplatite na elektronski novčanik opštine ili direktno službenika koga podmićujete.

Za Zicer je govorio šef IT sektora u opštini, gospodin Svetilsav Stradović:

– Ovo smatramo jednim velikim pomakom u ovoj oblasti. Ovom uplatom, ruše se sve barijere, gubljenje vremena za čekanje na raznim mestima, rizici koje ovakve transakcije nose sa sobom, i sve se obavlja elektronski, i krajnje bezbedno. Svesni da se radi o oblasti koja je do sada uglavnom bila zapostavljana jer je uvek bilo nekih naizgled prečih stvari, a da se opet radi o oblasti koja je nezaobilazna u poslovanju, možemo bez lažne skromnosti da kažemo da smo podmićivanje uveli u dvadeset i prvi vek.

 

Šapić: Vučić mi je naredio da pratim Vesića non-stop i da radim ono što on radi

0

Kandidat za gradonačelnika Begrada, proslavljeni sportista Aleksandar Šapić, ulovljen je kako prati Instagram stori na profilu zamenika gradonačelnika Gorana Vesića na kanalu Sićve TV.

Kontaktirali smo Šapića da nam objasni kako je došlo do ove nemile kompromitacije.

https://twitter.com/Jasnasrbija/status/1495532106419785733

– Nema tu šta da se objašnjava. Pratim Vesića non-stop. Gledam šta radi jer mi je Vučić rekao „Samo prati Vesića i radi ono što on radi“. Noću ne spavam. Samo pratim Vesića. Pratim ga po gradu i pratim njegovu pokretnu kancelariju. – izjavio je Šapić.

 

https://twitter.com/Arhova/status/1495716475327422465

Ponošu se u snu javio Tito i naredio mu da se kandiduje za predsednika!

0

Generalu Zdravku Ponošu u snu se javio maršal Tito i naredio mu da se kandiduje za predsednika, saznajemo od izvora bliskog generalu Ponošu.

Naš izvor tvrdi da general Ponoš nije planirao da se kandiduje. Zapravo je razmišljao da se povuče iz politike ali je onda naglo promenio mišljenje i objavio da će se kandidovati. Jeremić je bio protiv jer je smatrao da on ima više šanse od Ponoša i je to suluda ideja. Ipak, Ponoš nije odustao pa je na kraju zamolio Dragana Đilasa da ga ovaj kandiduje.

– Ponoš mi je samo jedno jutro rekao da mora da se kandiduje i da mu je lično maršal to naredio. Pitao sam ga koji maršal, a on je prošaputao „Tito, lično on mi se javio u snu i rekao: „Zdravko, ti ćeš biti novi maršal Jugoslavije ali moraš prvo da se kandiduješ za predsednika Srbije““.  – rekao je naš izvor.

Kako saznajemo Ponoš je bio toliko uporan da je Đilas na kraju popustio, iako je znao da to može da ugrozi njegovu koaliciju sa Jeremićem. Ponoš je jedan dan došao kod Đilasa i rekao mu:

– Ti moraš da me razumeš. Tvoji su od Drvara. Tamo gde je Tito boravio u pećini. Ti znaš šta to znači kad ti se maršal obrati i da ti naređenje. Ja ne mogu da odbijem to naređenje.

 

Transkript telefonskog razgovora Đilasa i Jeremića: Vrati mi Ponoša! Neću, sam je prešao kod mene!

0

Transkript razgovora između Đilasa i Jeremića koji nam je dostavila BIA, prenosimo za naše verne čitaoce neizmenjen i u celosti:

Jeremić: Halo Dragane! Vrati mi mog generala!

Đilas: Neću! Sad je moj!

Jeremić: Ukrao si mi Ponoša!

Đilas: Sam je prešao kod mene.

Jeremić: Ali ti si podmazao…samo da mene poniziš.

Đilas: Ma kakvi. Sam je prešao. Majke mi.

Jeremić: Dragane?!

Đilas: General je, pa će Srbi da glasaju za njega. Ja i to slabo stojimo…

Jeremić: Ja sam dobio 5% na predsedničkim a ti se nikad nisi kandidovao sam…

Đilas: Pusti Ponoša. On će biti potrošen posle ovih izbora.

Jeremić: Ali ja sam ispao smešan, zbog toga sa Ponošem. U čemu je poenta?

Đilas: Pa u tome.

Jeremić: Mi kao da radimo za Vučića.

Đilas: Priviđa ti se.

 

Srđan Žika Todorović PROPO: Radi za sitnu kintu kao ulični svirač

0

Srđan Žika Todorović radi kao ulični svirač. Žika nije promenio profesiju, već prosto mora da nekako preživi pošto ga niko ne zove da glumi ni u predtavama niti na filmu/seriji.

Žika se ispovedio Ziceru da mu je sve krenulo naopako od kako je snimio „Srpski film“.

