Lider Radikala Vojislav Šešelj, oštro je napao poznatog srpskog tenisera Novaka Đokovića.
– Hrvati nisu nacija, nego dijagnoza. Đoković je jedan dan Hrvat, drugi je Crnogorac, treći je vegetarijanac, četvrti Budista, a seti se da bude Srbin samo kad mu crkva dodeljuje ordenje. Takvi ne mogu predstavljati Srbe i Srbiju.- Izjavio je Šešelj.
– Novaku je majka Hrvatica, podržava ga ustaškinja Kolinda, a on sam je navijao za Hrvatsku protiv Rusije. Zato ne treba navijati za Novaka. – Objasnio je Šešelj.
U Novom Sadu je uhapšena žena koja je po supermarketima bušila kondome iglom. Ženu su prijavile prodavačice iz Univera, a obezbeđenje ju je zadržalo dok nije došla policija.
Žena nasilnik, inače rođena Beograđanka, je koristila priliku kad za kasama nisu prodavačice i tada je iglom probadala pakovanja kondoma. Šteta koju je ovim vandalskim činom prouzrokovana meri se stotinama hiljada dinara, navode stručnjaci. No veći je problem što će na ovaj način doći do neželjenih trudnoća.
Beograđanka je na ispitivanju u policiji priznala svoj gnusni čin. Ona je navela u policiji da se na ovaj način brani od ksenofobije i da će probušeni kondomi povećati broj dece multikulturalizma.
Kako saznajemo, žena vandal je pripadnik NVO koja se bavi promocijom ljudskih prava i multikulturalizma, a u Novi Sad je došla zbog muzičkog festivala EGZIT. Kako je priznala policiji, došla je na EGZIT malo da se provede i ujedno da izbuši kondome da bi razbila opaku SRPSKU KRV!
Nekoliko stotina stanara voždovačkog naselja Stepa Stepanović okupilo se na Trgu Slavija da izrazi protest protiv gradnje crkve u tom naselju.
Okupljeni stanari ukazali su da je započeta gradnja crkve iako oni to ne žele. Stanari Stepe su izrazili želju da se Kuća Cveća, u kojoj je sahranjen Josip Broz Tito, premesti u njihovo naselje.
Potpredsednica upravnog odbora naselja Stepa Stepanović Biljana Savić je rekla da su se svi stanari složili da im crkva ne treba i da bi za turizam i razvoj ovog naselja mnogo korisnije bilo da se tu premesti Kuća Cveća.
– Na kraju, niko od nas ne veruje u te bogove i popove. Tito je bio i ostao naš omiljeni bog otac. Ako već treba da imamo hram po našoj meri, neka nam premeste Kuću Cveća u naše naselje. – rekla je Biljana za Zicer.
Čedomir Jovanović je obišao spomen područje u Potočarima i poklonio se Srebreničkim žrtvama rata.
– Sećanje na ljude koji su stradali ove je najjasnija slika ludila koje postoji. – Izjavio je srbijanski političar Čedomir Jovanović.
– Divio sam se Arkanu i Legiji u svojoj prošlosti. Kao i svi Srbi, činio sam mnogo grešaka. Ovde odavno ne dolazim zbog toga što tih 8.372 popisanih ljudi smatram žrtvama, već zbog mog prijatelja Nasera Orića. Njegova borba je zaustavila potpuni genocid nad Bošnjacima, koji bi za nas Srbe bio velika sramota. Zato sam zahvalan Naseru, on je pravi car i njemu zapravo dugujemo što zlo rata nije uzelo apokaliptične razmere . – rekao je Jovanović.
Čuveni srpski fudbaler, a sadašnji trenet Siniša Mihajlović rođeni je brat holandskog fudbalera i takođe trenera Jack de Gier-a, pokazali su genetska istraživanja.
Siniša i Džek su se sretali na utakmicama širom sveta. Često je dolazilo do zabune ko je ko, jer njihova sličnost je bila neverovatna. Niko nije sumnjao da su oni bilo kakav rod a kamoli rođena braća, jer jedan je dolazio iz Holandije a drugi iz Jugoslavije.
Bilo je pošalica prilikom susreta njih dvojice, ali zaista niko nije mislio da bi oni mogli biti braća. Jednom prilikom Siniša se fotografisao sa Džekom i tu fotografiju pokazao svojim roditeljima. Tada je njegova majka ispričala tužnu priču kako je Siniša zapravo imao brata blizanca, koji je navodno umro pri porođaju.
Nakon tog događaja Siniša je stalno pokušavao da sa Džekom dogovori da urade genetski test. Džek je izvesno vreme to odbijao ali je na nagovor zajedničkih prijatelja ipak pristao. Rezultati su bili poražavajući. Siniša i Džek ne samo da su rod, već su rođena braća – pokazali su testovi.
Karijera ove dvojice uspešnih fudbalera i potom fudbalskih trenera je još jedno čudo koje ide u prilog dokaza da su rođena braća. Iako ih je život surovo razdovojio, Džek i Siniša su obojica prvo postali uspešni fudbaleri a potom obojica uspešni fudbalski treneri. Genetika je čudo, svi će se složiti. Koliko je samo srpskih beba na ovaj način završilo u svetu nikad se neće saznati.
