Listen to this article
Home Blog Stranica 72

Otkriven pravi cilj komita: Noćas upadaju u Cetinjski manastir i ustoličavaju Mila za mitropolita!

0

Pravi cilj komita nije prosto sprečavanje ustoličenja mitropolita Joanikija u Cetinjskom manastiru, saznajemo iz dobro obaveštenih izvora bliskih predsedniku Crne Gore.

Prema našim informacijama Milo Đukanović je organizovao komite s ciljem da večeras upadnu u manastir na Cetinju, isteraju sve sveštenstvo i monaštvo, i lično ustoliče Mila za mitropolita crnogorsko-primorskog.

Naš izvor tvrdi da je Milo očajan nakon poslednje zaplene „banana“ i da nema više čime da finansira svoju partiju, te kao jedino rešenje da i dalje ostane na vlasti vidi u tome da uvede teokratiju u Crnu Goru, a sebe ustoličiti za mitropolita crnogorskog.

 

 

 

 

Stejt department se žali: Srpski NVO sektor nas je prevario – uzeo ogromne pare a nije ništa uradio!

0

Najnovija analiza američkog Stejt departmenta o NVO sektoru u Srbiji pokazuje da su rezultati nevladinih organizacija koje se finansiraju iz američkih fondova minorni.

U analizi se navodi da i pored značajnih sredstava koje je Amerika uložila u NVO sektor u Srbiji realnih rezultata zapravo i nema.

Stejt department se žali da ih je srpski NVO sektor prevario, da im je uzeo ogromne pare a da se nije ni potrudio da išta značajnije promeni u srpskom društvu.

– Tragično je to što ekstremnonacionalističke grupacije u Srbiji izvrgavaju ruglu rezultate NVO sektor koji je obilato finansiran iz naših fondova, svesni činjenice da su rezultati ili potpuno izostali ili je efekat delovanja NVO bio kontraproduktivan, te još podržavaju finansiranje srpskih NVO iz američkog budžeta kao vid patriotske ekonomije. – navodi se u ovoj analizi.

U analizi se zaključuje da će Stejt department značajno smanjiti finansiranje NVO sektora u Srbiji zbog očajnih rezultata ali i zbog sumnje da su ovakvi rezultati namerni, te da im je srpska „UDBA“ podmetnula za saradnike svoje ljude koji su uspešno dezavuisali sve projekte na unapređivanju demokratije i ljudskih prava.

Jedan od potpisnika analize je u neformalnom razgovoru sa revozorskom komisijom za budžet NVO za Srbiju izjavio da bi više uspeha imali da su prosto izbacili taj novac iz aviona nad Srbijom.

 

Miraš osniva Crnogorsku muslimansku crkvu?!

0

U našu redakciju je stigao poverljiv dokument iz Vlade Crne Gore o osnivanju nove verske zajednice u toj državi.

Naime, kako se navodi u ovom dokumentu „radi postizanja svevjerskog i svenarodnog ujedinjenja Crnogoraca, oformiće se komisija koja će imati za cilj osnivanje Crnogorske muslimanske crkve na čije čelo će biti postavljen mitropolit Crnogorske pravoslavne crkve.“

Cetinjski manastir bi za tu priliku bio pretvoren u džamiju a svečano ustoličenje novog muftije Crnogorske prvoslavne crkve mitroplita Miraša Dedeića bi se obavilo u manastiru/džamiji uz prisustvo predsednika Mila Đukanovića i premijera Zdravka Krivokapića.

Kako naši izvori iz Crne Gore tvrde, Miraš je upoznat sa ovom idejom i on lično ne vidi da postoji bilo kakva smetnja da bude istovremeno na čelu dve različe verske organizacije jer ionako su džamije i svi drugi verski objekti u Crnoj Gori vlasništvo Crnogoraca.

Štaviše Miraš smatra da svi hramovi u Crnoj Gori moraju biti objedinjeni jednom crnogorskom verskom organizacijom, te se planira da u budućnosti bude proglašen i za arhibiskupa, time bi i rimokatolički hramovi zajedno sa pravoslavnim crkvama i muslimanskim džamijama konačno postali crnogorski molitveni domovi.

