Prvo je podignut spomenik Putinu!
Na obroncima Fruške Gore u ataru sela Putinci niče Putingrad!
Ovih dana u sremskom selu Putincima ekipa inžinjera, geodeta i projektanata, koju je okupio naš proslavljeni režiser Emir Kusturica, završava konačan nacrt za izgradnju Putingrada.
Spomenik ruskom predsedniku Vladimiru Putinu je već podignut na mestu označenom kao centar Putingrada. Sem spomenika Putinu i dve drvene kolibe izgrađene u ruskom ruralnom stilu ništa drugo ne ukazuje da je u pitanju novi projekat Emira Kusturice koji će ovaj deo Srema vrlo brzo učiniti poznatim širom sveta.
Kako saznajemo, Kusturica namerava da sve radove privede kraju do početka zime i prvih snegova, kada će na svečano otvaranje Putingrada pozvati lično predsednika Rusije Vladimira Putina.
– Putingrad u Srbiji će biti ne samo simbol bratskih odnosa sa velikom majkom Rusijom već i simbol mira u svetu i borbe za pravedniji svet. – rekao je Kusturica prilikom otkrivanja spomenika Putinu u Putingradu u atarima kraj Putinaca.
Usled rekordno niskog vodostaja Dunava, iz rečnog korita do danas su izronili novčići raznih rimskih…
Zbog veoma niskog vodostaja Dunava, kakav navodno nije zabeležen otkako se vodi evidencija, iz reke…
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je u Belegišu govor koji je protekao u oštroj polemici…
Prema nezvaničnim informacijama do kojih je došao Zicer.org, bivši mađarski premijer Viktor Orban stigao je…
Prema informacijama do kojih je došao Zicer.org, izraelski premijer Benjamin Netanjahu poslednjih nekoliko dana…
Ukrajinski mediji odlučno su demantovali glasine da je Volodimir Zelenski došao u Srbiju kako bi…