Zicer je došao do ekskluzivne informacije da su Zlatko Dalić i Ana Brnabić zapravo rođeni brat i sestra, tačnije jednojajčani blizanci.
Zlatka i Anu su razdvojili u porodilištu u Šibeniku. Ana je data srpskoj porodici u Srbiju, a Zlatko je završio u Livnu u Bosni. Oboje su zapravo nepoznatog porekla.
U šibensko porodilište Zlatko i Ana su doneti praktično sa ulice. Tu pred samostanom ih je pronašla časna sestra i donela ih u porodilište kako bi im medicinski radnici ukazali stručnu medicinsku pomoć, jer su bebe već bile pomodrile od hladnoće.
Nikad nije utvrđeno njihovo tačno poreklo, a časna sestra koja ih je donela odavno je već pokojna.
Zlatko je odgajan u Livnu u strogoj katoličkoj hrvatskoj porodici. Od malena se zanimao nogometom.
Ana je pak odrasla u srcu Šumadije u srpskoj porodici liberalnih načela.
Nikada se ne bi saznalo da su oni zapravo rođeni brat i sestra da medicinska sestra koja je preuzela bebe nije progovorila za jedanu lokalnu šibensku radio stanicu, te ukazala da je ona možda poslednji svedok ovog neverovatnog slučaja.
Medicinska sestra tvrdi da je došlo do susreta Ane i Zlatka i da je taj susret bio vrlo dirljiv i emotivan. Ali da su rešili da o svom poreklu nikome ne govore i da sačuvaju tajnu samo za sebe.
Ali kako narod mudro kaže: „Ništa nije skriveno što se neće otkriti, ni tajno što se neće doznati.“, tako je i ovaj slučaj isplivao u javnost.
Zlatko i Ana nisu želeli da daju izjave za javnost. No kako narod kaže: Tamo gde ima dima ima i vatre. Uostalom pogledajte njihove fotografije pa procenite sami.
Stariji muškarac, vojno lice u penziji, jutros rano u beogradskom naselju Stepa Stepanović, napao je grupu migranata misleći da su popovi i kaluđeri.
Nakon protesta u naselju Stepa protiv izgradnje pravoslavnog hrama, strasti su toliko uzburkane, da je jedan stanar ovog naselja jutros rano nasrnuo na grupu migranata za koje je mislio da su kaluđeri.
Kako policija navodi, grupa migranata je mirno prolazila kroz ovo naselje kada je stariji muškarac krstačom odvalio po glavi nekoliko žena u burkama. Svedoci ovog događaja tvrde da je siledžija psovao Boga, popove i crkvu, te da ne postoji verovatnoća da je ovo nasilje počinjeno iz verskih i rasnih motiva.
Migranti i migrantice koji su pretrpeli lakše povrede su izjavili za Al Džaziru, nakon ovog incidenta, da ih je napao „razulareni krstaš, iz očito verskih razloga, jer je potegao krstačom na njih.“
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić se izvinio svim postradalim migrantima i uputio depešu islamskim zemljama iz kojih ovi migranti potiču, kao i EU, demantujući pisanje Al Džazire da je u pitanju verski sukob.
Bivša potpredsednica Pink Media Grupe, Tanja Vojtehovski, nedavno je izjavila da bi se rado vratila na Pink i da je o tome pregovarala sa Željkom Mitrovićem.
– Sa Željkom sam se lako razišla, nije bila trgovina, razgovor dvoje odraslih ljudi, bez jedne jedine ružne reči. Tabloidi su spinovali da smo se posvađali, ali to nije tačno. Sa Željkom sam ostala u dobrim odnosima.- rekla je Vojtehovska za Zicer.
– Moj novi aranžman na Pinku ne bi bio ničim uslovljen. Željko je jedan džentlmen i zna koliko mi rad u medijima znači. On pre svega to ceni. – objasnila je Vojtehovska svoj odnos sa Mitrovićem.
– Nije tačno to što pojedini mediji spinuju, da sad hoću da se vratim na Pink, zato što je postao dominantno najgledanija televizija, sa duplo većim šerom od RTS. Pre svega profesionalni odnos, koji Mitrović ima prema zaposlenima, je ono što me privlači da ponovo radim za Pink, ali sad je sve još u fazi pregovora i ne mogu da kažem ni da li ću ni kad ću ponovo početi raditi na Pinku. – zaključuje Vojtehovska.
Donald Trump with Larry King on the occasion of the anniversary of the bombing of Serbia criticized Bill Clinton and criminal attack on Serbs, the ally of America in both wars.
“The Clintons have made a mess in the Balkans and Kosovo. Look what we did to Serbia in an aerial bombardment from a safe height. Those same Serbs rescued American pilots in World War II.
It is a mistake that we bombed a nation that has been our ally in two world wars. Clintons believe that was a success, and I find it shameful.
I extend an apology to all the Serbs for the error of American policy, primarily Clinton’s. We need allies in fight against Islamic terrorism who have combat experience fighting this evil – and that in Europe are the Russians and the Serbs.
If I become the head of America the foreign policy will change the course that has until now often been wrong”.