Kako saznajemo Milojko Pantić je nedavno završio u KBC Beograd. Potpuno je dehidrirao; a na kolenima i dlanovima je imao otvorene rane.
Pošto lekarima nije hteo da kaže odakle su rane, obaveštena je BIA, koja je sprovela istragu. I posle sveobuhvatne istrage, nije bilo rezultata, a onda je progovorila jedna komšinica:
Komšinica je videla Pantića, kroz prozor noću, kako pred prigušenim svetlom upaljenog kandila neprekidno metaniše.
Komšinica je, inace i sama vernica, zamolila BIAu da nipošto ne daju to u javnost, kako bi njegova prepodobnost ostala sakrivena od javnosti.
Očigledno je da se Milojko noću moli, a sudeći prema ovoj izjavi, to čini da kod njegovih sunarodnika iščezne mržnja prema Hrvatima.
Sestra koja je pružala pomoć iznemoglom Pantiću čula je kako joj molećivo šapuće: “Sestro, ako mi se nešto desi, molim Vas, ljubite našu braću Hrvate”.
Kako zvanično saznajemo sa Fejsbuka, Vlada Crne Gore organizuje besplatan prevoz do Splita za sve građane Crne Gore koji su zainteresovani da posete čuveno Splitsko lečilište od srpstva.
Fond PiO Crne Gore svojim članovima najavio organizovan prevoz do Splita i nazad.
– Ovo je samo početak. U kontaktu smo sa Vladom Crne Gore, koja je već u prvim kontaktima sa rukovodstvom splitske Torcide postigla dogovor o zajedničkom ulaganju u banjske, smještajne i druge kapacitete. – rekao je portparol fonda, Živadin Ćirić – Vesko.
Olivera Kovačević je srpska voditeljka i novinarka. Rođena je 23. marta 1967. godine u Zrenjaninu. Živi i radi u Beogradu. Glavni i odgovorni je urednik zabavnog programa RTS-a Važi za ledenu kraljicu srpskog javnog života. – Stoji napisano u biografiji voditeljke RTS Zabavnog programa.
Ono što zbunjuje u njenoj biografiji jeste podatak da je zaposlena na RTS TV već od svoje prve godine rođenja. Pretpostavlja se da je Olivera Kovačević želela na ovaj način da izbegne pominjanje svog angažmana na BK TV, kao i na PINK TV na kojima je provela čitav niz godina dok nije prešla na RTS.
Predsednik SAD Donald Tramp dogovorio je sa Putinom da Rusi uključe HAARP i zalede severnu Ameriku. Tramp se već dugi niz godina bori protiv antinaftaškog lobija koji zagovara tezu da je eksploatacija nafte odgovorna za globalno zagrevanje planete, te da klimatske promene dolaze od zagađenja vazduha derivatima nafte, pre svega sagorevanjem beznina koje automobili ispuštaju u vidu gasova u vazduh, te dovode do efekta staklene baške.
Liberalni američki mediji spekulišu da je Tramp Putinu platio ogromne novčane iznose da preko svojih hakera pokrene HAARP sisteme širom sveta.
Američka vojska je hitno zauzela najveći na svetu HAARP sistem stacioniran na Aljasci, zbog spekulacija da bi Tramp mogao da uključi i taj sistem te dovede planetu do ledenog doba. Liberalni mediji spekulišu da bi Trampu išlo u prilog da se veštački izazove manje ledeno doba jer bi tada potrošnja nafte skočila za 100 puta, što bi enormno obogatilo naftaški lobi, kome pripada i sam Tramp.
Građani Subotice poučeni dobrim primerom sa buvlje pijace na kojoj se WC pretplata plaća 1000 dinara za 55 nuždi, odlučili su da referendumom ukinu TV pretplatu za RTS i da se prešaltaju na WC pretplatu.
Mada je WC pretplata duplo skuplja, građani Subotice smatraju da je ipak korisnija od TV pretplate.
Iz razgovora sa slučajnim Subotičanima zaključili smo da oni veći deo dana provode na buvljoj pijaci, te da im je mnogo korisnija WC pretplata od TV pretplate.
– Znate kako, ja radim na buvljaku, pola moje familije radi na buvljaku. Nama je taj WC nasušna potreba. Kad dođem kući nemam snage ni da upalim TV, a kamoli da gledam RTS, tako da tu pretplatu zaista džaba plaćam. – rekla nam je prodavačica sa buvlje pijace, Nada Nikolić.
– Sve potrepštine za kuću nabavljamo na buvljaku. Mađarska hrana i roba su neuporedivo jeftiniji od domaće. Istina kvarljivija je to roba, ali nema se para pa moramo tako. Dok kupimo na buvljaku sve što nam treba, sednemo malo u kafanu, a posle nam treba i taj WC. Evo ja sam se pretplatio. 1000 dinara zaista nije mnogo, a puno mi znači, jer kad dođem kući ako odmah utrčim u WC žena zna da sam pio pivo posle posla i onda bude cirkus. – kaže nam Franja Silbaški, koji je želeo da ostane anoniman zbog žene.
– Ja da kaže, ja taj RTS nem gledam. Jedva razumela malo srpskoga. Imao kabela i gledam mađarska programa. Nama nem treba taj RTS. Zašto plaćam dva televiziju. Mene je bolja taj WC pretplata kad odem na pijac. – rekla nam je baka Juliška.
– Šta da gledam? Bolji život i Prleta i Tihija svaki dan. Pišam ti se ja na takav program. Bolja je WC pretplata. Em korisnija, em ne moram svaki dan da gledam ista go*na.- rekao nam je gazda Joca, koji takođe radi na subotičkom buvljaku.