 

 

Predsednik Turske Redžep Erdogan preporučio Crnoj Gori stavljanje bodljikave žice na graničnom prelazu sa Srbijom

0

Predsednik Turske Redžep Erdogan predložio je liderima Crne Gore postavljanje žice na graničnim prelazima sa Srbijom, kako bi se dalje sprečio prelazak Vučićevog uticaja na prilike u toj zemlji.

-Tokom razgovora sa Milom Đukanovićem i premijerom Crne Gore Zdravkom Krivokapićem i ostalim čelnicima, imao sam priliku da se podrobnije upoznam sa velikosrpskim nacionalizmom koji širi svoj uticaj na našeg Nato partnera. Smatram da bi postavljanje žice do završetka zida bio jedini način da se taj uticaj dalje spreči – izjavio je Redžep Erdogan.

–Premijer Srbije mora prihvatiti realnost, a ona je da je crnogorska država suvereni član Nato pakta i kao takva ima pravo da donosi samostalne odluke, bez mešanja ikoga iz Srbije. Stavljanje bodljikave žice je jedini način da se tranzit Vučićevog uticaja između ove dve države spreči i predstavlja sasvim legitiman način borbe za očuvanje suvereniteta i nacionalnog integriteta bilo koje države Nato pakta. Živimo u smutnim vremenima i opreza nikad nije dosta. Mene čudi da Crna Gora nije to uradila još prošle godine. Da jeste, ko zna da li bi se danas suočavala sa svim pritiscima koji dolaze iz Srbije od Aleksandra Vučića – naveo je Erdogan u izjavi za crnogorske medije.

Naslovna fotografija: Stari Liberal

Vuletić iskreno: Postoje samo LjUDI i NELjUDI! Miša Vacić je jedna velika ljudina

0
Foto: Printskrin Youtube

Nekadašnji potpredsednik fudbalskog kluba Partizan Vladimir Vuletić hvali lidera Srpske Desnice Mišu Vacića.

Vuletić je poznat po tome što je vandredni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, a takođe je i osnivač i predsednik udruženja građana Pokret „Crno na belo“ – Za pravednu Srbiju.

Ksendža bot Željka Mitrovića

0

Ksenija, uticajni Tviter bot, konačno se autovala i priznala svoju ljubav prema Željku Mitroviću.

Da je nauka profesora Baltazara iz ex-JU još uvek u modi kod zrelih žena dokazuje i ova nova ljubav. Ko ne bi voleo iskreno da ima frajera koji stoji na sred Dunava? Ili lebdi nekoliko metara iznad Ritopeka? Budimo realni.

Go go go Ksendži girl! Ljubav će pobediti!


Poštovani gledaoci selam alejkum, gledate dnevnik televizije islamskog emirata Afganistan

0
Vijesti iz zemlje, stanje u zemlji je stabilno, aerodrom u Kabulu je još uvijek pod kontrolom američke vojske dok se svi koji žele da odu isele, a onda preuzimamo aerodrom i zatvaramo ga što će nam kad nit će ko gdje ići nit će ko dolazit.

Još nismo u potpunosti ovladali sjeverom Afganistana zbog pobunjenika iz sjevernog dijela zemlje a obzirom da su isti istjerali Ruse iz Afganistana nećemo se puno kačiti s njima.

Vijesti iz svijeta. U Bosni i Hercegovini i Srbiji imamo podršku nekih radikala koji su ratovali jedni protiv drugih i ni nama nije jasno kako je to moguće ali pošto se radi o Balkanu sve je moguće.

Vijesti iz kulture. Nema to je gubljenje vremena.

Vijesti iz sporta. Sport je haram.

Vremenska prognoza. Vrijeme je danas bilo elham a kako će biti to samo dragi Allah zna.

Autor: Čojk

Tomislav Momirović se otrovao podrigušom, prebačen helikopterom na VMA!

0

Aleksandar Vučić i Tomislav Momirović danas su obilazili gradilišta na jugozapadu Srbije. Jeli su salamu podrigušu u pola hleba sa radnicima na gradilištu, a onda je Tomici pozlilo. Više o tome za Zicer, šef gradilišta Zoran Jovanović

–Bilo je sve u redu, oni došli, sedomo da jedemo. Mi smo ih ponudili sa šta smo imali – salamu podrigušu u pola leb i žuti sok.