– Nemam pojma zašto mi se to desilo ali posle toga filma kao da me je neko prokleo. Prvo su mi se izdešavale neki baksuzluci u privatnom životu a potom i u poslovnom. Sve manje uloga je bilo za mene, sem nekih sporednih. Poslednju mi je dao Bjela u „Vratiće se rode“ a i tu sam glumio neku budalu. Poslednjih meseci me više niko ne zove ni za filmove, ni serije a bogami ni u pozorišta. Moram od nečega živeti i eto me na ulici. – rekao je Žika.

Hana Adrović: Moje prave fotografije nisu moje prave fotografije

0

Hana Adrović srpska voditeljka, PR menadžerka i političarka, te potpredsednica Pokreta „Dosta je bilo“, izjavila je za Zicer da njene prave fotografije zapravo nisu njene prave fotografije.

 

https://twitter.com/hanaadrovic/status/1494717287932256261?t=fMRKDPL_VFcwR7RibSBjqA&s=09

U izjavi za Zicer Hana je optužila Zicer da je fejknjuz, iako Zicer isključivo plasira proverene i relevantne informacije, što mogu da potvrde i fakt-čekeri i svi naši čitaoci.

 

Dobrica Veselinović: Osamostaliću se i napustiti roditeljski dom posle cenzusa

0

Jedan od osnivača pokreta Ne davimo Beograd, Dobrica Veselinović, izjavio je da će se konačno osamostaliti i napustiti roditeljski dom, kada njegov pokret na narednim izborima pređe cenzus.

– Kad pređemo cenzus, uzeću neki stan u krugu 2 i povešću moje kuče sa sobom. Mislim da je vreme da se osamostalim. Mada me roditelji ne teraju da ih napustim, mislim da je ipak vreme da se osamostalim. – rekao je Dobrica.

Dobrica smatra da svaki mladi Beograđanin, kao što je on, treba da ima priliku da zasnuje svoju porodicu i osamostali se.

– Ova vlast nas je unazadila. Eto, ja sam pre 10 godina hteo da se osamostalim, ali prosto se nisu stekli uslovi jer sam sve vreme morao da se borim za slobodu građana Beograda. Sad, kad pređemo cenzus, imaću bolju finansijsku situaciju i mislim da neću više biti na grbači roditeljima, eventualno samo ručak, i ponekad ako mi zafali za džeparac. – odlučno je izjavio Dobrica.

Savez NVO iz Srbije brani Ukrajinu: Ruski agresor neće proći – Dogodine u Donjecku!

0

Skup srpskih nevladinih organizacija sačinio je proglas o odbrani Ukrajine od ruske agresije.

U proglasu se navodi da ruska agresija neće proći, te da će se savez NVO Srbije boriti svom snagom protiv malignog ruskog uticaja, ne samo u Srbiji već i širom Evrope.

Na kraju proglasa savez NVO Srbije je postavio parolu:

Dogodine u Donjecku – P.S. Kosovo je nezavisna država!

Nesporazum oko napada Rusije na Ukrajinu

0

Kako su američki i britanski mediji najavljivali, invazija Rusije na Ukrajinu trebala se dogoditi danas. Međutim, to se nije desilo, a razlog je objavljen na Telegramu.

Kako pišu ruski mediji, razlog je nesporazum oko računanja vremena. Zapadni mediji su najavili napad za danas, ne uzimajući u obzir razliku u 11 vremenskih zona u Rusiji od američkih.

Kada je prošlo 15 sati po centralnom evropskom vremenu, situacija je postala krajnje neprijatna po obe strane.

Zbog toga je Putin pozvao Bajdena da ga pita u koliko sati tačno treba da napadnu Ukrajinu, a Bajden mu je odgovorio: Srećan Dan zaljubljenih!

Marija Zaharova je poručila da im Amerika dostavi itinerar napada da bi znali bolje da se organizuju za sledeći put.

Vučić u tajnosti poslao poklon Jovani Jeremić

0

Najnovije gostovanje Aleksandra Vučiča kod Jovane Jeremić izazvalo je sveopštu euforiju na Instagram profilu Jovane.

Videvši to, a znajući da Jovana vapi za pažnjom, predsednik je naredio saradnicima da joj pošalju poklon od „gledaoca“.

Ovaj lep i nesvakidašnji gest otkrila nam je bliska saradnica Vučića koja je želela da ostane anonimna. -Sedeli smo u jednom beogradskom lokalu i listali Instagram. Tada smo ugledali slike sa gostovanja Vučiča kod Jovane na profilu. Oboje smo se pogledali i u trenutku nam je bilo žao.

Vučić me je pogledao i rekao: – Jovana je dobra žena, napaćena. Kupite joj domaćinski poklon i anonimno ga pošaljite. -priča saradnica.

Poklon je oduševio i razgalio Jovanu:-Ljudi, ja dobila od gledalaca prase. Domaćin čovek. Ovo je moj poklon za Dan zaljubljenih.Čovek unapred poslao – napisala je Jovana.