Građani Subotice su čvrsto rešeni da RTS pretplatu zamene WC pretplatom i zaista za to imaju vrlo ubedljive argumente.
Kosovske vlasti su zaplenile 140 svetosavskih paketića namenjenih za srpsku decu sa Kosova i Metohije.
Na zvaničnom sajtu kosovskih vlasti stoji objašnjenje da su ih paketići neprijatno iznenadili.
Bez obzira što se radi o dečjim paketićima, kosovske vlasti tvrde da je ovaj čin srpskih humanitaraca veoma neuobičajen i da krši drevnu kosovsku tradiciju.
– Mi smo ti koji šaljemo paketiće po celom svetu. Nikada paketići nisu stizali na Kosovo, već su uvek odlazili sa Kosova. Ako bismo pristali da primimo ove paketiće niko nas više ne bi shvatao ozbiljno. Izgubili bismo reputaciju glavnih EU dilera, a to bi se loše odrazilo na našu ekonomiju. Mi razumemo da je Srbima to nekakav praznik, ali razumite i vi nas. Savremeno tržište ne trpi ovakve propuste. – stoji u saopštenju kosovskih vlasti.
SRBIN KOJI JE GLEDAO FINALE PREKO TV VODIO ĐOKOVIĆA DO POBEDE NA AUSTRALIAN OPEN!
Zvuči neverovatno, ali je istinito! Srđan Marković iz Paraćina, koji je gledao finale Australian Open preko TV-a, direktno je zaslužan za pobedu Đokovića u tom meču! Na koji način, pitali smo ga da nam ispriča.
SM: Pa jeste, istina je. Sedeo sam kod kuće, gledao TV, i navodio Đokovića šta da radi. Kad da Nadalu zabije paralelu, kad da mu baci dijagonalu, gde treba da smiruje igru i igra malo duže lopte… Bez lažne skromnosti mogu da kažem: Kad god je radio kako sam ga savetovao ispred TV-a, lako je dolazio do poena! I tako smo zajedno, Đoković i ja, došli do još jednog pehara na Grend Slemu!
Z: Ima li nekih aspekata igre Đokovića kojima niste bili zadovoljni?
SM: Uhh… Nećete mi verovati, ali dva puta sam bacio pivo kad je kratio one loptice i onda mu Nadal uzimao poene! Lepo sam mu govorio da ne radi to, da nema potrebe, on me ne posluša i tako… Ali eto, nećemo o tim ružnim stvarima, bitno da je još jedna titula tu. Samo bih ga i ovim putem savetovao da ubuduće u finalima izbegava te egzibicije.
Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić jutros je istrčao svoj sudbonosni Igmanski marš. Nakon reportaže za RTS, Marko se neočekivano okliznuo i pao te završio u urgentnom centru.
Kako saznajemo Marko je hitno hospitalizovan. Trenutno se oseća dobro, ali je u šoku.
– Pacijent Marko nema teže povrede, sem uganuća palca na desnoj nozi i hematoma na stražnjici, drugih problema nema. Ipak, kod pacijenta je primetna blaga dezorijentisanost, što se može pripisati promrzlinama glave. – saopštila je dežurna sestra Nada Macura.
Udruženje bosanaca „Janje moje“ iz Sidneja u parku ove svetske metropole je ispeklo janje na ražnju. Kada je po prijavi stigla komunalna policija, bosanci se pravdali da su izvodili veganski performans.
Multinacionalno i multikonfesionalno udruženje bosanaca „Janje moje“ praktikuje svake godine okupljanje u januaru u znak sećanja na januarske svetkovine u domovini. Svake godine ovo udruženje okupi oko 100 ljudi koji uz pesmu, pivo i janjetinu evocira uspomene na domovinu.
Ove godine nisu uspeli da zakupe prostor u restoranu u Sidneju jer su se Srbi i Hrvati posvađali, a muslimani nisu skupili dovoljno novaca za zakup, te su članovi udruženja rešili da u sidnejskom parku obeleže ovo tradicionalno okupljanje.
Problem je nastao kada je udruženje iskoristilo centralni park u Sidneju da bi na ražnju okrenulo janje, što je po australijskim zakonima zabranjeno. Međutim, tu se problem ne završava. Organizator ove svetkovine, izvesni Enes Hodžić, nije nabavio janje regularnim putem na farmi, već ga je uzeo u pet-šopu, tj prodavnici kućnih ljubimaca. Po australijskim zakonima strogo je zabranjeno kupiti pa ubiti kućnog ljubimca.
Ubruženje bosanaca se pravdalo policiji da su oni zapravo vegani i da na ovaj način žele ostalim australijcima da ogade jedenje mesa, ali ta priča nije prošla kod australijskih vlasti, te su organizatori zgodili u pritvor.
Kako saznajemo Enesu Hodžiću preti ozbiljna tužba i stroga zatvorska kazna. Dok je australijsko društvo zgroženo i šokirano ovakvim ponašanjem primitivnih Balkanaca.
Predsedavajući Predsedništva Bosne i Hercegovine, Milorad Dodik, izjavio je za Zicer da je ideja Bakira Izetbegovića o izmeni imena Republike Srpske odlična ideja.
– To jeste kršenje Dejtona, ali mi ćemo podržati ideju Bakira Izetbegovića i promenićemo ime Republike Srpske u SRBIJA. -rekao je Dodik.
– Mi smo zapravo od početka htjeli da se zovemo Srbija. Sad nam je Bakir dao priliku da to i realizujemo. Iako je on možda mislio nešto drugo. – zaključio je Dodik.