Gospodin Vučić se baš obradovao, vidi se da gu nije davno jeo. Ovaj drugi se malo nećkao, ali kad ga pogleda Vučić, navalio sve u šesnes“ – priča Zoran.

–I odjednom, ovaj se presamiti. Drži se za stomak. Mi svi priđomo. Predsednik ga pita šta mu je, ovaj povrati. Sve komadi slanine mu ispadali.

Mi mu ponudimo da ga odveze s naše terensko vozilo Zastava 101 ali Vučić nam rekao da bi nam sve ispovraćao u kola. Kae, ne brinite ljudi, mi smo helikopterom. Moramo na VMA! Sve ja moram!

I tako nas pozdraviše i odleteše. Trebao je malo žuti sok da uzme, on je dobar za probavu. Al ne te! – završio je Zoran.

Šiptarski teroristi ubacili Srbima subliminalnu poruku – Srbi ne mogu da prestanu da pevaju njihovu pesmu!

0

Povlačenje Amerike iz Avganistana šiptarski teroristi su iskoristili da ubace subliminalnu poruku Srbima. To su uradili uz pomoć pesme! –Tenkju juesej, jur maj best frend, ju ar d pis kiper, ju ar d leđend! – su reči koje Srbi ovih dana pevuše a da nisu ni svesni toga.

Redakciji Zicera javili su se i zabrinuti roditelji. Jedna baka iz Ostružnice kaže da joj unuk to pevuši po ceo dan. Kad ga je pitala šta znači, on joj je kaže, dreknuo u lice – JU AR D LEĐEND! i otišao. Njegovi roditelji joj ne veruju da je dečko najverovatnije drogoš.

Mnogi kažu da im za sada ne smeta ali mnogi se pribojavaju da iza toga ne stoji neki podmukliji plan protiv Srba.

Armend Miftari zvani Mendi, glavni je krivac za ovu pošast. Iz krugova bliskih Mendiju saznajemo da je Mendi konzument rekreativnih droga koje su ga ubedile da je Ilir. Kaže, iz zahvalnosti na toj spoznaji, snimio je pesmu Klintonu u kojoj je ubacio sublimisane poruke. Cilj poruka je da Srbe natera da budu zahvalni Klintonu.

Zicer uživo iz Avganistana: Hrvati prešli na stranu Talibana, kod Crnogoraca napeto

0

Naš stalni dopisnik iz Avganistana, Abu Babu Džihić, javlja da je u redovima Nato vojske Hrvatske i Crne Gore napeto.

– Selam alejkum Ziceru! U Kabulu situacija je na ivici pucanja! Amerikanci su evakuisali pse, te nečiste životinje! Nato vojska se povlači svojim avionima, svako sa svojim psom! Budući da sam i sam dete iz mešovitog braka, hteo sam da pomognem našoj braći sa Balkana ako ikako, uz Allahovu pomoć, mogu! – piše Abu Babu.

–Hrvatsku vojsku sam zatekao kako bacaju cveće Talibanima! Glavni izaslanik Talibana mi je rekao da sam slobodan da idem. Hrvatskog vojnika sam pitao da mi da znak očima ako je u opasnosti. On mi je rekao „Marš!“ i gađao me izgaženim cvećem sa zemlje. Napustio sam kamp i ostavio ih da piju kamilje mleko.

–U crnogorskom kampu vlada rasulo. Jedan vojnik se drao na mobilni. Kaže da su mu rekli „šjedi desi za bolje i nisi“ iz Vlade Crne Gore. Nezvanično, Krivokapić im je javio da nemaju trenutno aviona jer sezona još traje, ali septembra će poslati jedan da ih pokupi. Ostali vojnici su sedeli. Neki su dosta besni a jedan mi je rekao da Vučić to namerno njima radi.

Talibani su za sada dobri prema braći. Sa Hrvatima su otišli da voze autiće u luna park. Crnogorce nisu hteli da vode.

Toliko od mene za sada. Neka vas Allah čuva! Selam! – završio je svoje pismo Abu Babi Džihić.