Prema nezvaničnim informacijama do kojih je došao Zicer.org, bivši mađarski premijer Viktor Orban stigao je u Guču navodno zbog Sabora trubača, ali se za sada ne zna kada planira da se vrati u Mađarsku. Izvor blizak organizatorima tvrdi da Orban nije došao samo zbog trube, prasetine i rakije, već da u Mađarskoj protiv njega traje sudski postupak zbog čega mu je savetovano da se neko vreme ne vraća u zemlju. „Rekao je da je došao turistički, ali kad smo ga pitali koliko ostaje, samo je rekao: videćem, mene mindeđ. Hat, nem žurim.“, navodi izvor. Meštani su ga, prema još nepotvrđenim informacijama, već videli kako obilazi kuće za izdavanje i raspituje se ima li neka sa dovoljno velikim dvorištem.

Prema saznanjima Zicer.org, Orban je posebno zainteresovan za jednu kuću na obodu Guče koju bi, ukoliko pregovori uspeju, mogao da zakupi na duži period. Navodno mu je domaćin objasnio da kuća ima bunar, šupu i oko hektar zemlje, na šta je Orban odmah pitao koliko bi koštalo da se na placu drže jaganjci i prasići I da li važe cene njiva kao u Vojvodini. „Ako već budem ovde, morala biti korisna, radim nešto, privređivam. Neću valjda ceo dan gledala u plafon“, rekao je jedan od meštana da mu je rekao Orban u poverenju. Za sada nije poznato da li će Orban nastaviti političku karijeru iz Guče, ali je već pokazao interesovanje za lokalnu poljoprivredu i navodno se raspitivao gde može da nabavi dobru prasicu za priplod.

U lokalnoj turističkoj organizaciji kažu da nemaju potvrdu da se Orban nalazi u Guči, ali priznaju da je ove godine primećen neuobičajeno veliki broj službenih vozila sa mađarskim registracijama. Organizatori Sabora poručuju da su svi gosti dobrodošli i da se od nikoga ne traži pasoš ako uredno plati ulaznicu. Ukoliko Orban zaista odluči da ostane, meštani očekuju da bi već do sledeće Guče mogao da proizvede dovoljno jagnjadi i prasadi za kompletno pečenje. Jedino što za sada nije rešeno jeste pitanje muzike. Orban navodno traži trubački orkestar koji ume da svira Čardaš.

Kim Džong

Recent Posts

Netanjahu se krije na Ravnoj gori?

  Prema informacijama do kojih je došao Zicer.org, izraelski premijer Benjamin Netanjahu poslednjih nekoliko dana…

1 сат ago

Zelenski nije došao u Srbiju da traži azil, niti planira da pobegne iz Ukrajine!

Ukrajinski mediji odlučno su demantovali glasine da je Volodimir Zelenski došao u Srbiju kako bi…

1 сат ago

Globalisti namerno zagrevaju Evropu da bi klima bila prilagođena Afrikancima koji se doseljavaju

Grupa nezavisnih stručnjaka sa Fejsbuka otkrila je da globalno zagrevanje nema nikakve veze sa industrijom,…

6 дана ago

Iza veštačke inteligencije stoji udruženje satanista, tvrde stručnjaci sa interneta

BEOGRAD, INTERNET Sve je više građana koji smatraju da veštačka inteligencija nije proizvod razvoja računarstva,…

6 дана ago

Ariljska malina pronađena u međuzvezdanom svemiru

ARILJE, MLEČNI PUT Naučnici su saopštili da su u međuzvezdanom prostoru pronašli šećer karakterističan za…

2 седмице ago

Konačno! Stigle AI naočare: više ne morate da razmišljate šta ste upravo videli svojim očima

Stručna javnost ocenila je da su nove AI naočare konačno rešile jedan od poslednjih velikih…

2 седмице ago