Umesto pobede na lokalnim izborima – policijski čas i patrole po ulicama?
Zbog nemira koji polako prerastaju u ozbiljan haos na današnjim lokalnim izborima u deset opština, kako saznajemo iz visokopozicioniranih, ali veoma uplašenih izvora bliskih vlasti, umesto da proglase pobedu, u Predsedništvu razmatraju da proglase vanredno stanje.
„Ako izgubimo i u Kuli i u Bajinoj Bašti, nema druge – uvodimo vanredno. Bolje da narod ne izlazi iz kuća nego da broji glasove“, navodi naš izvor koji je želeo da ostane anoniman jer se plaši da ga ne pošalju na „terenski rad“ u neku od pomenutih opština.
Prema istim informacijama, iz Brisela već stižu signali da je ovo „možda u ovom trenutku i najbolja opcija za stabilnost regiona“. Navodno su evropski zvaničnici predložili i da se uz vanredno stanje ide i na blagu zabranu Fejsbuka i Instagrama i X platforme, jer se na tim platformama „šire lažne vesti o tome da opozicija vodi u nekim mestima“.
Naši izvori iz Vlade dodaju da je već pripremljen i spisak prioriteta za vanredno stanje:
„Ovo su sve još uvek nezvanične informacije, ali veoma pouzdane“, naglašavaju naši sagovornici. „Ako se sutra ujutru probudite i vidite policijske ptrole ispred prozora – ne brinite, to je samo mera predostrožnosti da bi izbori protekli u fer i demokratskoj atmosferi.“
Srbijo, drži se. Ili bolje – sedi kod kuće. Za svaki slučaj.
Beograd - U iznenađujuće transparentnom saopštenju za javnost, Uprava državne bezbednosti objavila je da će…
Reakcija hrvatske javnosti na nula bodova od susjeda iz Srbije na Evroviziji bila je u…
ŠIM/TJUMENJ – Ruski državljanin Dmitrij Kalimov iz grada Išima doživeo je, kako tvrdi, „najgori mamurluk…
Studenti u blokadi zahtevaju od Radio-televizije Srbije da ponovo reprizira seriju "Bolji život" u svom…
ZRENJANIN – Ono što je trebalo da bude spontani izliv ljubavi građana prema vlasti, pretvorilo…
Srbija se danas suočava sa najstrašnijom pojavom još od jučerašnje najstrašnije pojave. Mediji od jutros…